Image
12.8.2016 0 Comments

Microsoft Edge už konečne podporuje doplnky. Tu je návod ako ich inštalovať do prehliadača

Vďaka Anniversary Updatu nový prehliadač Microsoft Edge konečne podporuje doplnky. K dispozícii sú vo Windows Store, hoci zatiaľ v nie veľmi hojnom počte. Microsoft vydáva aj nástroj, ktorý umožňuje ľahko konvertovať existujúce rozšírenia pre Chrome na doplnky pre Edge, keďže oba prehliadače sú si dosť podobné.

Ak chcete inštalovať doplnky pre Edge, otvorte tento webový prehliadač kliknutím na tlačidlo menu v pravom hornom rohu okna a vyberte možnosť Extensions (Doplnky). Ak nevidíte túto možnosť v ponuke, nemáte ešte nainštalovaný Anniversary Update.

Uvidíte panel s doplnkami, kde sa vám zobrazí zoznam nainštalovaných rozšírení. Kliknete na tlačidlo Get Extensions From the Store. Vtedy sa vám zobrazí špeciálna stránka s prehľadom všetkých dostupných doplnkov pre Edge. Ten v súčasnosti zahŕňa Adblock, Adblock Plus, Amazon Assistant, Evernote Web Clipper, LastPass, Mouse Gestures, Office Online, OneNote Web Clipper, Page Analyzer, Pin It Button (pre Pinterest), Reddit Enhancement Suite, Save to Pocket a Translate pre Microsoft Edge.

Vyberte doplnok, ktorý potrebujete, a kliknite na tlačidlo Free (Zadarmo), čím sa začne sťahovanie doplnku, ktorý sa potom automaticky nainštaluje do Edge. Na zjednodušenie života vám ponúkame odkaz na stránku Microsoftu, kde nájdete zoznam doplnkov .

Ak sa vrátite do prehliadača, uvidíte pop-up okno so zhrnutím oprávnení, ktoré doplnok žiada. Tu sa môžete rozhodnúť, či chcete povoliť doplnok – môžete kliknúť na Nechať vypnuté alebo doplnok definitívne potvrdiť.

Tlačidlá doplnkov sa objavujú na prvom mieste v hlavnej ponuke prehliadača. Ak chcete tlačidlo presunúť na nástrojovú lištu pri adresnom riadku, musíte to urobiť ručne. Pravým tlačidlom myši kliknete na tlačidlo v hlavnom menu a potom v kontextovej ponuke klepnete na Zobraziť vedľa panela Adresa (Show Next to Address Bar).

Niektoré doplnky sa dajú aj konfigurovať, tie majú aj tlačidlo Možnosti (Options). Má ho napr. doplnok Save to Pocket.

Doplnky môžete vypnúť bez odinštalovania, v takom prípade nastavíte posuvník pod jeho názvom  na Off, a ak ho chcete odinštalovať, jednoducho kliknete na Uninstall (Odinštalovať).

Zdroj: http://www.howtogeek.com

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá