Image
4.3.2014 0 Comments

Ako si zarobiť na internete. Zopár tipov, ako si nechať zaplatiť nielen za klikanie, ale aj talent.

peniaze_internet.jpg Chcete si zarábať na internete? Internet ponúka množstvo práce či služby, ktorými si možno zarobiť. Niektoré vyžadujú viac úsilia, iné menej. Pozrime sa na zopár tipov.

Najpoužívanejšie medzi mladými používateľmi sú klikačky. Ide o to, že každý deň musíte odkliknúť asi 20 reklám rôznych firiem. Za otvorenie stránky a odkliknutie získate na váš účet 0,001 USD/klik. Služba, ktorá túto možnosť poskytuje, je neobux. Služba ponúka aj zaslanie referal linkov, a teda za každého používateľa získate nejaké centy + získavate denný bonus za aktívnych referalov a môžete si privyrábať aj pasívne tým, že nebudete robiť nič a vaši referali vám budú „vyrábať peniaze“.

Minimálny výber je 2 USD bez DPH, no služba vám pri vyplatení zdaní váš výber, teda získate trochu menej ako pôvodnú sumu. Je to aj služba pre firmy, ktoré si chcú spraviť reklamu, ktorá im môže dopomôcť k predaju ich produktov aj za cenu vstupného kapitálu na reklamu. Denne za klikanie môžete získať 2 centy. Zarábanie je zdĺhavé, no s referalmi sa oplatí. Platby prebiehajú cez služby PayPal.

neobux_01.jpg

Niektoré firmy hľadajú ľudí ochotných písať pre ich firmu články o novinkách či produktoch. Takisto si môžete privyrobiť písaním „dobrých“ recenzií na produkty istej spoločnosti a za to dostávate dohodnutý plat. Platené je aj odporúčanie produktu. Ak si váš známy cez link od vás zakúpi daný produkt, získate 20 % z ceny produktu od firmy, ktorá daný produkt ponúkala. No treba mať na pamäti, že ak ide o podvodný projekt, ktorý od vás za zarábanie požaduje peniaze, určite ho ignorujte a nenaleťte podvodníkom.

Najbezpečnejší spôsob je, ak niekto dokáže oceniť váš talent. Google po odkúpení služby YouTube začal umiestňovať reklamy (banery) vedľa videí. No mal možnosť dávať reklamy aj do videí. Ako vidíme dnes, keby to povolili vlastníci videí toho času dobrovoľne, nemali by z toho nič, iba dobrý pocit. Preto reklamy vo videách nepovoľoval takmer nikto. Google prišiel s riešením, že vám dá polovicu zo zárobku za kliknutie na reklamu vo videu. Stále získa viac, ako získal, keď reklamy neboli zahrnuté vo videách.

No ak si službu aktivujete, musíte postupovať podľa stanovených pravidiel, a teda do videí nemôžete vložiť hudbu, na ktorú sa vzťahujú autorské práva, či odkopírovať obsah z iného videa ani urážlivý obsah. Ak pravidlá porušíte, získate 3× Copyright Strike a váš kanál bude zrušený a celá vaša práca s videami vyjde navnivoč. Môžete začať odznova, ak sa s problémami zameraným na Copyright nedostanete dokonca až pred súd.

yt_ad02.jpg

Google poskytuje reklamu aj na iných stránkach, kde môžu prostredníctvom nej ponúkať iné firmy svoje produkty, a za videnie reklamy zarobí na vás 1 cent používateľ, ktorý reklamu má na videu/stránke. Za kliknutie na reklamu dostane štvornásobok. Reklamy na stránkach od Googlu sú spravované cez službu Google Adsense, kde si môžete nastaviť vstupný kapitál na reklamu. Takýto typ reklamy je niekedy jediná možnosť, ako udržať stránku nažive pre platby hostingu.

reklama_google.jpg

Ďalší spôsob, ako dostať zaplatené za talent, je prostredníctvom SzP (služba za peniaze). Službu ponúka viacero stránok, napr. webtrh.cz a topdesigner.cz. My sa zameriame na topdesigner. Stránka ponúka registráciu firmy či používateľa, firma ako zadávateľ úlohy môže ponúknuť prácu a vy ako používateľ si môžete za vykonanie práce celkom slušne zarobiť. Zadávateľ vždy pridáva aj cenu za prácu.

Zadávateľovi zašlete vašu prácu podľa úlohy, a ak sa vaša práca zadávateľovi bude páčiť, budete patrične odmenení a okrem toho môžete získať aj referencie (ohlasy) na vašu stránku či blog, aby si vás všimol niekto iný, kto bude potrebovať podobnú prácu. Na topdesigner si môžete zarobiť v rôznych smeroch: tvorba stránok, tvorba grafiky, logá, vizitky.

wargaming04.jpg

Ak ste dobrý v angličtine, môžete sa zamestnať ako ambasador. Túto možnosť ponúka momentálne Wargaming a Skype. Ide o to, že ako ambasador prostredníctvom Facebooku či internetových fór odpovedáte na otázky používateľov najčastejšie linkom na hernú podporu či FAQ. Aj toto je spôsob, ako prísť k peniazom.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá