Image
12.8.2016 0 Comments

Microsoft Edge už konečne podporuje doplnky. Tu je návod ako ich inštalovať do prehliadača

Vďaka Anniversary Updatu nový prehliadač Microsoft Edge konečne podporuje doplnky. K dispozícii sú vo Windows Store, hoci zatiaľ v nie veľmi hojnom počte. Microsoft vydáva aj nástroj, ktorý umožňuje ľahko konvertovať existujúce rozšírenia pre Chrome na doplnky pre Edge, keďže oba prehliadače sú si dosť podobné.

Ak chcete inštalovať doplnky pre Edge, otvorte tento webový prehliadač kliknutím na tlačidlo menu v pravom hornom rohu okna a vyberte možnosť Extensions (Doplnky). Ak nevidíte túto možnosť v ponuke, nemáte ešte nainštalovaný Anniversary Update.

Uvidíte panel s doplnkami, kde sa vám zobrazí zoznam nainštalovaných rozšírení. Kliknete na tlačidlo Get Extensions From the Store. Vtedy sa vám zobrazí špeciálna stránka s prehľadom všetkých dostupných doplnkov pre Edge. Ten v súčasnosti zahŕňa Adblock, Adblock Plus, Amazon Assistant, Evernote Web Clipper, LastPass, Mouse Gestures, Office Online, OneNote Web Clipper, Page Analyzer, Pin It Button (pre Pinterest), Reddit Enhancement Suite, Save to Pocket a Translate pre Microsoft Edge.

Vyberte doplnok, ktorý potrebujete, a kliknite na tlačidlo Free (Zadarmo), čím sa začne sťahovanie doplnku, ktorý sa potom automaticky nainštaluje do Edge. Na zjednodušenie života vám ponúkame odkaz na stránku Microsoftu, kde nájdete zoznam doplnkov .

Ak sa vrátite do prehliadača, uvidíte pop-up okno so zhrnutím oprávnení, ktoré doplnok žiada. Tu sa môžete rozhodnúť, či chcete povoliť doplnok – môžete kliknúť na Nechať vypnuté alebo doplnok definitívne potvrdiť.

Tlačidlá doplnkov sa objavujú na prvom mieste v hlavnej ponuke prehliadača. Ak chcete tlačidlo presunúť na nástrojovú lištu pri adresnom riadku, musíte to urobiť ručne. Pravým tlačidlom myši kliknete na tlačidlo v hlavnom menu a potom v kontextovej ponuke klepnete na Zobraziť vedľa panela Adresa (Show Next to Address Bar).

Niektoré doplnky sa dajú aj konfigurovať, tie majú aj tlačidlo Možnosti (Options). Má ho napr. doplnok Save to Pocket.

Doplnky môžete vypnúť bez odinštalovania, v takom prípade nastavíte posuvník pod jeho názvom  na Off, a ak ho chcete odinštalovať, jednoducho kliknete na Uninstall (Odinštalovať).

Zdroj: http://www.howtogeek.com

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá