12.3.2014 0 Comments

Alcatel-Lucent dodá technológie pre výstavbu LTE siete Orangeu

Hlavným dodávateľom technológie pre výstavbu LTE siete spoločnosti Orange Slovensko je spoločnosť Alcatel-Lucent, svetový líder v oblasti telekomunikačných technológií.

Po tom, ako Orange v elektronickej aukcii získal frekvencie na výstavbu LTE siete, začína svoju sieť budovať s renomovaným partnerom s bohatými skúsenosťami, ktorý je zárukou kvality a dodával takéto siete pre najrenomovanejších operátorov vo svete. Už o niekoľko mesiacov budú môcť užívať výhody LTE sietí aj zákazníci Orangeu.

Alcatel-Lucent má v oblasti rádiových prístupových sietí LTE viac ako 45 zákazníkov v 24 krajinách a svoje technológie dodával pre 8 z 10 najväčších globálnych operátorov na svete. Vybudoval najväčšie komerčné LTE siete v severnej Amerike pre operátorov Verizon, AT&T a Sprint. „Za najväčšiu referenciu považujeme vybudovanie najväčšej LTE FDD komerčnej siete pre Verizon, ktorá bola do komerčnej prevádzky spustená v decembri 2010 a v súčasnosti pokrýva 95% populácie USA. Z ďalších referencií možno spomenúť najväčšie svetové LTE TDD siete pre čínskych operátorov China Mobile a China Telecom, ako aj pre ďalších svetových telekomunikačných operátorov," konštatuje Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných technológií a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

„Orange Slovensko je nepochybne lídrom v oblasti mobilnej komunikácie na Slovensku a Alcatel-Lucent je hrdý na to, že je jeho dlhoročným partnerom v oblasti budovania mobilných sietí. Veríme, že aj naše skúsenosti a know-how prispejú k vybudovaniu 4G siete toho najvyššieho štandardu, ktorá bude poskytovať najmodernejšie služby pre zákazníkov spoločnosti Orange Slovensko," povedal Miroslav Meško zo spoločnosti Alcatel-Lucent.

Alcatel-Lucent, svetový líder v oblasti telekomunikácií, dodáva svojim zákazníkom produkty a inovácie najmä v oblasti IP, Cloud Networking, ako aj fixné a mobilné Ultra-broadband prístupové siete. Aj vďaka svojej integrálnej časti Bellovým Laboratóriám získal Alcatel-Lucent v posledných rokoch množstvo prestížnych medzinárodných ocenení v oblasti inovácií. Alcatel-Lucent je francúzsko-americká firma so sídlom v Paríži a s tržbami 14,4 miliardy Eur v roku 2013 je listovaná na burzách v New Yorku a Paríži (NYSE a Euronext:ALU).

Spoločnosť Alcatel-Lucent má s Orangeom uzavreté dlhoročné partnerstvo už od roku 1996 a je taktiež dodávateľom celej 2G ako aj 3G rádiovej technológie .

V elektronickej aukcii získal Orange optimálnu kombináciu frekvencií pre výstavbu LTE siete v pásmach 800 MHz a 2600 MHz, ktoré mu umožnia vybudovať pre svojich zákazníkov mobilnú sieť novej generácie.

4G je označenie pre mobilné siete novej generácie, ktoré podľa Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) majú umožniť hlasové, dátové služby a streaming multimédií pri rýchlostiach najmenej 100 Mbit/s v pohybe a až 1 Gbit/s pri statickom (príp. nomádskom) pripojení.

4G umožňuje sťahovať a odosielať obrázky a videá v HD kvalite, na väčších obrazovkách a s väčším rozlíšením, bez oneskorenia a s okamžitým prístupom. Mobilné zariadenia môžu byť pripojené neustále, či umožňuje okamžité zdieľanie informácií a rýchle odozvy. Veľké súbory, ktorých sťahovanie si doteraz vyžadovalo pevné pripojenie, môžu byť sťahované, odosielané a zdieľané v pohybe a z mobilných zariadení. Realitou sa stane skutočná mobilná kancelária so smartfónmi, tabletmi a laptopmi pripojenými do 4G siete s rýchlosťami pripojenia v desiatkach megabitov za sekundu, ako aj multi-tasking bez obmedzení - streaming HD videa počas posielania prezentácie či IP videokonferencie v reálnom čase prostredníctvom mobilného zariadenia.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá