Image
5.3.2014 0 Comments

Ako od Bonda. Black – tajný superbezpečný smartfón od Boeingu sa v prípade potreby sám zničí

boeing_black.jpg Začiatkom februára predložila spoločnosť Boeing špecifikáciu svojho nového high-end smartfónu Black úradu FCC (Federal Communications Commission) spolu s požiadavkou držať väčšinu informácií v tajnosti. Ide o androidový smartfón s jednou špeciálnou vlastnosťou - bude schopný samodeštrukcie. Bude určený predovšetkým pre vládne agentúry a firmy vykonávajúce zmluvné činnosti pre tieto agentúry, zamerané na obranu a vnútornú bezpečnosť.

Telefón Black nebude obsahovať nijaké opraviteľné súčiastky a pri pokuse o servisný zásah alebo výmenu súčastí sa zničí. Akákoľvek snaha o násilné otvorenie krytu prístroja aktivuje funkciu, ktorá odstráni zo zariadenia dáta a softvér a vyradí ho z prevádzky. Každý používateľ bude musieť podpísať dohodu o mlčanlivosti.

Podľa informácií servera Myce bude Black podporovať dve SIM karty (zrejme jednu pre komerčné mobilné siete a druhú pre vládne siete) a bude schopný prevádzky v sieťach GSM, WCDMA a LTE. Bude mať Wi-Fi a Bluetooth (pravdepodobne aj čítačku čipových kariet) a port HDMI.

Boeing pred pár dňami odhalil aj ďalšie parametre - tie sa vcelku držia pri zemi. Vo výbave bude 1,2 GHz dvojjadrový CPU Cortex A9, 4,3-palcový HD displej a 1590 mAh batéria. Sú to vcelku bežné údaje, aké môže mať hociktorý androidový smartfón. Už menej zvyčajná je podpora dvoch mobilných sietí, zabudované hardvérové šifrovanie obsahu či možnosť satelitnej komunikácie cez „dôveryhodný modul".

Okrem vlastnej vnútornej pamäte bude telefón podporovať aj pamäťové karty SD a na rozdiel od skorších správ bude namiesto portu HDMI k dispozícii port PDMI (Portable Digital Media Interface). Je tu aj port USB a proprietárny „modulárny rozširujúci port" Boeingu, určený na pripojenie bezpečných doplnkov. Možno ho využiť na pripojenie ďalších senzorov či zlepšenie technológie (napr. satelitné pripojenie alebo rozšírenie kapacity zdroja napájania).

Black bude bezpečné zariadenie určené na manipuláciu s citlivými dátami. Nebude teda konkurovať smartfónom BlackBerry, ktoré používa prevažná časť zamestnancov amerického ministerstva obrany. To je úloha pre KNOX od Samsungu. Telefón zjavne nie je určený pre priemerného štátneho zamestnanca. Mal by zabezpečovať skôr mobilný prístup do siete ministerstva obrany či poslúžiť ako náhrada za tzv. Obamaberry - smartfón BlackBerry 8830 World Edition s vlastným šifrovaním, ktorý používa prezident Obama a najvyšší štátni predstavitelia.

Zdroj: arstechnica.com
arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá