Image
25.4.2016 0 Comments

Aj Viber zaviedol end-to-end šifrovanie pre hovory aj správy

Zdá sa, že end-to-end šifrovanie je v trende. Po tom, čo k nemu nedávno pristúpil WhatsApp, ho zavádza ďalšia alternatívna služba.

Viber na svojom blogu oznámil, že zavádza šifrovanie end-to-end pre všetky konverzácie na svojej platforme. Viac ako 700 miliónov jeho používateľov teraz môže bezpečne komunikovať pomocou četovacej služby, ktorú získal v roku 2014 od japonskej spoločnosti Rakuten. Šifrovanie sa vzťahuje aj na skupinové čety a hovory, a to na počítačoch, mobilných telefónoch i tabletoch. Aktualizácia sa dostane k používateľom postupne počas najbližších dvoch týždňov. Na to, že už môžu komunikovať bezpečne, ich upozorní ikona sivého visacieho zámku.

Každý používateľ bude mať priradené šifrovacie kľúče pre svoje zariadenie. Ak chce získať ďalšiu vrstvu zabezpečenia, môže svoje kontakty manuálne overiť. Kontakt označený ako dôveryhodný bude indikovaný zeleným visacím zámkom. Ak zámok sčervenie, naznačuje to problémy s kľúčom daného používateľa, čo by mohlo znamenať, že kontakt si vymenil smartfón, ale aj to, že prebieha útok man-in-the-middle. Je teda dobré byť ostražitý.

Ďalšia novinka sú tzv. skryté čety – vybrané konverzácie bude možné odobrať z hlavnej obrazovky, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný. End-to-end šifrovanie podporuje Viber 6.0 pre iOS a novší, Viber 6.0 pre Android a novší, Viber 6.0 pre desktop a novší a Viber pre Windows 10.

Toto opatrenie síce robí používanie platformy bezpečnejším a pohodlnejším pre používateľov, no neznamená to, že vaše správy budú úplne súkromné. Ako ukázala nedávna záležitosť Applu s FBI, zraniteľnosti vždy existujú a objavia sa, ak štátne orgány potrebujú prístup k dátam v zariadení.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá