Image
25.2.2013 0 Comments

Ako zlepšiť Google Chrome, aby bol ešte rýchlejší, šikovnejší a lepší

Internetový prehliadač Google Chrome je momentálne najpoužívanejší internetový prehliadač, ale ešte stále si ho môžete zlepšiť pomocou rozšírení z obchodu Chrome Web Store alebo upravením pokročilých nastavení.

chrome222_1.jpg

FastestChrome ponúka niekoľko užitočných funkcií. V prvom rade, ak zvýrazníte akékoľvek slovo, zobrazí sa pri ňom malé okno s odkazom na štyri vyhľadávacie enginy (Wikipedia, Google, DuckDuckGo a Surf Canyon) - stačí jedno kliknutie a dané slovo sa vyhľadá pomocou zvoleného enginu. Ak používate Google alebo si pozeráte iné stránky, ktoré sú rozdelené do podstránok, FastestChrome ich automaticky postupne načíta. V prípade výsledkov vyhľadávania na Googli tak odpadá nutnosť klikať na tlačidlo Ďalší. FastestChrome umožňuje aj transformáciu písaného odkazu (napr. v e-maile) do hypertextového odkazu.

Google Quick Scroll je veľmi jednoduché rozšírenie. Jeho jediná funkcionalita spočíva v tom, že na stránke zobrazí v spodnom rohu časť, ktorá obsahuje hľadané kľúčové slovo. Funguje to však iba v prípade, že daná internetová stránka nesúvisí s hľadaným slovom celá. Ak napr. hľadáte informácie o produkte a otvoríte si stránku s recenziou, Quick Scroll nič nezobrazí.

Chrome Toolbox umožňuje rýchlo spravovať otvorené záložky, otvárať viacero bookmarkov súbežne a aj zväčšovať obrázky a videá priamo v prehliadači.

Do ponuky pokročilých nastavení sa dostanete pomocou príkazu chrome://flags/. Google upozorňuje, že tieto nastavenia môžu ovplyvniť používateľskú skúsenosť, prípadne môžu mať za následok aj zmazanie používateľských dát. Vhodné nastavenie niektorých funkcií však môže zvýšiť rýchlosť prehliadača. Ide najmä o využitie grafickej karty pri zobrazovaní webových stránok a prvkov na nich.

Z hľadiska rýchlosti internetového prehliadača sú zaujímavé najmä tieto nastavenia: Prepísať zoznam softvérového vykresľovania, Kompozícia pomocou grafickej karty na všetkých stránkach, Postupné skladanie, Zakázať akcelerované prvky canvas 2D, Zakázať odložené prvky canvas 2D, Zakázať akcelerované animácie jazyka CSS, Filtre SVG akcelerované jednotkou GPU, Disable GPU VSync. Tieto nastavenia môžu byť predvolene povolené alebo zakázané v závislosti od konfigurácie vášho PC. Využitie GPU však môže zrýchliť Chrome približne o 10 - 20 %.

chrome1.PNG

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá