Image
20.5.2015 0 Comments

Aktualizácie vo Windows 10 budú povinné, používatelia ich nebudú môcť vypnúť

windows10_upgrade2.jpg Počnúc Windows 10 bude Microsoft poskytovať Windows ako službu (Windows as a Service), preto sa zmení aj spôsob, ako budeme dostávať aktualizácie operačného systému.

Spoločnosť teraz objasnila, ako sa bude nový Windows aktualizovať pre spotrebiteľov i podnikových používateľov. Upozornila na to na serveri ZDnet Mary Jo Foley, ktorá disponuje dobrými informáciami z prostredia Microsoftu. Ten s operačným systémom Windows 10 poskytne tri režimy na aktualizácie - Current Branch (CB), Current Branch for Business (CBB) a Long Term Servicing Branch (LTSB). Pre domácich používateľov s verziou Windows 10 Home to bude Current Branch, používatelia verzií Windows 10 Pro/Education budú mať k dispozícii Current Branch a Current Branch for Business a napokon používatelia Windows 10 Enterprise si budú môcť vybrať medzi CB, CBB a LTSB.

Najpodstatnejší rozdiel medzi týmito režimami je v načasovaní inštalácie aktualizácií. V CB sa budú updaty dodávať hneď, ako budú pripravené, a používateľ nebude mať možnosť odložiť ich na neskôr či odmietnuť. Takto budú počítače používateľov stále aktualizované a získajú nové opravy, len čo budú hotové.

Používatelia Windows 10 Pro si budú môcť vybrať medzi CB a CBB, pričom druhá možnosť je spojená s Windows Update for Business. To im dáva kontrolu nad aktualizáciami a umožňuje nakonfigurovať, čo a kedy sa má používateľom inštalovať. Takisto si môžu zvoliť ďalšie distribučné kanály, napr. P2P, a rozhodnúť, ktoré zariadenia sa budú aktualizovať prvé.

Zákazníci, ktorí si zvolia režim LTSB, si budú môcť vybrať, čo chcú a potrebujú, a takisto budú môcť odložiť aktualizácie, ale nie na neurčito.

Zatiaľ nie je jasné, či budú tieto možnosti dostupné aj pre mobilných používateľov Windows 10, ale dá sa predpokladať, že väčšina týchto zariadení bude patriť do kategórie CB a získajú aktualizácie hneď, ako budú pripravené.

Zdroj: news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá