Image
22.5.2014 0 Comments

Akvizície Lenovo nemali vplyv na rast zisku

lenovo.jpg Čistý zisk čínskej technologickej spoločnosti Lenovo rástol za hospodársky rok, ktorý skončil v marci o približne 29 % na 817,2 mil. USD. K posilneniu pomohol najmä silný predaj smartfónov.

Ten kompenzoval slabý rast v Číne, ktorá aj naďalej ostáva najväčším trhom spoločnosti s rastom tržieb o 1,3 % na 14,7 mld. USD. Celkové tržby rástli o 14,3 % na 38,7 mld. USD. Informovala o tom v stredu spoločnosť Lenovo.

Aby čínska spoločnosť vyrovnala oslabenie divízie osobných počítačov, rozširuje svoju pôsobnosť v segmente smartfónov. Preto sa najväčší výrobca osobných počítačov na svete už v januári dohodol na kúpe divízie smartfónov Motorola od americkej internetovej spoločnosti Google za 2,9 mld. USD.

Spoločnosť, ktorá sa stala globálnou značkou v roku 2005 po tom, ako kúpila divíziu osobných počítačov firmy IBM sa tiež v januári dohodla na kúpe divízie serverov IBM za 2,3 mld. USD. Generálny riaditeľ Yang Yuanqing v tom čase varoval, že akvizície by mohli mať v krátkodobom horizonte negatívne dopady na finančnú situáciu spoločnosti. Lenovo však v stredu informovalo o tom, že tieto akvizície nemali v sledovanom období žiaden dopad na čistý zisk.

Lenovo tiež informovalo, že jeho produkcia smartfónov dosiahla vo fiškálnom roku, ktorý skončil v marci, rekordnú úroveň, a to 50 mil. kusov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá