Image
21.7.2014 0 Comments

Akcie Microsoftu dosiahli 14-ročné maximum. Na čo reagovali investori?

Blesk_Akcie MS.jpg Akcie Microsoftu minulý týždeň prudko vyleteli nahor a dosiahli svoje 14-ročné maximum, keď v stredu ráno ich hodnota dosiahla 44,07 dolára a popoludní sa ešte zvýšila na 44,31 dolára.

Vlastne cena akcií sa sústavne šplhala nahor, odkedy opraty spoločnosti prevzal nový CEO Satya Nadella. Ten mení spôsob fungovania firmy a investori vítajú prepúšťanie. Pokladajú ho totiž za cestu, ako v ziskovej spoločnosti zefektívniť prevádzku a znížiť zbytočné náklady.

Blesk_graf_akcie MS.jpg

Keď Microsoft kúpil divíziu mobilných zariadení Nokie, získal ďalších 25 000 zamestnancov. Novými akvizíciami vznikajú navzájom sa prekrývajúce pracovné miesta a úlohy, čím sa zbytočne zvyšujú režijné náklady spoločnosti.

Nadella už vo svojom otvorenom liste zamestnancom narážal na prepúšťanie, keď spomínal, že treba zmeniť organizáciu práce a zamestnanci by mali prijať väčšiu zodpovednosť.

Očakáva sa, že Microsoft oznámi plány na prepúšťanie pri vyhlásení svojich štvrťročných hospodárskych výsledkov 22. júla. No zamestnanci zrejme dostanú interné informácie o záležitosti skôr, než ich spoločnosť zverejní.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá