Image
20.5.2015 0 Comments

Aktualizácie vo Windows 10 budú povinné, používatelia ich nebudú môcť vypnúť

windows10_upgrade2.jpg Počnúc Windows 10 bude Microsoft poskytovať Windows ako službu (Windows as a Service), preto sa zmení aj spôsob, ako budeme dostávať aktualizácie operačného systému.

Spoločnosť teraz objasnila, ako sa bude nový Windows aktualizovať pre spotrebiteľov i podnikových používateľov. Upozornila na to na serveri ZDnet Mary Jo Foley, ktorá disponuje dobrými informáciami z prostredia Microsoftu. Ten s operačným systémom Windows 10 poskytne tri režimy na aktualizácie - Current Branch (CB), Current Branch for Business (CBB) a Long Term Servicing Branch (LTSB). Pre domácich používateľov s verziou Windows 10 Home to bude Current Branch, používatelia verzií Windows 10 Pro/Education budú mať k dispozícii Current Branch a Current Branch for Business a napokon používatelia Windows 10 Enterprise si budú môcť vybrať medzi CB, CBB a LTSB.

Najpodstatnejší rozdiel medzi týmito režimami je v načasovaní inštalácie aktualizácií. V CB sa budú updaty dodávať hneď, ako budú pripravené, a používateľ nebude mať možnosť odložiť ich na neskôr či odmietnuť. Takto budú počítače používateľov stále aktualizované a získajú nové opravy, len čo budú hotové.

Používatelia Windows 10 Pro si budú môcť vybrať medzi CB a CBB, pričom druhá možnosť je spojená s Windows Update for Business. To im dáva kontrolu nad aktualizáciami a umožňuje nakonfigurovať, čo a kedy sa má používateľom inštalovať. Takisto si môžu zvoliť ďalšie distribučné kanály, napr. P2P, a rozhodnúť, ktoré zariadenia sa budú aktualizovať prvé.

Zákazníci, ktorí si zvolia režim LTSB, si budú môcť vybrať, čo chcú a potrebujú, a takisto budú môcť odložiť aktualizácie, ale nie na neurčito.

Zatiaľ nie je jasné, či budú tieto možnosti dostupné aj pre mobilných používateľov Windows 10, ale dá sa predpokladať, že väčšina týchto zariadení bude patriť do kategórie CB a získajú aktualizácie hneď, ako budú pripravené.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá