Image
2.11.2012 0 Comments

Ako využiť tablet ako druhý monitor?

Hlavnou výhodou tabletu a jedným z dôvodov, prečo si tieto zariadenia kupujeme, je mobilita. Tablet je však možné využiť aj v prípadoch, kedy necestujeme a pracujeme so svojim hlavným počítačom. Ide totižto o výborné zariadenie, ktoré je možné používať vo funkcii druhého monitoru.

Ako využiť tablet ako druhý monitor.png

Priamo v ponuke AppStoru a Google Play nájdeme niekoľko aplikácii, ktoré túto transformáciu jednoducho umožnia. Prinášame zoznam tých najpopulárnejších:

Air Display (8,99 EUR): Air Display je pravdepodobne najlepšie riešenie, ktoré vám umožní pripojiť iPad alebo zariadenie s Androidom k počítaču, resp. Macu. Aplikácia taktiež podporuje pripojenie notebooku ako druhého monitoru k stolnému PC.

AppStore

Google Play

iDisplay (4,49 EUR): Ďalšia aplikácia, pomocou ktorej si môžete rýchlo vytvoriť prenosný monitor. iDisplay v prípade Android verzie umožňuje pripojenie tabletu k PC aj pomocou USB. V prípade iPadu je potrebné využiť Wi-Fi.

AppStore

Google Play

REDFLY ScreenSlider (0,71 EUR): ScreenSlider je aplikácia určená pre zariadenia s operačným systémom Android, ktoré je možné spárovať s počítačmi s Windows. Podľa oficiálnej webovej stránky by sme sa však mali čoskoro dočkať podpory ďalších zariadení. ScreenSlider je momentálne možné zakúpiť v zľave, v cene 0,71 EUR.

Google Play

MaxiVista (8,99 EUR): Táto aplikácia podporuje iba iPady a operačný systém Windows.

AppStore

Splashtop XDisplay (4,49 EUR): Túto aplikáciu si môžete z AppStoru stiahnuť bezplatne a využívať ju zadarmo počas 10 minút. Pre neobmedzené používanie je potrebné zakúpiť plnú verziu. Aplikácia podporuje operačný systém Windows a Mac. Splashtop okrem svojej XDisplay aplikácie ponúka aj riešenie, pre vzdialený prístup k pracovnej ploche.

AppStore

Bez ohľadu na riešenie, ktoré si vyberiete, postup pripojenia je vždy takmer totožný. Okrem aplikácie, ktorú si stiahnete do iOS alebo Android zariadenia je potrebné stiahnuť aplikáciu aj do počítača. V prípade pripájania iPadu je potrebné, aby tablet a počítač boli pripojené do rovnakej Wi-Fi siete. Android v niektorých prípadoch (iDisplay) umožňuje aj pripojenie pomocou USB.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá