Image
10.6.2014 0 Comments

Ak Sprint kúpi T-Mobile, bude vraj musieť znížiť ceny

tmobile.jpg Ak spoločnosť Sprint prevezme T-Mobile US, mohla by ušetriť sumu až do 6,6 mld. USD na prevádzkových nákladoch sietí a vybavení. Firma však bude musieť podľa analytikov znížiť ceny služieb. Spoločnosť Sprint z 80 % patrí japonskej spoločnosti Softbank, ktorej šéfom je Masajoši Son. Pod jeho vedením Sprint váha s tým, aby znížila svoje ceny. Pokles príjmov by sa totiž podľa analytikov prejavil na cene akcií. Tie od 12. decembra minulého roku posilnili o osem percent, keďže sa objavili špekulácie o prevzatí T-Mobile.

"Myslím, že si uvedomuje, že je medzi dvoma mlynskými kameňmi. Sprint má ceny príliš vysoko, ak však ceny zníži, akcie oslabia," povedal analytik Craig Moffett zo spoločnosti MoffettNathanson. Cenový nesúlad existuje aj medzi spoločnosťami Sprint a T-Mobile. Kým zákazník spoločnosti Sprint zaplatí za služby priemerne 62 USD za mesiac, zákazníci spoločnosti T-Mobile platia 50 USD mesačne.

Objavujú sa však aj ďalšie prekážky. Spoločnosti totiž môžu mať problém získať súhlas regulačných úradov. Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) opakovane uviedla, že chce na trhu udržať štyroch významných hráčov. FCC už v roku 2011 zamietla ponuku spoločnosti AT&T na odkúpenie T-Mobile.

Spoločnosť Sprint sa už dohodla na kúpe spoločnosti T-Mobile US. Hodnota transakcie predstavuje 32 mld. USD, keďže firma Sprint súhlasila, že za jednu akciu spoločnosti T-Mobile US zaplatí 40 USD. Významným akcionárom v spoločnosti T-Mobile US je firma Deutsche Telekom, ktorá vlastní 67 % akcií. SoftBank a Deutsche Telekom budú musieť ešte rokovať aj o detailoch financovania.

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je spoločnosť Slovak Telekom. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 % akcií. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 % akcií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá