Image
25.4.2016 0 Comments

Aj Viber zaviedol end-to-end šifrovanie pre hovory aj správy

Zdá sa, že end-to-end šifrovanie je v trende. Po tom, čo k nemu nedávno pristúpil WhatsApp, ho zavádza ďalšia alternatívna služba.

Viber na svojom blogu oznámil, že zavádza šifrovanie end-to-end pre všetky konverzácie na svojej platforme. Viac ako 700 miliónov jeho používateľov teraz môže bezpečne komunikovať pomocou četovacej služby, ktorú získal v roku 2014 od japonskej spoločnosti Rakuten. Šifrovanie sa vzťahuje aj na skupinové čety a hovory, a to na počítačoch, mobilných telefónoch i tabletoch. Aktualizácia sa dostane k používateľom postupne počas najbližších dvoch týždňov. Na to, že už môžu komunikovať bezpečne, ich upozorní ikona sivého visacieho zámku.

Každý používateľ bude mať priradené šifrovacie kľúče pre svoje zariadenie. Ak chce získať ďalšiu vrstvu zabezpečenia, môže svoje kontakty manuálne overiť. Kontakt označený ako dôveryhodný bude indikovaný zeleným visacím zámkom. Ak zámok sčervenie, naznačuje to problémy s kľúčom daného používateľa, čo by mohlo znamenať, že kontakt si vymenil smartfón, ale aj to, že prebieha útok man-in-the-middle. Je teda dobré byť ostražitý.

Ďalšia novinka sú tzv. skryté čety – vybrané konverzácie bude možné odobrať z hlavnej obrazovky, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný. End-to-end šifrovanie podporuje Viber 6.0 pre iOS a novší, Viber 6.0 pre Android a novší, Viber 6.0 pre desktop a novší a Viber pre Windows 10.

Toto opatrenie síce robí používanie platformy bezpečnejším a pohodlnejším pre používateľov, no neznamená to, že vaše správy budú úplne súkromné. Ako ukázala nedávna záležitosť Applu s FBI, zraniteľnosti vždy existujú a objavia sa, ak štátne orgány potrebujú prístup k dátam v zariadení.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá