Image
11.6.2015 0 Comments

Ako na to: 5 kreatívnych spôsobov, ako získať prácu. Vyskúšajte.

V dnešnej dobe nie je až také jednoduché nájsť si prácu. Záujemcov je veľa, životopisov, ktoré mnohokrát nikto ani nečíta, ešte viac. Zaujať, byť iný ako ostatní - na takých ľudí striehnu zamestnávatelia. Pozrite sa na päť kreatívnych spôsobov, ktoré svojim tvorcom zabezpečili novú pracovnú pozíciu.

Minul posledných 500 libier za vlastný billboard

Adam Pacitti ako absolvent mediálnej produkcie v roku 2012 podal až 250 žiadostí o prácu, napriek tomu žiadnu nedostal. Preto sa rozhodol investovať posledných 500 libier do vlastného billboardu v rámci kampane Employ Adam. Jeho originálny nápad mu priniesol 60 nových pracovných ponúk.

adam_pacitti2.jpg

Vytvoril si inzerát v Google AdWords

Alec Brownstein vždy túžil po práci v marketingu. Všetko stavil na lacný, no dôvtipný spôsob prezentácie. Vytvoril si inzerát v Google AdWords a v kľúčových slovách nezabudol spomenúť mená významných osôb.

inzerat_googleadwords.jpg

Natočil video životopis, určený zamestnávateľovi svojich snov

Kto by nechcel pracovať pre Google?! Výnimkou nebol ani mladý digitálny stratég, ktorý sa rozhodol natočiť pre Google životopis v štýle parížskej módy zo 14. storočia. Aj keď ho Google nezamestnal, na YouTube malo jeho video miliónovú sledovanosť. Napokon si mohol vyberať z osemdesiatich pracovných ponúk.


Nechal sa vydražiť na Aukro

Britský mladík Josh Butler riešil neúspech v hľadaní práce po svojom. Nechal sa vydražiť na stránke Aukro za 16-tisíc libier. Nakoniec ho zamestnala spoločnosť BGC Partners.

josh.jpg

Roznášal obedy a komunikoval s hosťami

Študent Reed Daw začal s obsluhovaním návštevníkov počas obedných zmien. Aj keď veľa nezarobil, stretol sa s množstvom vplyvných ľudí. Tí mu po tom, ako sa im zmienil o blížiacom sa ukončení štúdia, dali vizitky spolu s možnosťou zaslania životopisu. Podarilo sa mu získať stáž v marketingovej spoločnosti Volusion a v súčasnosti pracuje ako SEO manažér.

Zdroj: hexjam.com


Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Technológia rýchleho nabíjania QuickCharge

11.10.2016 09:22

» Drvivá väčšina mobilných zariadení sa v súčasnosti nabíja cez port USB. Osvedčený, no technickými parametrami limitovaný port micro USB pozvoľna odovzdáva žezlo modernejšiemu rozhraniu USB Type-C, a ...

Ako na to

Tipy, triky a návody: Softvér 10/2016

09.10.2016 22:59

Ako čo v počítačoch funguje a prečo niečo nefunguje? Ak si chcete rozšíriť znalosti, doplniť vedomosti a nabrať skúsenosti, táto rubrika je práve pre vás. Ako a prečo vypnúť otravné uspávanie pevného ...

Ako na to

Smartfón v biznise: Monitorovanie pohybu zamestnancov

09.10.2016 00:00

Veľa pracovníkov vykonáva svoje pracovné úlohy samostatne, bez priameho kontaktu s kolegami či nadriadenými. Pracujú v interiéri alebo vonku, typický príklad sú zamestnanci v priemyselných areáloch, n ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá