Image
7.6.2016 0 Comments

Aká bude tvár digitálnej Európy? Slovensko ju bude aktívne spoluvytvárať

Podarí sa Digitálny reštart na Slovensku?

Bude alebo nebude Európa regulovať digitálne platformy? Budeme si môcť cez internet objednávať čokoľvek odkiaľkoľvek, za rovnakých podmienok aj k nám na Slovensko? Budeme môcť nediskriminačne predávať do celej EÚ? Práve pri týchto rozhodnutiach bude Slovensko v aktívnej  pozícii predsedníckej krajiny EÚ. A čo môžeme robiť s digitalizáciou v post-volebnom období u nás? Dozvieme sa už vo štvrtok 9. júna od oficiálnych aj neoficiálnych top eGov lídrov na konferencii Jarná ITAPA v Bratislave.

Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nastupuje v čase prijímania kľúčových rozhodnutí, ktoré budú mať dopad na vývoj elektronického obchodu a celého digitálneho priestoru v Európe. Slovensko pritom zohrá aktívnu úlohu v ich akcelerovaní, keďže EK plánuje všetky návrhy Jednotného digitálneho trhu sfinalizovať práve v čase nášho predsedníctva. Tento významný štart prídu podporiť na ITAPA súčasný slovenský najvyšší vládny predstaviteľ zodpovedný za informatizáciu Peter Pellegrini a podpredseda EK pre Jednotný digitálny trh Andrus Ansip (bývalý dlhoročný estónsky premiér) spolu s ďalšími spíkrami - predstaviteľmi komisie, členských štátov EÚ a priemyslu a obchodu.

Čo ešte patrí medzi priority slovenského lídrovania Európe, aký je ich zmysel a potenciálny dopad, či ako sú previazané na jednotný digitálny trh - uvedie nás do obrazu generálna riaditeľka Sekcie európskych záležitostí z MZVaEZ Iveta Hricová.

Fakt, že informačné biznis služby sa stali pre Slovensko významným zdrojom HDP i rastúcim vývozným artiklom, tlačí na jej ďalší rozvoj, kde je kľúčová kvalitná príprava špecialistov. Situácia na Slovensku začína byť kritická – má rektor STU v Bratislave Robert Redhammer recept, ako zabrániť odlivu digitálnych mozgov?

Ambíciou konferenčného popoludnia Jarnej ITAPA bude otvorená diskusia k témam digitalizácie na Slovensku. Už tradične sa za okrúhlym diskusným stolom stretnú top lídri informatizácie, aj ich oponenti. Zámerom bude férovo zhodnotiť, kam sme sa dostali, aké sme robili chyby, ale tiež to, na čo môžeme byť hrdí a na čom môžeme stavať. Cieľom je tak naštartovať konštruktívnu a produktívnu komunikáciu a diskusiu. Urobili sme všetko pre to, aby sme počas „slovenského“ popoludnia pripravili pre vás otvorené dvere do našej spoločnej budúcnosti. A niet lepšej príležitosti, ako vniesť do diania a diskusií aj svoj pohľad či námet, ako práve teraz, keď je všetko vo vývoji - keď sa na Slovensku pripravuje Digitálny reštart.

Príďte počúvať, spoznávať, pýtať sa na miesto, kde spolutvoríme budúcnosť. Celý program na Jarnej ITAPA je pre vás a o vás, tak by ste pri tom nemali chýbať. Aktualizovaný program na www.itapa.sk, Registrácia TU,  Akreditácia TU.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá