Image
22.5.2014 0 Comments

Akvizície Lenovo nemali vplyv na rast zisku

lenovo.jpg Čistý zisk čínskej technologickej spoločnosti Lenovo rástol za hospodársky rok, ktorý skončil v marci o približne 29 % na 817,2 mil. USD. K posilneniu pomohol najmä silný predaj smartfónov.

Ten kompenzoval slabý rast v Číne, ktorá aj naďalej ostáva najväčším trhom spoločnosti s rastom tržieb o 1,3 % na 14,7 mld. USD. Celkové tržby rástli o 14,3 % na 38,7 mld. USD. Informovala o tom v stredu spoločnosť Lenovo.

Aby čínska spoločnosť vyrovnala oslabenie divízie osobných počítačov, rozširuje svoju pôsobnosť v segmente smartfónov. Preto sa najväčší výrobca osobných počítačov na svete už v januári dohodol na kúpe divízie smartfónov Motorola od americkej internetovej spoločnosti Google za 2,9 mld. USD.

Spoločnosť, ktorá sa stala globálnou značkou v roku 2005 po tom, ako kúpila divíziu osobných počítačov firmy IBM sa tiež v januári dohodla na kúpe divízie serverov IBM za 2,3 mld. USD. Generálny riaditeľ Yang Yuanqing v tom čase varoval, že akvizície by mohli mať v krátkodobom horizonte negatívne dopady na finančnú situáciu spoločnosti. Lenovo však v stredu informovalo o tom, že tieto akvizície nemali v sledovanom období žiaden dopad na čistý zisk.

Lenovo tiež informovalo, že jeho produkcia smartfónov dosiahla vo fiškálnom roku, ktorý skončil v marci, rekordnú úroveň, a to 50 mil. kusov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá