Image
25.7.2014 0 Comments

Ako na to – stiahnite si vaše dáta zo sociálnych sietí Facebook, Google a Twitteru

ako nato_1social_siete_177.JPG Na sociálnych sieťach zdieľame informácie každý deň. Častokrát ich nemáme potrebu zálohovať, pretože sme presvedčení, že budú v cloude navždy. Avšak vytvoriť si z času na čas zálohu vášho digitálneho života nie je zlý nápad.

Facebook

Stačí prejsť do nastavení a na hlavnej obrazovke vybrať možnosť „Stiahnite si kópiu svojich údajov z Facebooku" pod čiarou. Po zadaní hesla sa spustí archivácia dát a keď budú pripravené na stiahnutie, Facebook vám pošle email s odkazom. Môže to nejakú dobu trvať.

Archív dát obsahuje informácie o vašom profile, statusy, správy, fotografie, videá, udalosti aj údaje o priateľoch, vrátane tých, ktorých ste zmazali. Okrem toho vám Facebook pribalí aj množstvo logov, ktoré informujú o tom, kedy ste sa na Facebook prihlásili a odhlásili, z akej IP adresy atď.

Twitter

O vytvorenie archívu môžete požiadať v nastaveniach v sekcii Content. Ponuku „Request your archive" nájdete úplne na konci.

Podobne ako Facebook, aj Twitter vám pošle email s odkazom na stiahnutie archívu. Ten obsahuje súbor index.html so zoznamom všetkých tweetov. K dispozícii sú aj štatistiky - odkedy ste na Twitteri, koľko tweetov ste publikovali atď.

Google

V prípade Googlu navštívte túto stránku. Zvoľte možnosť Vytvoriť archív a zadefinujte si, z ktorých služieb sa má archív vytvoriť. Archív môže pozostávať z Gmailu, Kalendáru, Google Disku, ale aj informácii zo sociálnej siete Google+, fotiek a videí zo služby YouTube.

Aj v tomto prípade vám príde na email odkaz na zip súbor, resp. súbory, ak je archív väčší ako 2 GB. Google na rozdiel od Facebooku nepribalí do archívu pokročilé údaje, ako sú logy alebo kľúčové slová na cielenie reklamy.

Ako nato_tit_google.JPG

Zdroj: wired.com 


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá