Image
11.6.2015 0 Comments

Ako na to: 5 kreatívnych spôsobov, ako získať prácu. Vyskúšajte.

V dnešnej dobe nie je až také jednoduché nájsť si prácu. Záujemcov je veľa, životopisov, ktoré mnohokrát nikto ani nečíta, ešte viac. Zaujať, byť iný ako ostatní - na takých ľudí striehnu zamestnávatelia. Pozrite sa na päť kreatívnych spôsobov, ktoré svojim tvorcom zabezpečili novú pracovnú pozíciu.

Minul posledných 500 libier za vlastný billboard

Adam Pacitti ako absolvent mediálnej produkcie v roku 2012 podal až 250 žiadostí o prácu, napriek tomu žiadnu nedostal. Preto sa rozhodol investovať posledných 500 libier do vlastného billboardu v rámci kampane Employ Adam. Jeho originálny nápad mu priniesol 60 nových pracovných ponúk.

adam_pacitti2.jpg

Vytvoril si inzerát v Google AdWords

Alec Brownstein vždy túžil po práci v marketingu. Všetko stavil na lacný, no dôvtipný spôsob prezentácie. Vytvoril si inzerát v Google AdWords a v kľúčových slovách nezabudol spomenúť mená významných osôb.

inzerat_googleadwords.jpg

Natočil video životopis, určený zamestnávateľovi svojich snov

Kto by nechcel pracovať pre Google?! Výnimkou nebol ani mladý digitálny stratég, ktorý sa rozhodol natočiť pre Google životopis v štýle parížskej módy zo 14. storočia. Aj keď ho Google nezamestnal, na YouTube malo jeho video miliónovú sledovanosť. Napokon si mohol vyberať z osemdesiatich pracovných ponúk.


Nechal sa vydražiť na Aukro

Britský mladík Josh Butler riešil neúspech v hľadaní práce po svojom. Nechal sa vydražiť na stránke Aukro za 16-tisíc libier. Nakoniec ho zamestnala spoločnosť BGC Partners.

josh.jpg

Roznášal obedy a komunikoval s hosťami

Študent Reed Daw začal s obsluhovaním návštevníkov počas obedných zmien. Aj keď veľa nezarobil, stretol sa s množstvom vplyvných ľudí. Tí mu po tom, ako sa im zmienil o blížiacom sa ukončení štúdia, dali vizitky spolu s možnosťou zaslania životopisu. Podarilo sa mu získať stáž v marketingovej spoločnosti Volusion a v súčasnosti pracuje ako SEO manažér.

Zdroj: hexjam.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

CES 2017: Lenovo predstavilo nové notebooky ThinkPad X1, Miix 720 a prvý smartfón s podporou Tango - Lenovo Phab 2

03.01.2017 00:09

Lenovo odštartovala ďalší ročník veľtrhu s celou škálou nových produktov. Nová generácia produktov radu ThinkPad X1 Carbon 2017 je najľahším 14-palcovým biznis notebookom, ktorý váži len 1,14kg a obsa ...

Ako na to

Tipy a triky: Ako správne poskytovať IT pomoc a ako o ňu správne žiadať?

14.12.2016 09:40

Či už ste pokročilý používateľ počítača, ktorý často poskytuje IT pomoc známym a rodine, alebo ste to vy, kto o takúto pomoc zvyčajne žiada, ľahko sa stanete nechcenou príčinou frustrácie a obrovskej ...

Ako na to

Tipy a triky: Ako diagnostikovať a opravovať neúspešné upgrady Windows 10

14.12.2016 09:37

Microsoft prešiel s Windows 10 do celkom novej éry vývoja. Namiesto samostatných verzií Windows, vydávaných zvyčajne s odstupom dvoch až piatich rokov (XP, Vista, 7 a podobne), začal svoj systém vyvíj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá