Image
13.2.2013 0 Comments

Ako vyrobiť pre deti projektor k smartfónu za 1 euro

Ak máte smartfón, lupu, škatuľu a niekoľko bežných drobností z domácnosti, potom si môžete urobiť jednoduchý domáci projektor. Technickým nadšencom, samozrejme, kvalita stačiť nebude, ale ako víkendová zábavka pre deti určite obstojí. Čo na to potrebujeme:

- škatuľa (najlepšie od topánok)
- lepiaca páska
- lupa
- nôž
- ceruzka
- smartfón

projektor_za_1euro.jpeg

Postup

Najskôr z lupy odstránime všetko nepotrebné. To znamená, že z celej lupy si vyberieme len zväčšovacie sklo. Sklo priložíme približne do stredu na kratšej bočnej strane škatule a ceruzkou ho obkreslíme. Nožíkom vyrežeme otvor v škatuli presne vo veľkosti a tvare skla. Zväčšovacie sklíčko opäť priložíme na vyrezaný otvor a lepiacou páskou ho prilepíme tak, aby sme zakryli na ňom čo najmenšiu plochu. Toto sklo určuje projekčnú plochu „zariadenia". Dovnútra položíme k protiľahlej strane zapnutý telefón s obsahom, ktorý chceme premietnuť na stenu, a škatuľu zakryjeme vekom. Všetko je hotové!

projektor_za_1euro_3.jpeg

Postup si môžete overiť aj v nasledujúcom videu. Jeho autor použil zložitejší postup s horúcim lepidlom, výsledok je však dosť podobný.

projektor_za_1euro_2.jpeg

Veľkosť projekčnej plochy regulujete len vzdialenosťou umiestenia projektora od steny. Žiadne nastavenia, žiadne možnosti, ide hlavne o zábavu. Nič prevratné nečakajte.

Zdroj: touchplay.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá