Image
13.11.2012 0 Comments

Ako tlačiť dokumenty priamo z telefónu alebo tabletu?

mobilne_tlacenie.jpg Hoci predstava mobilného tlačenia dokumentov, teda tak, že z telefónu pošlete bezdrôtovo alebo cez internet dokument do tlačiarne, znie zaujímavo, nie vždy možno túto funkciu využiť. Okrem zariadenia s príslušnou aplikáciou treba mať aj tlačiarne, ktoré túto technológiou podporujú.

Dnešné moderné tlačiarne obyčajne podporujú pripojenie do siete Wi-Fi, prípadne možnosť tlačiť dokumenty z e-mailu. V praxi teda môžete poslať dokument a vytlačiť ho v tlačiarni, aj keď nie ste fyzicky pri nej. To však má aj negatívnu stránku, dokument sa zvyčajne vytlačí hneď a tlačiareň musí byť zapnutá. Niektoré pokročilejšie modely tlačiarní môžu podporovať ochranu pomocou PIN kódu atď.

Pokiaľ chcete tlačiť doma alebo v práci pomocou telefónu, treba si do zariadenia nainštalovať príslušnú aplikáciu. V prípade iOS je situácia veľmi dobrá - výrobcovia tlačiarní majú v AppStore svoje aplikácie, vďaka ktorým dokáže iPhone alebo iPad komunikovať s tlačiarňou pomocou technológie AirPrint. V AppStore sa však nachádzajú aj univerzálne aplikácie, napr. Printer Pro for iPhone, ktorý dokáže priamo komunikovať s množstvom tlačiarní Wi-Fi, prípadne s tlačiarňou, ktorú máte priamo pripojenú k počítaču. Pre androidové zariadenia je k dispozícii služba Google Cloud Print, pomocou ktorej možno vytlačiť dokument na ľubovoľnej tlačiarni - tá však musí byť pripojená k počítaču s prístupom do internetu.

Pre oblasť Ameriky je k dispozícii aj zaujímavá aplikácia PrinterFinder, prípadne služba HP ePrint Public Print Location, ktorá dokáže nájsť kompatibilné tlačiarne v okolí. V takomto prípade teda možno pomocou aplikácie vyhľadať najbližší obchod s kancelárskymi potrebami, kde je k dispozícii kompatibilná tlačiareň, a dokument si tam vytlačiť. Dá sa očakávať, že časom bude takáto funkcionalita dostupná aj u nás.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá