Image
14.3.2014 0 Comments

Aké ďalšie novinky prináša aktualizácia iOS 7.1?

iOS-7.1.jpg Nová aktualizácia iOS na verziu 7.1 opravuje známe problémy a pridáva pár šikovných noviniek.

Používatelia iPhonu už by nemali mať problémy s neočakávanými pádmi systému, so systémom na čítanie odtlačkov prstov a ani s nevoľnosťami, ktoré niektorým predchádzajúca verzia iOS pôsobila. Po aktualizácii, ktorá je dostupná zadarmo, by mal byť iPhone 4 rýchlejší a používateľské rozhranie príjemnejšie. Používatelia už takisto nebudú môcť svoje zariadenie prelomiť, Apple totiž opravil exploit, ktorý jailbreak umožňoval.

Tých, ktorým nevyhovoval pôvodný hlas „asistentky" Siri, iste poteší, že s novou verziou iOS bude možné zmeniť nielen jej hlas, ale aj pohlavie. Aktualizácia má okolo 270 MB a je dostupná zadarmo.

Jedna z najpodstatnejších zmien, ktoré 7.1 prináša, je oprava aplikácie Springboard, ktorá beží na pozadí a ovláda domácu obrazovku aj správanie aplikácií a často stála za nepríjemnými problémami. Niektorým používateľom napríklad zobrazovala čierne logo Applu na bielom pozadí a po pár sekundách sa telefón prepol do režimu zamknutej obrazovky.

Ďalšie zlepšenie sa týka rozoznávania odtlačkov prstov, ktoré je súčasťou iPhonu 5S. Používatelia už by nemali naďalej pociťovať ani nevoľnosť pri zoome obrazovky, aspoň pokiaľ si v nastavení zapnú funkciu na zníženie pohyblivosti. Tá okrem zlepšenia približovania a odďaľovania obrazovky deaktivuje aj jej nepríjemný pohyb v aplikáciách Počasie a Správy.

Používatelia iPhonu 5S si tiež všimnú automatické nastavenia fotenia v režime HDR a nové používateľské rozhranie, Apple zmenil niektoré ikony, písma a softvérovú klávesnicu. Opravy sa konečne dočkala aj chyba „goto fail", pre ktorú sa predchádzajúca verzia nedokázala bezpečne pripojiť k SSL. Ďalšia zmena, dôležitá hlavne pre vodičov, je zlepšená podpora funkcie CarPlay.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá