Image
25.4.2016 0 Comments

Aj Viber zaviedol end-to-end šifrovanie pre hovory aj správy

Zdá sa, že end-to-end šifrovanie je v trende. Po tom, čo k nemu nedávno pristúpil WhatsApp, ho zavádza ďalšia alternatívna služba.

Viber na svojom blogu oznámil, že zavádza šifrovanie end-to-end pre všetky konverzácie na svojej platforme. Viac ako 700 miliónov jeho používateľov teraz môže bezpečne komunikovať pomocou četovacej služby, ktorú získal v roku 2014 od japonskej spoločnosti Rakuten. Šifrovanie sa vzťahuje aj na skupinové čety a hovory, a to na počítačoch, mobilných telefónoch i tabletoch. Aktualizácia sa dostane k používateľom postupne počas najbližších dvoch týždňov. Na to, že už môžu komunikovať bezpečne, ich upozorní ikona sivého visacieho zámku.

Každý používateľ bude mať priradené šifrovacie kľúče pre svoje zariadenie. Ak chce získať ďalšiu vrstvu zabezpečenia, môže svoje kontakty manuálne overiť. Kontakt označený ako dôveryhodný bude indikovaný zeleným visacím zámkom. Ak zámok sčervenie, naznačuje to problémy s kľúčom daného používateľa, čo by mohlo znamenať, že kontakt si vymenil smartfón, ale aj to, že prebieha útok man-in-the-middle. Je teda dobré byť ostražitý.

Ďalšia novinka sú tzv. skryté čety – vybrané konverzácie bude možné odobrať z hlavnej obrazovky, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný. End-to-end šifrovanie podporuje Viber 6.0 pre iOS a novší, Viber 6.0 pre Android a novší, Viber 6.0 pre desktop a novší a Viber pre Windows 10.

Toto opatrenie síce robí používanie platformy bezpečnejším a pohodlnejším pre používateľov, no neznamená to, že vaše správy budú úplne súkromné. Ako ukázala nedávna záležitosť Applu s FBI, zraniteľnosti vždy existujú a objavia sa, ak štátne orgány potrebujú prístup k dátam v zariadení.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá