Image
12.8.2016 0 Comments

Microsoft Edge už konečne podporuje doplnky. Tu je návod ako ich inštalovať do prehliadača

Vďaka Anniversary Updatu nový prehliadač Microsoft Edge konečne podporuje doplnky. K dispozícii sú vo Windows Store, hoci zatiaľ v nie veľmi hojnom počte. Microsoft vydáva aj nástroj, ktorý umožňuje ľahko konvertovať existujúce rozšírenia pre Chrome na doplnky pre Edge, keďže oba prehliadače sú si dosť podobné.

Ak chcete inštalovať doplnky pre Edge, otvorte tento webový prehliadač kliknutím na tlačidlo menu v pravom hornom rohu okna a vyberte možnosť Extensions (Doplnky). Ak nevidíte túto možnosť v ponuke, nemáte ešte nainštalovaný Anniversary Update.

Uvidíte panel s doplnkami, kde sa vám zobrazí zoznam nainštalovaných rozšírení. Kliknete na tlačidlo Get Extensions From the Store. Vtedy sa vám zobrazí špeciálna stránka s prehľadom všetkých dostupných doplnkov pre Edge. Ten v súčasnosti zahŕňa Adblock, Adblock Plus, Amazon Assistant, Evernote Web Clipper, LastPass, Mouse Gestures, Office Online, OneNote Web Clipper, Page Analyzer, Pin It Button (pre Pinterest), Reddit Enhancement Suite, Save to Pocket a Translate pre Microsoft Edge.

Vyberte doplnok, ktorý potrebujete, a kliknite na tlačidlo Free (Zadarmo), čím sa začne sťahovanie doplnku, ktorý sa potom automaticky nainštaluje do Edge. Na zjednodušenie života vám ponúkame odkaz na stránku Microsoftu, kde nájdete zoznam doplnkov .

Ak sa vrátite do prehliadača, uvidíte pop-up okno so zhrnutím oprávnení, ktoré doplnok žiada. Tu sa môžete rozhodnúť, či chcete povoliť doplnok – môžete kliknúť na Nechať vypnuté alebo doplnok definitívne potvrdiť.

Tlačidlá doplnkov sa objavujú na prvom mieste v hlavnej ponuke prehliadača. Ak chcete tlačidlo presunúť na nástrojovú lištu pri adresnom riadku, musíte to urobiť ručne. Pravým tlačidlom myši kliknete na tlačidlo v hlavnom menu a potom v kontextovej ponuke klepnete na Zobraziť vedľa panela Adresa (Show Next to Address Bar).

Niektoré doplnky sa dajú aj konfigurovať, tie majú aj tlačidlo Možnosti (Options). Má ho napr. doplnok Save to Pocket.

Doplnky môžete vypnúť bez odinštalovania, v takom prípade nastavíte posuvník pod jeho názvom  na Off, a ak ho chcete odinštalovať, jednoducho kliknete na Uninstall (Odinštalovať).

Zdroj: http://www.howtogeek.com

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá