29.4.2016 0 Comments

All-in-one riešenie od Zyxelu pre malé podniky

SBG (Small Business Gateway) integruje všetko, čo malý podnik či kancelária potrebuje do jediného zariadenia: SPI firewall, bezpečné pripojenie na internet, šifrovanú komunikáciu aj centrálnu správu malej Wi-Fi siete.

Séria Small Business brán (SBG) umožňuje malým firmám ťažiť z vysokej rýchlosti a rozsiahlych internetových služieb prostredníctvom jednoducho ovládateľného riešenia, poskytujúceho rýchle a spoľahlivé pripojenie. ZyXEL SBG série predstavuje riešenie all-in-one pre zvýšenie výkonu siete, a umožňuje tak nákladovo efektívnu a účelnú komunikáciu malých podnikov.

Série SBG3300-N, N-SBG3500 a SBG3600-N spojujú všetky kľúčové vlastnosti potrebné pre riešenie multifunkčnej siete. Disponujú multi-WAN konektivitou s vyrovnávaním dátovej záťaže a podporou záložného pripojenia. Brána ZyXEL SBG3600-N poskytuje rôzne rozhrania WAN vrátane LTE, DSL, optických káblov a gigabitového Ethernetu. Vďaka vyrovnávaniu dátovej záťaže a podpore záložného pripojenia medzi viac WAN, maximalizuje brána stabilitu pre kritické internetové aplikácie s výhodami integrovaného širokopásmového prístupu.

ZyXEL SBG3500-N / SBG3600-N série majú mimoriadne pokročilé funkcie VDSL2/ADSL2+ bonding a duálny Ethernet WAN. To umožňuje poskytovateľom služieb zväčšiť šírku pásma a rozšíriť pokrytie. V prípade dostupnosti medených káblov môžu poskytovatelia funkcií VDSL2/ADSL2+ bonding využiť nielen ku zvýšeniu rýchlosti pre stávajúcich užívateľov, ale tiež ku zlepšeniu kvality služieb pre tých, ktorí sa nachádzajú ďaleko od brány, a to vďaka stabilnej a dostatočnej šírke pásma bez ohľadu na danú vzdialenosť. Pokiaľ sú preferované optické rozvody, brána ZyXEL SBG3600-N dokáže cez rozhranie Small Form Pluggable (SFP) pripojiť optický Ethernet na vzdialenosti podstatne väčšie než v prípade gigabitových sietí alebo sa môže jednoducho a bez dodatočných nákladov na inštaláciu nových optických káblov spojiť s ďalšími Ethernet WAN zariadeniami.

SBG3600-N ešte rozširuje možnosti vďaka LTE (3G a LTE dual mode). Ponúka teda mobilné širokopásmové pripojenie pre dostupnosť podnikania a mobilitu.  Séria tiež podporuje VDSL2 a vektorovanie, čo umožňuje malým podnikom jednoduchý prechod z ADSL na VDSL a ťažiť z internetu s rýchlosťou až 100 Mbps. To je zvlášť užitočné pre rastúce firmy, ktoré hľadajú flexibilné sieťové riešenie prispôsobené ich špecifickým potrebám.

Vďaka pokročilým zabudovaným bezpečnostným prvkom, poskytuje ZyXEL SBG série prvej línie obrany proti škodlivým hrozbám a udržuje sieť vnútorne chránenú. To je v súčasnosti veľmi dôležité, pretože stále viac zamestnancov používa flexibilné pracovné postupy, pri ktorých využíva webové aplikácie alebo cloudové služby. Okrem toho zaisťuje SBG3300-N bezpečné VPN (Virtual Private Network) pripojenie malým a stredným podnikom k pobočkám či vzdialeným zamestnancom. Vedľa zníženia prevádzkových nákladov a zvýšenia spoľahlivosti služieb, umožňuje SBG séria jednoducho pridať viac prístupových bodov a reagovať na potreby rastúceho podniku.

„Spoľahlivá, nepretržitá konektivita je dnes pre firmy úplnou nevyhnutnosťou. Preto sme vyvinuli sériu SBG, ktorá umožňuje optimálne kombinovať a inteligentne využívať všetky bežné spôsoby internetového pripojenia. Vďaka integrovanému Wi-Fi kontrolóru pre desať prístupových bodov splní ZyXEL SBG3600-N naozaj  všetky nároky malých firiem na sieťové služby,“ hovorí Martin Bratičák, Head of Channel CEE, ZyXEL.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá