Image
10.6.2014 0 Comments

Ak Sprint kúpi T-Mobile, bude vraj musieť znížiť ceny

tmobile.jpg Ak spoločnosť Sprint prevezme T-Mobile US, mohla by ušetriť sumu až do 6,6 mld. USD na prevádzkových nákladoch sietí a vybavení. Firma však bude musieť podľa analytikov znížiť ceny služieb. Spoločnosť Sprint z 80 % patrí japonskej spoločnosti Softbank, ktorej šéfom je Masajoši Son. Pod jeho vedením Sprint váha s tým, aby znížila svoje ceny. Pokles príjmov by sa totiž podľa analytikov prejavil na cene akcií. Tie od 12. decembra minulého roku posilnili o osem percent, keďže sa objavili špekulácie o prevzatí T-Mobile.

"Myslím, že si uvedomuje, že je medzi dvoma mlynskými kameňmi. Sprint má ceny príliš vysoko, ak však ceny zníži, akcie oslabia," povedal analytik Craig Moffett zo spoločnosti MoffettNathanson. Cenový nesúlad existuje aj medzi spoločnosťami Sprint a T-Mobile. Kým zákazník spoločnosti Sprint zaplatí za služby priemerne 62 USD za mesiac, zákazníci spoločnosti T-Mobile platia 50 USD mesačne.

Objavujú sa však aj ďalšie prekážky. Spoločnosti totiž môžu mať problém získať súhlas regulačných úradov. Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) opakovane uviedla, že chce na trhu udržať štyroch významných hráčov. FCC už v roku 2011 zamietla ponuku spoločnosti AT&T na odkúpenie T-Mobile.

Spoločnosť Sprint sa už dohodla na kúpe spoločnosti T-Mobile US. Hodnota transakcie predstavuje 32 mld. USD, keďže firma Sprint súhlasila, že za jednu akciu spoločnosti T-Mobile US zaplatí 40 USD. Významným akcionárom v spoločnosti T-Mobile US je firma Deutsche Telekom, ktorá vlastní 67 % akcií. SoftBank a Deutsche Telekom budú musieť ešte rokovať aj o detailoch financovania.

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je spoločnosť Slovak Telekom. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 % akcií. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 % akcií.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá