Image
23.9.2016 0 Comments

Alienware oslavuje 20 rokov s novou generáciou notebookov

Spoločnosť Dell oznámila novú verziu notebookov Alienware. Herné notebooky majú o 85 % vyšší výkon ako predchádzajúca generácia najmä vďaka najnovším grafickým kartám GeForce GTX 10-series od NVIDIA a procesorom od Intelu. Okrem toho majú notebooky Alienware podsvietenú TactX klávesnicu a nový dizajn. Použitie špeciálnych kovov a iných materiálov umožnilo notebooky ešte stenčiť a pritom zachovať potrebné chladiace vlastnosti či vysokú odolnosť. Navyše je táto generácia herných notebookov Alienware prvá na svete s podporou pre zariadenia Oculus Rift a HTC Vive.

"Hranie hier zažíva renesanciu. Vývoj nových hier a technológií či zážitok z virtuálnej reality - to je pre nás neuveriteľná hnacia sila, vďaka ktorej v Delli cítime podobnú energiu ako pri začiatku Alienware pred 20 rokmi," hovorí Petr Zajíček, Client Solution Marketing Manager Dell.

Vyrobený pre hráčov
Nové materiály použité v notebookoch Alienware 17, 15 a 13 im zabezpečujú robustnú odolnosť. Modely s medennými tepelnými prvkami vylepšujú možnosti chladenia pre CPU a GPU. Tým pádom je možné zvýšiť výkon až o 85 % pomocou karty GeForce GTX 10-series. Klávesnica Alienware TactX s vystuženou oceľovou doskou chráni interné súčiastky. Má nastaviteľné RGB LED podsvietenie a rýchlu odozvu. Okrem toho nový rad ponúka aj lepší zvuk vďaka vlastnému vnútornému zosilňovaču.

Vlajková loď Alienware 17 navyše podporuje technológiu IR Tobii, ktorá zaznamenáva hráčovu pozornosť a reakcie počas hry. Pomocou aplikácie Overwolf je potom možné záznam prehrať, takže hráč môže analyzovať a vylepšovať svoj výkon. Technológia AlienFX mení atmosférické podsvietenie na základe toho, kam sa majiteľ pozerá. Navyše Tobii slúži ako ochranný zámok, ktorému na odomknutie zariadenia stačí jeden pohľad na logo Alienware.

Externý modul aj monitory
Externý modul Alienware Graphics Amplifier umožňuje zvýšiť výkon počítača pripojením desktopovej grafickej karty priamo do notebooku Alienware.

Spoločnosť Dell ďalej ponúka herné monitory Dell 24 Gaming Monitor (S2417DG) s ostrým QHD obrazom a odozvou iba 1ms. Dell UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) ponúkne zakrivený 34-palcový WQHD monitor s 18W reproduktormi.

Dostupnosť:

  • Nové Alienware 15 a 17 budú dostupné od 4. októbra.
  • Alienware 13 bude dostupný v priebehu novembra.
  • Viac informácií na Alienware.com.
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá