Image
7.6.2016 0 Comments

Aká bude tvár digitálnej Európy? Slovensko ju bude aktívne spoluvytvárať

Podarí sa Digitálny reštart na Slovensku?

Bude alebo nebude Európa regulovať digitálne platformy? Budeme si môcť cez internet objednávať čokoľvek odkiaľkoľvek, za rovnakých podmienok aj k nám na Slovensko? Budeme môcť nediskriminačne predávať do celej EÚ? Práve pri týchto rozhodnutiach bude Slovensko v aktívnej  pozícii predsedníckej krajiny EÚ. A čo môžeme robiť s digitalizáciou v post-volebnom období u nás? Dozvieme sa už vo štvrtok 9. júna od oficiálnych aj neoficiálnych top eGov lídrov na konferencii Jarná ITAPA v Bratislave.

Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nastupuje v čase prijímania kľúčových rozhodnutí, ktoré budú mať dopad na vývoj elektronického obchodu a celého digitálneho priestoru v Európe. Slovensko pritom zohrá aktívnu úlohu v ich akcelerovaní, keďže EK plánuje všetky návrhy Jednotného digitálneho trhu sfinalizovať práve v čase nášho predsedníctva. Tento významný štart prídu podporiť na ITAPA súčasný slovenský najvyšší vládny predstaviteľ zodpovedný za informatizáciu Peter Pellegrini a podpredseda EK pre Jednotný digitálny trh Andrus Ansip (bývalý dlhoročný estónsky premiér) spolu s ďalšími spíkrami - predstaviteľmi komisie, členských štátov EÚ a priemyslu a obchodu.

Čo ešte patrí medzi priority slovenského lídrovania Európe, aký je ich zmysel a potenciálny dopad, či ako sú previazané na jednotný digitálny trh - uvedie nás do obrazu generálna riaditeľka Sekcie európskych záležitostí z MZVaEZ Iveta Hricová.

Fakt, že informačné biznis služby sa stali pre Slovensko významným zdrojom HDP i rastúcim vývozným artiklom, tlačí na jej ďalší rozvoj, kde je kľúčová kvalitná príprava špecialistov. Situácia na Slovensku začína byť kritická – má rektor STU v Bratislave Robert Redhammer recept, ako zabrániť odlivu digitálnych mozgov?

Ambíciou konferenčného popoludnia Jarnej ITAPA bude otvorená diskusia k témam digitalizácie na Slovensku. Už tradične sa za okrúhlym diskusným stolom stretnú top lídri informatizácie, aj ich oponenti. Zámerom bude férovo zhodnotiť, kam sme sa dostali, aké sme robili chyby, ale tiež to, na čo môžeme byť hrdí a na čom môžeme stavať. Cieľom je tak naštartovať konštruktívnu a produktívnu komunikáciu a diskusiu. Urobili sme všetko pre to, aby sme počas „slovenského“ popoludnia pripravili pre vás otvorené dvere do našej spoločnej budúcnosti. A niet lepšej príležitosti, ako vniesť do diania a diskusií aj svoj pohľad či námet, ako práve teraz, keď je všetko vo vývoji - keď sa na Slovensku pripravuje Digitálny reštart.

Príďte počúvať, spoznávať, pýtať sa na miesto, kde spolutvoríme budúcnosť. Celý program na Jarnej ITAPA je pre vás a o vás, tak by ste pri tom nemali chýbať. Aktualizovaný program na www.itapa.sk, Registrácia TU,  Akreditácia TU.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá