Image
27.8.2012 0 Comments

Ako zachrániť mokrý telefón? Čo treba urobiť a čoho sa, naopak, vyvarovať?

Xperia_go_yellow_whaterproof.jpg Pokiaľ vám telefón spadne do vody, stále je šanca, že sa nepokazí a dá sa zachrániť. Treba však vedieť, čo robiť a čo nie. Prinášame vám niekoľko základných tipov.


  1. Základom je vytiahnuť zariadenie z vody čo najskôr. Hoci rozobratie zariadenia môže pomôcť efektívnejšiemu sušeniu, ide o proces, počas ktorého strácate záruku a telefón si môžete poškodiť. Telefón je teda lepšie nerozoberať.
  2. Hneď ako to bude možné, vyberte batériu. Neskúšajte funkčnosť telefónu, prípadne nestláčajte žiadne tlačidlá. Tlak môže spôsobiť, že sa tekutina dostane hlbšie do zariadenia.
  3. Ak vlastníte telefón, ktorý neumožňuje jednoducho vybrať batériu (ako napr. iPhone), nemáte inú možnosť a musíte zistiť, či je telefón stále zapnutý. Ak áno, vypnite ho.
  4. Odstráňte všetko príslušenstvo, ochranné obaly, karty SIM a SD. Porty nechajte odkryté.
  5. Pokúste sa opatrne telefón utrieť, napr. pomocou uteráka. Dajte pozor, aby sa popritom voda nedostala do otvorených častí zariadenia.
  6. Po utrení telefónu ho hneď nezapínajte. Je možné, že nejaká vlhkosť stále ostala vnútri zariadenia. Preto ho odporúčame položiť do ryže. Tá dokáže priťahovať a absorbovať vlhkosť. Telefón nechajte v nádobe s ryžou po dobu 24 - 48 hodín a následne ho skúste zapnúť.

akozachranitfon_238.jpg

V rámci snahy vysušiť telefón určite neodporúčame použiť sušič na vlasy alebo podobné zariadenie, prípadne iným spôsobom naň pôsobiť teplom. Hoci tento spôsob môže efektívne odstrániť vlhkosť zo zariadenia, na druhej strane hrozí riziko poškodenia komponentov. Takisto nepoužívajte špáradlo s papierom alebo vatou na čistenie portov, resp. konektorov.

Zdroj: http://howto.cnet.com/


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá