Image
28.3.2013 0 Comments

Ako na to: Používame notebook ako Wi-Fi hotspot

notebook_ako_hotspot_263 copy.jpg Telefóny aj tablety dnes viete využiť aj vo forme Wi-Fihotspotu. Týmito funkciami disponuje aj operačný systém Windows, to však mnohí používatelia nevedia. Povieme vám, ako na to. Vlastný hotspot si môžete vytvoriť manuálne, prípadne môžete použiť niektorý z bezplatných softvérov, ktoré celý proces automatizujú a zjednodušujú.

Manuálny režim

Aby ste mohli používať virtuálny hotspot vo vašom počítači, váš adaptér Wi-Fi musí podporovať protokol Virtual Wi-Fi Miniport Driver. Tvorba hotspotu sa uskutoční jednoducho prostredníctvom jedného príkazu.

Spustite príkazový riadok (cmd.exe) v administrátorskom režime a zadajte príkaz netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=mojessid key=mojeheslo. Heslo musí mať minimálne 8 znakov. Po tom, čo si otvoríte Centrum sietí, mal by sa tam objaviť ďalší adaptér Wi-Fi s opisom Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter. V nastaveniach tohto virtuálneho zariadenia povoľte zdieľanie pripojenia do internetu (Vlastnosti - Zdieľanie) a váš Wi-Fi hotspot môžete spustiť príkazom netsh wlan start hostednetwork v príkazovom riadku.

notebook_ako_hotspot_1.jpg

Užitočné aplikácie

VirtualRouter Plus

Uvedený postup funguje pre operačný systém Windows 7. Hoci aj osmičky takúto funkciu podporujú, nemožno ju aktivovať takýmto spôsobom. Našťastie existuje užitočná bezplatná utilita, ktorá vám pomôže s vytvorením nového Wi-Fi hotspotu. Stiahnite si program VirtualRouter Plus, je k dispozícii zadarmo. Program nemusíte inštalovať, stačí ho iba spustiť, zadať potrebné údaje a spustiť váš Wi-Fi hotspot. Ak váš adaptér Wi-Fi túto funkcionalitu podporuje, hotspot sa spustí a bude funkčný.

notebook_ako_hotspot_2.PNG

mHotspot

Z hľadiska funkcionality totožné riešenie ako VirtualRouter Plus. mHotspot umožňuje jednoduché spustenie hotspotu v prostredí Windows 7 a Windows 8.

Connectify Hotspot

Keby vám z nejakého dôvodu nefungovali spomenuté programy, ponúkame vám alternatívu. Connectify Hotspot je platený program, ktorý je však dostupný aj v bezplatnej verzii a na súkromné účely, a ak nechcete zdieľať cez notebook mobilný internet, bohato postačuje. Program umožňuje jednoducho zapnúť zdieľanie internetu, zadefinovať heslo, prípadne aj využívať firewall. Hoci je používateľské rozhranie pokročilejšie oproti konkurencii, Connectify je intuitívny softvér.

notebook_ako_hotspot_3.png

MyPublicWifi

Z pokročilých aplikácií spomeňme ešte program MyPublicWifi. Ten môžeme prirovnať ku Connectify Hotspot – ponúka firewall a viacero ďalších nastavení, ale je k dispozícii kompletne zadarmo. Connectify síce ponúka lepšiu podporu a oficiálne podporuje aj Windows 8, ale MyPublicWifi určite stojí za vyskúšanie, ak ste náročnejší používatelia a VirtualRouter Plus, resp. mHotspot nespĺňa vaše požiadavky.

Zdroj: techradar.com
androidforum.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá