Image
20.12.2012 0 Comments

Aký bude rok 2013 pre Google?

google_2013.jpg Google už dávno nie je iba internetový vyhľadávač. Spoločnosť má vlastný mobilný operačný systém Android, budúci rok chce na trhu predstaviť revolučné okuliare Google Glass a postupne sa začína presadzovať aj v iných odvetviach. Aký bude podľa odhadov portálu informationweek.com rok 2013 pre Google?

1. Okuliare Google Glass
Google budúci rok poskytne vývojárom prototypy okuliarov Google Glass. Tí z nich budú pravdepodobne nadšení a na sociálnej sieti Google+ sa určite objaví veľa fotografií a videí, čo zariadenie dokáže. Pre bežného používateľa však okuliare Google Glass predstavujú zatiaľ pridrahú hračku. Google tak uvedenie okuliarov pre spotrebiteľov odloží možno až na rok 2014.

2. Tvorba obsahu
Google nedávno otvoril filmové štúdio YouTube Space a cieľom spoločnosti je podporovať tvorbu obsahu. Zároveň sa na trhu objavila aj mobilná hra Ingress. Dá sa očakávať, že Google bude s produkciou obsahu pokračovať aj budúci rok a podľa portálu informationweek.com sa môže spoločnosť stať novým Pixarom.

3. Hlasové technológie

Apple a Google medzi sebou súperia v rôznych odvetviach vrátane hlasového ovládania. Hoci Siri ponúka lepšiu funkcionalitu, hlasové technológie od Googlu dokážu lepšie porozumieť, čo používateľ hovorí. Očakávame, že budúci rok bude Google v tomto smere naďalej dominovať aj vďaka obrovskému množstvu dát získaných používaním funkcie Google Voice Search.

4. Google+ v znamení rastu

Google+ zatiaľ nepredstavuje pre Facebook výraznú konkurenciu, používateľská základňa však stále rastie. Sociálna sieť má momentálne 400 miliónov používateľov, z nich 100 miliónov je aktívnych. Toto číslo by mohlo budúci rok rásť, pretože Google postupne do sociálnej siete integruje aj ďalšie svoje produkty.

5. Android jednotkou
Android má najväčší podiel na trhu s mobilnými operačnými systémami a budúci rok sa v tomto smere nič nezmení. Určitej zmeny by sme sa však mohli dočkať v súvislosti s prístupom vývojárov k operačným systémom - mnohí z nich stále preferujú vývoj aplikácií pre iOS, budúci rok by sa však situácia mohla zmeniť. Očakávame, že sa na trhu objaví viacero exkluzivít pre Android.

6. Prémiové Chromebooky

Chromebook je notebook s operačným systémom Chrome OS. Tento rok sa na trhu objavilo niekoľko modelov, ktoré lákali najmä na nízku cenu. Stratégia bola úspešná a Chromebooky od Samsungu sa vypredali. Je možné, že Google trochu zaexperimentuje a budúci rok okrem lacných modelov ponúkne aj drahšie, prémiové Chromebooky.

7. Vlastné predajne
Google má v niektorých krajinách malé obchody, kde spoločnosť predáva svoje Chromebooky. Keďže počet zariadení Googlu rastie, dá sa očakávať, že spoločnosť si čoskoro otvorí vlastný reťazec obchodov. Nejaké náznaky v tomto smere uvidíme možno už v roku 2013.

8. Google Cloud

Google experimentuje aj s ponúkaním služieb PaaS. Hoci dominanciu Amazonu neohrozí, mohol by v tomto smere v roku 2013 dosiahnuť zaujímavé výsledky.

9. Koho kúpi Google?

Akvizície sú v posledných rokoch pomerne obľúbené, a keby sme mali hádať, koho Google kúpi budúci rok, zaujímavou akvizíciou by mohla byť služba Pinterest - išlo by o vhodné doplnenie ekosystému služieb Googlu.

10. Poskytovateľ internetových služieb
Ako sme spomínali v nedávnom článku o predikciách na rok 2013, Google bude budúci rok poskytovať svoj optický internet aj v ďalších amerických mestách. Je teda iba otázkou času, kedy sa z neho stane klasický ISP.

Zdroj: http://www.informationweek.com/

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá