Image
27.3.2015 0 Comments

Ako (ne)fotografovať na divokej vode

obr1.jpg Fotografka Dawn Kish (Arizona) miluje dobrodružstvo. Rada a často splavuje kaskády, ale nikdy si tento zážitok nenafotila, keďže vždy mala v rukách veslá.

obr2.jpg

Teraz sa to rozhodla zmeniť. Kúpila si cenovo dostupné vodotesné puzdro Outex na svoju zrkadlovku, ktoré bolo prijateľnou alternatívou k drahším puzdrám na trhu, a v úlohe cestujúceho sa rozhodla splaviť kaskády rieky Colorado (Grand Canyon). Chcela sa predovšetkým sústrediť na zachytenie cesty.

obr3.jpg

Katastrofa (aspoň pre tvár) nastala, keď raft dosiahol veľkú rýchlosť a obetavá fotografka sa mohla pridržiavať len jednou rukou. V druhej ruke totiž držala fotoaparát - pri tvári, na ktorej sa čoskoro rozvinul vzor pripomínajúci medvedíka čistotného.

obr4.jpg

Svoje fotografie (aj fotografiu tváre) zverejnila na FB, kde sa jej ozvali fotografi, ktorí mali tú istú skúsenosť. Čo všetko neobetuje fotograf pre lásku k fotografii a fotografovaniu... :-)

A na záver dobra rada: Ak fotografujete akčné zábery ako aktívny účastní, držte si fotoaparát ďalej od tváre - v bezpečnej vzdialenosti. Inak budete vyzerať ako zombie. :-)

Zdroj: ephoto.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá