Image
14.3.2014 0 Comments

Aké ďalšie novinky prináša aktualizácia iOS 7.1?

iOS-7.1.jpg Nová aktualizácia iOS na verziu 7.1 opravuje známe problémy a pridáva pár šikovných noviniek.

Používatelia iPhonu už by nemali mať problémy s neočakávanými pádmi systému, so systémom na čítanie odtlačkov prstov a ani s nevoľnosťami, ktoré niektorým predchádzajúca verzia iOS pôsobila. Po aktualizácii, ktorá je dostupná zadarmo, by mal byť iPhone 4 rýchlejší a používateľské rozhranie príjemnejšie. Používatelia už takisto nebudú môcť svoje zariadenie prelomiť, Apple totiž opravil exploit, ktorý jailbreak umožňoval.

Tých, ktorým nevyhovoval pôvodný hlas „asistentky" Siri, iste poteší, že s novou verziou iOS bude možné zmeniť nielen jej hlas, ale aj pohlavie. Aktualizácia má okolo 270 MB a je dostupná zadarmo.

Jedna z najpodstatnejších zmien, ktoré 7.1 prináša, je oprava aplikácie Springboard, ktorá beží na pozadí a ovláda domácu obrazovku aj správanie aplikácií a často stála za nepríjemnými problémami. Niektorým používateľom napríklad zobrazovala čierne logo Applu na bielom pozadí a po pár sekundách sa telefón prepol do režimu zamknutej obrazovky.

Ďalšie zlepšenie sa týka rozoznávania odtlačkov prstov, ktoré je súčasťou iPhonu 5S. Používatelia už by nemali naďalej pociťovať ani nevoľnosť pri zoome obrazovky, aspoň pokiaľ si v nastavení zapnú funkciu na zníženie pohyblivosti. Tá okrem zlepšenia približovania a odďaľovania obrazovky deaktivuje aj jej nepríjemný pohyb v aplikáciách Počasie a Správy.

Používatelia iPhonu 5S si tiež všimnú automatické nastavenia fotenia v režime HDR a nové používateľské rozhranie, Apple zmenil niektoré ikony, písma a softvérovú klávesnicu. Opravy sa konečne dočkala aj chyba „goto fail", pre ktorú sa predchádzajúca verzia nedokázala bezpečne pripojiť k SSL. Ďalšia zmena, dôležitá hlavne pre vodičov, je zlepšená podpora funkcie CarPlay.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá