Image
25.7.2014 0 Comments

Ako na to – stiahnite si vaše dáta zo sociálnych sietí Facebook, Google a Twitteru

ako nato_1social_siete_177.JPG Na sociálnych sieťach zdieľame informácie každý deň. Častokrát ich nemáme potrebu zálohovať, pretože sme presvedčení, že budú v cloude navždy. Avšak vytvoriť si z času na čas zálohu vášho digitálneho života nie je zlý nápad.

Facebook

Stačí prejsť do nastavení a na hlavnej obrazovke vybrať možnosť „Stiahnite si kópiu svojich údajov z Facebooku" pod čiarou. Po zadaní hesla sa spustí archivácia dát a keď budú pripravené na stiahnutie, Facebook vám pošle email s odkazom. Môže to nejakú dobu trvať.

Archív dát obsahuje informácie o vašom profile, statusy, správy, fotografie, videá, udalosti aj údaje o priateľoch, vrátane tých, ktorých ste zmazali. Okrem toho vám Facebook pribalí aj množstvo logov, ktoré informujú o tom, kedy ste sa na Facebook prihlásili a odhlásili, z akej IP adresy atď.

Twitter

O vytvorenie archívu môžete požiadať v nastaveniach v sekcii Content. Ponuku „Request your archive" nájdete úplne na konci.

Podobne ako Facebook, aj Twitter vám pošle email s odkazom na stiahnutie archívu. Ten obsahuje súbor index.html so zoznamom všetkých tweetov. K dispozícii sú aj štatistiky - odkedy ste na Twitteri, koľko tweetov ste publikovali atď.

Google

V prípade Googlu navštívte túto stránku. Zvoľte možnosť Vytvoriť archív a zadefinujte si, z ktorých služieb sa má archív vytvoriť. Archív môže pozostávať z Gmailu, Kalendáru, Google Disku, ale aj informácii zo sociálnej siete Google+, fotiek a videí zo služby YouTube.

Aj v tomto prípade vám príde na email odkaz na zip súbor, resp. súbory, ak je archív väčší ako 2 GB. Google na rozdiel od Facebooku nepribalí do archívu pokročilé údaje, ako sú logy alebo kľúčové slová na cielenie reklamy.

Ako nato_tit_google.JPG

Zdroj: wired.com 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá