Image
20.1.2016 0 Comments

Akú výdrž má HoloLens? Prečo nemá väčšie zorné pole?

Bruce Harris z Microsoftu na podujatí v Tel Avive približoval HoloLens a spomenul zaujímavé veci. Konkretizoval výdrž batérie a aj rôzne detaily.

- Na HoloLens ide Windows 10 natívne a môže spúšťať štandardné aplikácie, ale, samozrejme, vývojári musia spraviť špeciálne aplikácie, aby využili všetky možnosti zariadenia a 3D priestor.

- HoloLens je úplne wireless cez Wi-Fi a bluetooth a nebude dostupné v káblovej verzii.

- Batéria vydrží 5 až 5,5 hodiny pri bežnej záťaži, 2,5 hodiny pri vysokej záťaži (napríklad pri hre).

- HoloLens umožňuje sharovanie scény s ostatnými okuliarmi HoloLens, teda viac ľudí sa môže pozerať na rovnakú virtuálnu vec.

- FOV, teda plocha, na ktorej sa vám virtuálna scéna zobrazuje, zodpovedá 15-palcovému monitoru, keď sa naň pozeráte zo vzdialenosti 60 centimetrov.

Dodal hlavne to, prečo je uhol pohľadu taký, ako je, a to na šetrenie batérie, pretože väčší uhol by vyšťavil batériu za 20 minút, ako aj pre cenu zariadenia, ktorá by sa zvýšila o niekoľko tisíc dolárov. Toto sú však veci, ktoré sa postupne môžu zlepšovať.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá