Image
27.3.2015 0 Comments

Ako (ne)fotografovať na divokej vode

obr1.jpg Fotografka Dawn Kish (Arizona) miluje dobrodružstvo. Rada a často splavuje kaskády, ale nikdy si tento zážitok nenafotila, keďže vždy mala v rukách veslá.

obr2.jpg

Teraz sa to rozhodla zmeniť. Kúpila si cenovo dostupné vodotesné puzdro Outex na svoju zrkadlovku, ktoré bolo prijateľnou alternatívou k drahším puzdrám na trhu, a v úlohe cestujúceho sa rozhodla splaviť kaskády rieky Colorado (Grand Canyon). Chcela sa predovšetkým sústrediť na zachytenie cesty.

obr3.jpg

Katastrofa (aspoň pre tvár) nastala, keď raft dosiahol veľkú rýchlosť a obetavá fotografka sa mohla pridržiavať len jednou rukou. V druhej ruke totiž držala fotoaparát - pri tvári, na ktorej sa čoskoro rozvinul vzor pripomínajúci medvedíka čistotného.

obr4.jpg

Svoje fotografie (aj fotografiu tváre) zverejnila na FB, kde sa jej ozvali fotografi, ktorí mali tú istú skúsenosť. Čo všetko neobetuje fotograf pre lásku k fotografii a fotografovaniu... :-)

A na záver dobra rada: Ak fotografujete akčné zábery ako aktívny účastní, držte si fotoaparát ďalej od tváre - v bezpečnej vzdialenosti. Inak budete vyzerať ako zombie. :-)

Zdroj: ephoto.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis 1

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá