Image
11.6.2015 0 Comments

Ako na to: 5 kreatívnych spôsobov, ako získať prácu. Vyskúšajte.

V dnešnej dobe nie je až také jednoduché nájsť si prácu. Záujemcov je veľa, životopisov, ktoré mnohokrát nikto ani nečíta, ešte viac. Zaujať, byť iný ako ostatní - na takých ľudí striehnu zamestnávatelia. Pozrite sa na päť kreatívnych spôsobov, ktoré svojim tvorcom zabezpečili novú pracovnú pozíciu.

Minul posledných 500 libier za vlastný billboard

Adam Pacitti ako absolvent mediálnej produkcie v roku 2012 podal až 250 žiadostí o prácu, napriek tomu žiadnu nedostal. Preto sa rozhodol investovať posledných 500 libier do vlastného billboardu v rámci kampane Employ Adam. Jeho originálny nápad mu priniesol 60 nových pracovných ponúk.

adam_pacitti2.jpg

Vytvoril si inzerát v Google AdWords

Alec Brownstein vždy túžil po práci v marketingu. Všetko stavil na lacný, no dôvtipný spôsob prezentácie. Vytvoril si inzerát v Google AdWords a v kľúčových slovách nezabudol spomenúť mená významných osôb.

inzerat_googleadwords.jpg

Natočil video životopis, určený zamestnávateľovi svojich snov

Kto by nechcel pracovať pre Google?! Výnimkou nebol ani mladý digitálny stratég, ktorý sa rozhodol natočiť pre Google životopis v štýle parížskej módy zo 14. storočia. Aj keď ho Google nezamestnal, na YouTube malo jeho video miliónovú sledovanosť. Napokon si mohol vyberať z osemdesiatich pracovných ponúk.


Nechal sa vydražiť na Aukro

Britský mladík Josh Butler riešil neúspech v hľadaní práce po svojom. Nechal sa vydražiť na stránke Aukro za 16-tisíc libier. Nakoniec ho zamestnala spoločnosť BGC Partners.

josh.jpg

Roznášal obedy a komunikoval s hosťami

Študent Reed Daw začal s obsluhovaním návštevníkov počas obedných zmien. Aj keď veľa nezarobil, stretol sa s množstvom vplyvných ľudí. Tí mu po tom, ako sa im zmienil o blížiacom sa ukončení štúdia, dali vizitky spolu s možnosťou zaslania životopisu. Podarilo sa mu získať stáž v marketingovej spoločnosti Volusion a v súčasnosti pracuje ako SEO manažér.

Zdroj: hexjam.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Tipy a triky: Ako na snímku obrazovky na akomkoľvek počítači s Windows?

02.12.2016 00:13

Ak snímky obrazovky robíte často apotrebujete napríklad funkcie na posun stránok alebo snímanie zobrazenia pri vyššom rozlíšení displeja, zrejme používate nejakú špecializovanú aplikáciu. Väčšina použ ...

Ako na to 1

Tipy a triky: Ako aplikácii prednastaviť spúšťanie s administrátorskými právami?

30.11.2016 00:10

Väčšina aspoň trochu skúsenejších používateľov vie, že aj keď máte na operačnom systéme Windows vytvorený administrátorský účet, aplikácie pre bezpečnosť nefungujú vždy splnými administrátorskými práv ...

Ako na to 2

Tipy a triky: Ako vypnúť uzamykaciu obrazovku vo Windows 10?

29.11.2016 00:10

Rozčuľuje vás, že pred každým prihlásením doúčtu vášho počítača musíte prejsť uzamykacou obrazovkou? Windows 10 na tejto obrazovke ukazuje čas,dátum anejakú zaujímavú fotografiu zrôznych kútov sveta. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá