Image
20.1.2016 0 Comments

Akú výdrž má HoloLens? Prečo nemá väčšie zorné pole?

Bruce Harris z Microsoftu na podujatí v Tel Avive približoval HoloLens a spomenul zaujímavé veci. Konkretizoval výdrž batérie a aj rôzne detaily.

- Na HoloLens ide Windows 10 natívne a môže spúšťať štandardné aplikácie, ale, samozrejme, vývojári musia spraviť špeciálne aplikácie, aby využili všetky možnosti zariadenia a 3D priestor.

- HoloLens je úplne wireless cez Wi-Fi a bluetooth a nebude dostupné v káblovej verzii.

- Batéria vydrží 5 až 5,5 hodiny pri bežnej záťaži, 2,5 hodiny pri vysokej záťaži (napríklad pri hre).

- HoloLens umožňuje sharovanie scény s ostatnými okuliarmi HoloLens, teda viac ľudí sa môže pozerať na rovnakú virtuálnu vec.

- FOV, teda plocha, na ktorej sa vám virtuálna scéna zobrazuje, zodpovedá 15-palcovému monitoru, keď sa naň pozeráte zo vzdialenosti 60 centimetrov.

Dodal hlavne to, prečo je uhol pohľadu taký, ako je, a to na šetrenie batérie, pretože väčší uhol by vyšťavil batériu za 20 minút, ako aj pre cenu zariadenia, ktorá by sa zvýšila o niekoľko tisíc dolárov. Toto sú však veci, ktoré sa postupne môžu zlepšovať.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá