Image
25.2.2013 0 Comments

Ako zlepšiť Google Chrome, aby bol ešte rýchlejší, šikovnejší a lepší

Internetový prehliadač Google Chrome je momentálne najpoužívanejší internetový prehliadač, ale ešte stále si ho môžete zlepšiť pomocou rozšírení z obchodu Chrome Web Store alebo upravením pokročilých nastavení.

chrome222_1.jpg

FastestChrome ponúka niekoľko užitočných funkcií. V prvom rade, ak zvýrazníte akékoľvek slovo, zobrazí sa pri ňom malé okno s odkazom na štyri vyhľadávacie enginy (Wikipedia, Google, DuckDuckGo a Surf Canyon) - stačí jedno kliknutie a dané slovo sa vyhľadá pomocou zvoleného enginu. Ak používate Google alebo si pozeráte iné stránky, ktoré sú rozdelené do podstránok, FastestChrome ich automaticky postupne načíta. V prípade výsledkov vyhľadávania na Googli tak odpadá nutnosť klikať na tlačidlo Ďalší. FastestChrome umožňuje aj transformáciu písaného odkazu (napr. v e-maile) do hypertextového odkazu.

Google Quick Scroll je veľmi jednoduché rozšírenie. Jeho jediná funkcionalita spočíva v tom, že na stránke zobrazí v spodnom rohu časť, ktorá obsahuje hľadané kľúčové slovo. Funguje to však iba v prípade, že daná internetová stránka nesúvisí s hľadaným slovom celá. Ak napr. hľadáte informácie o produkte a otvoríte si stránku s recenziou, Quick Scroll nič nezobrazí.

Chrome Toolbox umožňuje rýchlo spravovať otvorené záložky, otvárať viacero bookmarkov súbežne a aj zväčšovať obrázky a videá priamo v prehliadači.

Do ponuky pokročilých nastavení sa dostanete pomocou príkazu chrome://flags/. Google upozorňuje, že tieto nastavenia môžu ovplyvniť používateľskú skúsenosť, prípadne môžu mať za následok aj zmazanie používateľských dát. Vhodné nastavenie niektorých funkcií však môže zvýšiť rýchlosť prehliadača. Ide najmä o využitie grafickej karty pri zobrazovaní webových stránok a prvkov na nich.

Z hľadiska rýchlosti internetového prehliadača sú zaujímavé najmä tieto nastavenia: Prepísať zoznam softvérového vykresľovania, Kompozícia pomocou grafickej karty na všetkých stránkach, Postupné skladanie, Zakázať akcelerované prvky canvas 2D, Zakázať odložené prvky canvas 2D, Zakázať akcelerované animácie jazyka CSS, Filtre SVG akcelerované jednotkou GPU, Disable GPU VSync. Tieto nastavenia môžu byť predvolene povolené alebo zakázané v závislosti od konfigurácie vášho PC. Využitie GPU však môže zrýchliť Chrome približne o 10 - 20 %.

chrome1.PNG

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá