Image
9.6.2015 0 Comments

Ako na to: 6 úloh pre Android, ktoré môžete urobiť z vyhľadávača Googlu na počítači

Ak máte v okne prehliadača otvorený vyhľadávač Googlu, môžete stlačením niekoľkých klávesov vykonať niektoré každodenné úlohy na vašom androidovom zariadení. Ponúkame šesť spôsobov spolupráce desktopového vyhľadávania Googlu a androidového zariadenia.

1. Odoslanie trasy do zariadenia so systémom Android

Z vyhľadávania Googlu na počítači môžete jednoducho zaslať trasu do svojho telefónu. Predstavte si, že si vo veľkom meste dohodnete dôležitú schôdzku a nechcete cestou zablúdiť. V Google Maps ste si na počítači našli trasu, no neviete, ako ju dostať do vášho telefónu. Samozrejme, môžete si trasu vyhľadať ešte raz v smartfóne, no je tu jeden jednoduchší spôsob. Prejdete do vyhľadávača Googlu na počítači a do vyhľadávacieho poľa zapíšete send directions to phone. Potom kliknete na tlačidlo Hľadať.

google_send_direction.jpg

Objaví sa formulár s mapou, na ktorej je vyznačená aktuálna poloha vášho telefónu a prázdna kolónka s označením Where do you want to go? (Kam chceš ísť?). Do nej vyplníte adresu alebo nejaký orientačný bod v blízkosti (reštaurácia a pod.). Po tom, čo ste zadali cieľ, kliknite na Send directions to my phone.

O chvíľu sa mapy Googlu otvoria vo vašom telefóne s daným miestom označeným na mape. Potom už stačí len kliknúť na modré tlačidlo v dolnej časti obrazovky na získanie trasy.

Bonus: Ak vlastníte telefón aj tablet so systémom Android, môžete si vybrať, na ktoré zariadenie chcete trasu zaslať, kliknutím na rozbaľovacie menu v pravom hornom rohu okna Send directions. Platí to aj pre päť nasledujúcich tipov.

2. Nájdite svoj telefón

Možno sa skrýva len kdesi pod vankúšom. Môžete to rýchlo zistiť. Zadajte do vyhľadávania na počítači find my phone. Google určí jeho polohu na mape pod vyhľadávacím poľom, musí však byť zapnutý a mať aktívne dátové pripojenie. Potom stačí kliknúť na odkaz Ring a poľahky ho nájdete podľa zvonenia.

google_find_my_phone.jpg

A ak sa váš telefón naozaj stratil, kliknite na bublinu nad modrou bodkou na mape, aby ste sa dostali k správcovi androidového zariadenia. Odtiaľ môžete telefón na diaľku vypnúť a dokonca aj vymazať.

3. Pridajte udalosť do svojho androidového kalendára

Chcete pridať do svojho denného programu dôležité stretnutie. Namiesto spustenia kalendárovej aplikácie v smartfóne či otvorenia Kalendára Google vo vašom prehliadači môžete ušetriť čas skratkou cez vyhľadávač.

google_add_event.jpg

Do vyhľadávacie poľa v desktopovom vyhľadávači zadajte niečo ako Add a meeting to my calendar at 1pm today (Pridať schôdzku do môjho kalendára dnes na trinástu hodinu). Ak to urobíte, pod vyhľadávacím poľom sa objaví okno potvrdenia. Skontrolujte informácie a kliknite na odkaz Vytvoriť udalosť (Create event). Udalosť bude pridaná do vášho kalendára Google na vašom účte Googlu a aj na androidovom smartfóne.

4. Pošlite poznámku do svojho telefónu

Zrazu máte skvelý nápad a potrebujete si ho uložiť. Tu je jeden rýchly spôsob. Zapíšte Send a note to my phone (Poslať poznámku do môjho telefónu) do vyhľadávacieho poľa. Keď sa objaví formulár na odoslanie poznámky, zadajte poznámku a kliknite na tlačidlo na jej odoslanie do telefónu.

google_send_note.jpg

Teraz by ste mali poznámku vidieť na svojom telefóne v okne s notifikáciami. Potom kliknite na Copy (Kopírovať), ak chcete poznámku skopírovať do schránky, prípadne na Save (Uložiť), ak ju chcete uložiť do niektorej aplikácie na poznámky (napr. Google Keep).

5. Nastavte si budík

Nemusíte otvoriť v smartfóne s Androidom aplikáciu Hodiny. Môžete použiť vyhľadávanie Googlu na počítači. Do vyhľadávacieho poľa zadajte napríklad Set an alarm for 6am (Nastaviť budík na šiestu ráno). Pod ním sa objaví tlačidlo na potvrdenie. Kliknite na Set alarm on your phone (Nastaviť budík na telefóne) a Google pre vás nastaví budík na smartfóne.

google_set_alarm.jpg

6. Vytvorte pripomienku

Nech sa stane čokoľvek, zajtra nevyhnutne potrebujete odovzdať v práci dôležitú správu. Samozrejme, môžete si nastaviť pripomienku na svojom smartfóne. No čo ak na to zabudnete skôr, než ho vyberiete z kufríka? Kujte teda železo za horúca a zadajte pripomienku cez vyhľadávanie na počítači. Do vyhľadávacieho poľa zapíšte niečo ako Remind me to send report tomorrow at 4:30pm (Pripomenúť, aby som poslať správu zajtra o 16:30). Objaví sa formulár na zadanie pripomienky. Kliknite naň, ak chcete vykonať nejaké zmeny, alebo ho odošlite do svojho androidového smartfónu.

google_send_reminder.jpg

Keby sa Google na stolovom počítači sťažoval, že nemôže nájsť telefón, presvedčte sa o tom, či je váš telefón pripojený k vyhľadávaniu Googlu. A nezabudnite si overiť, či androidové zariadenie a desktopové vyhľadávanie na Googli sú prihlásené k rovnakému účtu Googlu.

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Technológia rýchleho nabíjania QuickCharge

11.10.2016 09:22

» Drvivá väčšina mobilných zariadení sa v súčasnosti nabíja cez port USB. Osvedčený, no technickými parametrami limitovaný port micro USB pozvoľna odovzdáva žezlo modernejšiemu rozhraniu USB Type-C, a ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Softvér 10/2016

09.10.2016 22:59

Ako čo v počítačoch funguje a prečo niečo nefunguje? Ak si chcete rozšíriť znalosti, doplniť vedomosti a nabrať skúsenosti, táto rubrika je práve pre vás. Ako a prečo vypnúť otravné uspávanie pevného ...

Ako na to

Smartfón v biznise: Monitorovanie pohybu zamestnancov

09.10.2016 00:00

Veľa pracovníkov vykonáva svoje pracovné úlohy samostatne, bez priameho kontaktu s kolegami či nadriadenými. Pracujú v interiéri alebo vonku, typický príklad sú zamestnanci v priemyselných areáloch, n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá