Image
27.3.2015 0 Comments

Ako (ne)fotografovať na divokej vode

obr1.jpg Fotografka Dawn Kish (Arizona) miluje dobrodružstvo. Rada a často splavuje kaskády, ale nikdy si tento zážitok nenafotila, keďže vždy mala v rukách veslá.

obr2.jpg

Teraz sa to rozhodla zmeniť. Kúpila si cenovo dostupné vodotesné puzdro Outex na svoju zrkadlovku, ktoré bolo prijateľnou alternatívou k drahším puzdrám na trhu, a v úlohe cestujúceho sa rozhodla splaviť kaskády rieky Colorado (Grand Canyon). Chcela sa predovšetkým sústrediť na zachytenie cesty.

obr3.jpg

Katastrofa (aspoň pre tvár) nastala, keď raft dosiahol veľkú rýchlosť a obetavá fotografka sa mohla pridržiavať len jednou rukou. V druhej ruke totiž držala fotoaparát - pri tvári, na ktorej sa čoskoro rozvinul vzor pripomínajúci medvedíka čistotného.

obr4.jpg

Svoje fotografie (aj fotografiu tváre) zverejnila na FB, kde sa jej ozvali fotografi, ktorí mali tú istú skúsenosť. Čo všetko neobetuje fotograf pre lásku k fotografii a fotografovaniu... :-)

A na záver dobra rada: Ak fotografujete akčné zábery ako aktívny účastní, držte si fotoaparát ďalej od tváre - v bezpečnej vzdialenosti. Inak budete vyzerať ako zombie. :-)

Zdroj: ephoto.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá