Image
7.2.2012 0 Comments

Aký bude Windows Phone 8?

windows_phone_8_62.jpg Približne v polovici roka 2012 sa na trhu objaví nová verzia mobilného operačného systému Windows Phone. S kódovým označením Apollo by mal WP8 ponúknuť viacero noviniek.

Jedným z hlavných výkonnostných obmedzení Windows Phone 7 bola limitácia iba na jednojadrové procesory. Takisto chýbala podpora kariet microSD, prípadne inej externej úložnej pamäte. Windows Phone 8 tieto nedostatky odstráni, podporované budú viacjadrové procesory aj karty microSD. Jediný operačný systém bez externých pamäťových úložísk tak bude už iba iOS. Čo sa viacjadrových procesorov týka, v tomto smere WP dobehne konkurenciu. Treba však poznamenať, že výkon celého systému je závislý aj od optimalizácie softvéru a v tomto smere dokázal Windows Phone 7 ponúknuť veľmi dobrú prevádzku aj pri obmedzení na jednojadrové procesory.

Apollo bude podporovať aj technológiu NFC. Na rozdiel od Androidu a Google Wallet by však mali byť platby NFC oficiálne podporované aj niektorými mobilnými operátormi - minimálne v USA. Google sa v tomto smere snažil dohodnúť s Verizonom, ale bez úspechu. Je teda zrejmé, že prípadná spolupráca Microsoftu s mobilnými operátormi v otázke platieb NFC by mohla predstavovať potenciálnu výhodu pre Windows Phone 8. Uvidíme, s čím príde Apple, ktoré zatiaľ technológiu NFC v zariadeniach s iOS nepodporuje.

Keďže Windows Phone 8 využíva jadro operačného systému Windows 8, ponúkne dosiaľ nevídané možnosti z hľadiska prepojenia desktopového a mobilného operačného systému. Táto vlastnosť sa často spomína ako jedna z hlavných výhod tabletov s Windows 8, v prípade Windows Phone 8 to bude podobné. Podobnosť oboch operačných systémov uľahčí robotu aj vývojárom aplikácií, desktopové aplikácie bude v princípe možné veľmi jednoducho prispôsobiť a vydať aj pre WP8. Samozrejme, celé prepojenie ekosystému, integrácia a synchronizácia operačného systému môže hrať v prípade Apolla výraznú úlohu.

Jedným z hlavných problémov pri vydaní operačného systému Windows Phone 7 bol nedostatok aplikácií. Microsoft chce mať na launch WP8 k dispozícii minimálne 100 000 aplikácií. V porovnaní s iOS alebo Androidom je toto číslo pomerne malé, platforma Windows Phone 8 však umožní jednoduché portovanie aplikácie z iného mobilného operačného systému. Windows Phone 8 by mohol byť zaujímavý aj pre podnikový segment - ponúkne 128-bitové šifrovanie BitLocker a aj možnosť vytvorenia vlastného softvéru pre podnikových zamestnancov.

Apollo je teda pravdepodobne na správnej ceste, aby sa minimálne vyrovnal konkurenčným operačným systémom iOS a Android. Niektoré zo spomenutých vlastností a funkcií však môžu predstavovať zlomový bod, vďaka ktorému si platforma WP8 získa nových zákazníkov.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá