Image
21.7.2014 0 Comments

Akcie Microsoftu dosiahli 14-ročné maximum. Na čo reagovali investori?

Blesk_Akcie MS.jpg Akcie Microsoftu minulý týždeň prudko vyleteli nahor a dosiahli svoje 14-ročné maximum, keď v stredu ráno ich hodnota dosiahla 44,07 dolára a popoludní sa ešte zvýšila na 44,31 dolára.

Vlastne cena akcií sa sústavne šplhala nahor, odkedy opraty spoločnosti prevzal nový CEO Satya Nadella. Ten mení spôsob fungovania firmy a investori vítajú prepúšťanie. Pokladajú ho totiž za cestu, ako v ziskovej spoločnosti zefektívniť prevádzku a znížiť zbytočné náklady.

Blesk_graf_akcie MS.jpg

Keď Microsoft kúpil divíziu mobilných zariadení Nokie, získal ďalších 25 000 zamestnancov. Novými akvizíciami vznikajú navzájom sa prekrývajúce pracovné miesta a úlohy, čím sa zbytočne zvyšujú režijné náklady spoločnosti.

Nadella už vo svojom otvorenom liste zamestnancom narážal na prepúšťanie, keď spomínal, že treba zmeniť organizáciu práce a zamestnanci by mali prijať väčšiu zodpovednosť.

Očakáva sa, že Microsoft oznámi plány na prepúšťanie pri vyhlásení svojich štvrťročných hospodárskych výsledkov 22. júla. No zamestnanci zrejme dostanú interné informácie o záležitosti skôr, než ich spoločnosť zverejní.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá