Image
19.3.2014 0 Comments

Aj Vaše 2% podporia veľké sny

Vizaul kampan 2%.jpg Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších nadácii a už devätnásty rok sa venuje deťom na celom Slovensku. Za nami je viac ako 2 349 zrealizovaných či podporených projektov, tým najznámejším je Hodina deťom.

Do našej podpory sú zahrnuté deti -zdravé a milovanésvojimi rodičmi,ale i tie, ktoré nemajú šťastie vyrastať v bezpečí vlastnej fungujúcej rodiny; deti zanedbávané, zneužívané či dokonca týrané; deti z národnostných menšín i sociálne znevýhodnených skupín; deti telesne i mentálne hendikepované, ale i deti talentované, aktívne, zapojené do skautingu a iných zmysluplných aktivít; rovnako ako ich starší „kamaráti" - mladí ľudia opúšťajúci detské domovy; a v neposlednom rade i dôležití dospelí, ktorí majú na život a budúcnosť detí vo svojom okolí a v našej krajine zásadný vplyv - rodičia, učitelia, tréneri, aktívni jednotlivci v komunitách, starostovia, ai.

Bezpečnosť detí na internete - jeden z našich projektov

Bezpečnosť detí na internete je cieľom projektu Online generácie. Jeho cieľom je prostredníctvom edukácie pedagógov i študentov základných a stredných škôl zvýšiť povedomie o nástrahách internetu, hrozbách i rizikách spojených s užívaním internetu a sociálnych sietí; chceme deti, mladých ľudí, rodičov i učiteľov naučiť pozitívne a zmysluplne využívať možnosti internetu; chrániť sa pred nevhodným obsahom a dodržiavať etické normy. Toto všetko je totiž predpoklad, aby sa deti naučili využívať internet vo svoj prospech a vyrásť v jedinečné a harmonické osobnosti. Súčasťou projektu by mal byť edukačný portál, ktorý by poskytol všetkým zainteresovaným potrebný oporný bod po obsahovej, ako i odbornej stránke.

A ako deti a mladí ľudia reagujú na problematiku internetu?

Deviatačka Ivona, ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča, Pruské: (škola zapojená do projektu Online generácie):

„V dnešnej dobe by sme ocenili, keby sa propagovalo na internete viac lepších vecí, napr. možnosti pre zlepšenie života na svete, viac náučných stránok pre mládež, rôzne stránky plné nápadov a zručností. Bolo by super, keby boli informácie získané z viacerých zdrojov rovnaké a nemuseli by sme sa zaoberať overovaním ich pravdivosti. Väčší dôraz by sa mohol klásť aj na spomínanú bezpečnosť na internete. Najideálnejšie by bolo, keby sa na internete neobjavovali spamy, hoaxy, nevyžiadaná pošta z rôznych pofidérnych zdrojov, ktorá nás iba obťažuje. Mnohokrát sú webové stránky spracované nezrozumiteľne, neprehľadne. Stručnosť a prehľadnosť by nám určite ušetrili viac času. Myslím si, že by bolo lepšie, keby ľudia niekedy trávili čas inak než zbytočným „surfovaním". Bolo by určite fajn, keby išli radšej na prechádzku do prírody, zašportovali si, vyplnili čas niečím užitočnejším a venovali sa blízkym, priateľom, rodine."

Naše ďalšie projekty

K ďalším projektom patria Hodina deťom, vďaka ktorej sme za 15 rokov podporili 1 573 zmysluplných a jedinečných projektov pre deti. Sociálno-finančnému vzdelávaniu na školách i v komunitách sa venujeme v projektoch Škola rodinných financií, či Poznaj svoje peniaze; Vytvorenie podmienok pre rast a vývoj detí priamo v ich regionálnom prostredí má za cieľ projekt Komunita priateľská k deťom. Cez projekt Vitafit vysvetľujeme deťom a ich rodičom zmysel zdravej výživy a potravín.

Viac o našej činnosti sa dozviete na www.hodinadetom.sk a www.nds.sk.

Venujte svoje 2% Nadácii pre deti Slovenska a pomôžte nám pokračovať v zmysluplných projektoch.

Postup, ako poukázať 2% z dane nájdete na www.hodinadetom.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá