Image
1.2.2012 0 Comments

Ako zabrániť Googlu, aby vás sledoval?

Google od 1. marca mení nastavenie súkromia pre používateľov svojich služieb. Pokiaľ sa bojíte, že by ste s Googlom zdieľali až priveľa osobných informácií, vždy existuje riešenie, ako to obmedziť.

google_ads_311.JPG

Je zrejmé, že určité informácie sa prenášajú vždy - bez ohľadu na nastavenie súkromia. Anonymitu vášho prehliadača vám umožní zmerať webová utilita Panopticlick, ktorá vám číselne ohodnotí váš „internetový odtlačok prsta". Na konkrétnu identifikáciu osoby v internete by malo stačiť 33 bitov.

Čo sa Googlu a jeho nového systému „osobnej" reklamy týka, používatelia si môžu nastavovať a upravovať osobné informácie pre každú službu Googlu, prípadne službu kompletne odstrániť. Takisto možno zobraziť všetky služby a webové stránky, ktoré majú prístup k vášmu účtu. K všetkým týmto informáciám môžete pristupovať cez domovskú stránku Google Dashboardu, spomínané webové stránky s prístupom k vášmu účtu nájdete pod položkou Websites authorized to access the account.

Osobnú reklamu môžete úplne vypnúť aj pomocou nastavenia reklamy, kde je k dispozícii nastavenie na vyhľadávanie a Gmail, ale aj prehliadanie internetových stránok. Reklamu možno úplne vypnúť cez nastavenie Opt out, prípadne si ju prispôsobiť. Úplné vypnutie reklamy, samozrejme, nedosiahnete, Google však nebude používať vaše osobné údaje na jej filtrovanie.

Jedna z alternatív je použiť plug-in pre prehliadač Google Chrome. K dispozícii sú aj ďalšie zásuvné moduly a rozšírenia blokujúce spoločnosti, ktoré vás sledujú na internete. V tomto smere môžeme odporúčať Ghostery alebo Disconnect. Ghostery informuje o počte trackerov, ktoré možno prípadne aj zablokovať, Disconnect blokuje sledovanie službami Google, Facebook, Twitter, Yahoo a Digg. Oba pluginy sú k dispozícii pre prehliadače Firefox (Ghostery, Disconnect) a Chrome (Ghostery, Disconnect).

Zdroj: howto.cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá