Image
22.5.2014 0 Comments

Akvizície Lenovo nemali vplyv na rast zisku

lenovo.jpg Čistý zisk čínskej technologickej spoločnosti Lenovo rástol za hospodársky rok, ktorý skončil v marci o približne 29 % na 817,2 mil. USD. K posilneniu pomohol najmä silný predaj smartfónov.

Ten kompenzoval slabý rast v Číne, ktorá aj naďalej ostáva najväčším trhom spoločnosti s rastom tržieb o 1,3 % na 14,7 mld. USD. Celkové tržby rástli o 14,3 % na 38,7 mld. USD. Informovala o tom v stredu spoločnosť Lenovo.

Aby čínska spoločnosť vyrovnala oslabenie divízie osobných počítačov, rozširuje svoju pôsobnosť v segmente smartfónov. Preto sa najväčší výrobca osobných počítačov na svete už v januári dohodol na kúpe divízie smartfónov Motorola od americkej internetovej spoločnosti Google za 2,9 mld. USD.

Spoločnosť, ktorá sa stala globálnou značkou v roku 2005 po tom, ako kúpila divíziu osobných počítačov firmy IBM sa tiež v januári dohodla na kúpe divízie serverov IBM za 2,3 mld. USD. Generálny riaditeľ Yang Yuanqing v tom čase varoval, že akvizície by mohli mať v krátkodobom horizonte negatívne dopady na finančnú situáciu spoločnosti. Lenovo však v stredu informovalo o tom, že tieto akvizície nemali v sledovanom období žiaden dopad na čistý zisk.

Lenovo tiež informovalo, že jeho produkcia smartfónov dosiahla vo fiškálnom roku, ktorý skončil v marci, rekordnú úroveň, a to 50 mil. kusov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá