Image
1.10.2015 0 Comments

Ako z Minority Report: Technológia Hitachi vie predpovedať zločin

Možno sa predpovedanie zločinu zdá tak trochu sci-fi, no spoločnosť Hitachi takúto technológiu predstavila. Jej systém Visualization Predictive Crime Analytics (PCA) chce predvídať zločin skôr, ako sa stane.

Systém je schopný pracovať s obrovským množstvom dát z rozličných zdrojov, sleduje napríklad diskusie na sociálnych sieťach, poveternostné podmienky, údaje z dlhodobých štatistík a pod. Potom tieto údaje, ktoré by ľudia mohli jednoducho prehliadnuť, spracuje pomocou strojového učenia, vytvorí modely možného násilného správania a premietne ich na mapu.

hitachi_pca.png

„Človek jednoducho nemôže zvládnuť desiatky či stovky premenných, ktoré by mohli ovplyvniť zločin," povedal Darrin Lipscomb, výkonný riaditeľ divízie Hitachi Public Safety and Visualization. Podľa neho sociálne médiá majú významnú úlohu v predvídaní trestnej činnosti, údaje získané z nich môžu zlepšiť predpovede o neuveriteľných 15 percent. Systém je napríklad schopný dešifrovať slang z konkrétnej oblasti či gangu, triedi tweety na základe zemepisnej polohy a špecifického jazyka. Táto metóda pomáha policajným zložkám zistiť, že sa deje niečo nezvyčajné, a podľa toho konať.

Spoločnosť Hitachi získala technológiu v septembri 2014 kúpou firiem Avrio a Pantascene, zameraných na monitorovanie zločinnosti. PCA je cloudová technológia, ktorá využíva dáta a videá z verejných bezpečnostných systémov a premieta ich do geopriestoru.

Systém má pred sebou ešte sériu skúšok v reálnom živote, na ktoré však treba získať široký súhlas, pretože PCA nevyhnutne nesie so sebou aj problém profilovania nevinných ľudí.

Zdroj: rt.com
digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá