Image
21.7.2014 0 Comments

Akcie Microsoftu dosiahli 14-ročné maximum. Na čo reagovali investori?

Blesk_Akcie MS.jpg Akcie Microsoftu minulý týždeň prudko vyleteli nahor a dosiahli svoje 14-ročné maximum, keď v stredu ráno ich hodnota dosiahla 44,07 dolára a popoludní sa ešte zvýšila na 44,31 dolára.

Vlastne cena akcií sa sústavne šplhala nahor, odkedy opraty spoločnosti prevzal nový CEO Satya Nadella. Ten mení spôsob fungovania firmy a investori vítajú prepúšťanie. Pokladajú ho totiž za cestu, ako v ziskovej spoločnosti zefektívniť prevádzku a znížiť zbytočné náklady.

Blesk_graf_akcie MS.jpg

Keď Microsoft kúpil divíziu mobilných zariadení Nokie, získal ďalších 25 000 zamestnancov. Novými akvizíciami vznikajú navzájom sa prekrývajúce pracovné miesta a úlohy, čím sa zbytočne zvyšujú režijné náklady spoločnosti.

Nadella už vo svojom otvorenom liste zamestnancom narážal na prepúšťanie, keď spomínal, že treba zmeniť organizáciu práce a zamestnanci by mali prijať väčšiu zodpovednosť.

Očakáva sa, že Microsoft oznámi plány na prepúšťanie pri vyhlásení svojich štvrťročných hospodárskych výsledkov 22. júla. No zamestnanci zrejme dostanú interné informácie o záležitosti skôr, než ich spoločnosť zverejní.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá