Image
20.5.2015 0 Comments

Aktualizácie vo Windows 10 budú povinné, používatelia ich nebudú môcť vypnúť

windows10_upgrade2.jpg Počnúc Windows 10 bude Microsoft poskytovať Windows ako službu (Windows as a Service), preto sa zmení aj spôsob, ako budeme dostávať aktualizácie operačného systému.

Spoločnosť teraz objasnila, ako sa bude nový Windows aktualizovať pre spotrebiteľov i podnikových používateľov. Upozornila na to na serveri ZDnet Mary Jo Foley, ktorá disponuje dobrými informáciami z prostredia Microsoftu. Ten s operačným systémom Windows 10 poskytne tri režimy na aktualizácie - Current Branch (CB), Current Branch for Business (CBB) a Long Term Servicing Branch (LTSB). Pre domácich používateľov s verziou Windows 10 Home to bude Current Branch, používatelia verzií Windows 10 Pro/Education budú mať k dispozícii Current Branch a Current Branch for Business a napokon používatelia Windows 10 Enterprise si budú môcť vybrať medzi CB, CBB a LTSB.

Najpodstatnejší rozdiel medzi týmito režimami je v načasovaní inštalácie aktualizácií. V CB sa budú updaty dodávať hneď, ako budú pripravené, a používateľ nebude mať možnosť odložiť ich na neskôr či odmietnuť. Takto budú počítače používateľov stále aktualizované a získajú nové opravy, len čo budú hotové.

Používatelia Windows 10 Pro si budú môcť vybrať medzi CB a CBB, pričom druhá možnosť je spojená s Windows Update for Business. To im dáva kontrolu nad aktualizáciami a umožňuje nakonfigurovať, čo a kedy sa má používateľom inštalovať. Takisto si môžu zvoliť ďalšie distribučné kanály, napr. P2P, a rozhodnúť, ktoré zariadenia sa budú aktualizovať prvé.

Zákazníci, ktorí si zvolia režim LTSB, si budú môcť vybrať, čo chcú a potrebujú, a takisto budú môcť odložiť aktualizácie, ale nie na neurčito.

Zatiaľ nie je jasné, či budú tieto možnosti dostupné aj pre mobilných používateľov Windows 10, ale dá sa predpokladať, že väčšina týchto zariadení bude patriť do kategórie CB a získajú aktualizácie hneď, ako budú pripravené.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá