Image
14.3.2014 0 Comments

Aké ďalšie novinky prináša aktualizácia iOS 7.1?

iOS-7.1.jpg Nová aktualizácia iOS na verziu 7.1 opravuje známe problémy a pridáva pár šikovných noviniek.

Používatelia iPhonu už by nemali mať problémy s neočakávanými pádmi systému, so systémom na čítanie odtlačkov prstov a ani s nevoľnosťami, ktoré niektorým predchádzajúca verzia iOS pôsobila. Po aktualizácii, ktorá je dostupná zadarmo, by mal byť iPhone 4 rýchlejší a používateľské rozhranie príjemnejšie. Používatelia už takisto nebudú môcť svoje zariadenie prelomiť, Apple totiž opravil exploit, ktorý jailbreak umožňoval.

Tých, ktorým nevyhovoval pôvodný hlas „asistentky" Siri, iste poteší, že s novou verziou iOS bude možné zmeniť nielen jej hlas, ale aj pohlavie. Aktualizácia má okolo 270 MB a je dostupná zadarmo.

Jedna z najpodstatnejších zmien, ktoré 7.1 prináša, je oprava aplikácie Springboard, ktorá beží na pozadí a ovláda domácu obrazovku aj správanie aplikácií a často stála za nepríjemnými problémami. Niektorým používateľom napríklad zobrazovala čierne logo Applu na bielom pozadí a po pár sekundách sa telefón prepol do režimu zamknutej obrazovky.

Ďalšie zlepšenie sa týka rozoznávania odtlačkov prstov, ktoré je súčasťou iPhonu 5S. Používatelia už by nemali naďalej pociťovať ani nevoľnosť pri zoome obrazovky, aspoň pokiaľ si v nastavení zapnú funkciu na zníženie pohyblivosti. Tá okrem zlepšenia približovania a odďaľovania obrazovky deaktivuje aj jej nepríjemný pohyb v aplikáciách Počasie a Správy.

Používatelia iPhonu 5S si tiež všimnú automatické nastavenia fotenia v režime HDR a nové používateľské rozhranie, Apple zmenil niektoré ikony, písma a softvérovú klávesnicu. Opravy sa konečne dočkala aj chyba „goto fail", pre ktorú sa predchádzajúca verzia nedokázala bezpečne pripojiť k SSL. Ďalšia zmena, dôležitá hlavne pre vodičov, je zlepšená podpora funkcie CarPlay.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá