Image
27.8.2012 0 Comments

Ako zachrániť mokrý telefón? Čo treba urobiť a čoho sa, naopak, vyvarovať?

Xperia_go_yellow_whaterproof.jpg Pokiaľ vám telefón spadne do vody, stále je šanca, že sa nepokazí a dá sa zachrániť. Treba však vedieť, čo robiť a čo nie. Prinášame vám niekoľko základných tipov.


  1. Základom je vytiahnuť zariadenie z vody čo najskôr. Hoci rozobratie zariadenia môže pomôcť efektívnejšiemu sušeniu, ide o proces, počas ktorého strácate záruku a telefón si môžete poškodiť. Telefón je teda lepšie nerozoberať.
  2. Hneď ako to bude možné, vyberte batériu. Neskúšajte funkčnosť telefónu, prípadne nestláčajte žiadne tlačidlá. Tlak môže spôsobiť, že sa tekutina dostane hlbšie do zariadenia.
  3. Ak vlastníte telefón, ktorý neumožňuje jednoducho vybrať batériu (ako napr. iPhone), nemáte inú možnosť a musíte zistiť, či je telefón stále zapnutý. Ak áno, vypnite ho.
  4. Odstráňte všetko príslušenstvo, ochranné obaly, karty SIM a SD. Porty nechajte odkryté.
  5. Pokúste sa opatrne telefón utrieť, napr. pomocou uteráka. Dajte pozor, aby sa popritom voda nedostala do otvorených častí zariadenia.
  6. Po utrení telefónu ho hneď nezapínajte. Je možné, že nejaká vlhkosť stále ostala vnútri zariadenia. Preto ho odporúčame položiť do ryže. Tá dokáže priťahovať a absorbovať vlhkosť. Telefón nechajte v nádobe s ryžou po dobu 24 - 48 hodín a následne ho skúste zapnúť.

akozachranitfon_238.jpg

V rámci snahy vysušiť telefón určite neodporúčame použiť sušič na vlasy alebo podobné zariadenie, prípadne iným spôsobom naň pôsobiť teplom. Hoci tento spôsob môže efektívne odstrániť vlhkosť zo zariadenia, na druhej strane hrozí riziko poškodenia komponentov. Takisto nepoužívajte špáradlo s papierom alebo vatou na čistenie portov, resp. konektorov.

Zdroj: http://howto.cnet.com/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá