Image
2.11.2012 0 Comments

Ako využiť tablet ako druhý monitor?

Hlavnou výhodou tabletu a jedným z dôvodov, prečo si tieto zariadenia kupujeme, je mobilita. Tablet je však možné využiť aj v prípadoch, kedy necestujeme a pracujeme so svojim hlavným počítačom. Ide totižto o výborné zariadenie, ktoré je možné používať vo funkcii druhého monitoru.

Ako využiť tablet ako druhý monitor.png

Priamo v ponuke AppStoru a Google Play nájdeme niekoľko aplikácii, ktoré túto transformáciu jednoducho umožnia. Prinášame zoznam tých najpopulárnejších:

Air Display (8,99 EUR): Air Display je pravdepodobne najlepšie riešenie, ktoré vám umožní pripojiť iPad alebo zariadenie s Androidom k počítaču, resp. Macu. Aplikácia taktiež podporuje pripojenie notebooku ako druhého monitoru k stolnému PC.

AppStore

Google Play

iDisplay (4,49 EUR): Ďalšia aplikácia, pomocou ktorej si môžete rýchlo vytvoriť prenosný monitor. iDisplay v prípade Android verzie umožňuje pripojenie tabletu k PC aj pomocou USB. V prípade iPadu je potrebné využiť Wi-Fi.

AppStore

Google Play

REDFLY ScreenSlider (0,71 EUR): ScreenSlider je aplikácia určená pre zariadenia s operačným systémom Android, ktoré je možné spárovať s počítačmi s Windows. Podľa oficiálnej webovej stránky by sme sa však mali čoskoro dočkať podpory ďalších zariadení. ScreenSlider je momentálne možné zakúpiť v zľave, v cene 0,71 EUR.

Google Play

MaxiVista (8,99 EUR): Táto aplikácia podporuje iba iPady a operačný systém Windows.

AppStore

Splashtop XDisplay (4,49 EUR): Túto aplikáciu si môžete z AppStoru stiahnuť bezplatne a využívať ju zadarmo počas 10 minút. Pre neobmedzené používanie je potrebné zakúpiť plnú verziu. Aplikácia podporuje operačný systém Windows a Mac. Splashtop okrem svojej XDisplay aplikácie ponúka aj riešenie, pre vzdialený prístup k pracovnej ploche.

AppStore

Bez ohľadu na riešenie, ktoré si vyberiete, postup pripojenia je vždy takmer totožný. Okrem aplikácie, ktorú si stiahnete do iOS alebo Android zariadenia je potrebné stiahnuť aplikáciu aj do počítača. V prípade pripájania iPadu je potrebné, aby tablet a počítač boli pripojené do rovnakej Wi-Fi siete. Android v niektorých prípadoch (iDisplay) umožňuje aj pripojenie pomocou USB.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá