Image
7.1.2014 0 Comments

Agenti NSA dokážu hacknúť počítač zo vzdialenosti takmer 13 km

nsa_3112.JPG Bezpečnostný expert Jacob Appelbaum informuje o praktikách americkej tajnej služby NSA, ktorá má k dispozícii viacero spôsobov, ako získať žiadané informácie. Appelbaum napísal pre nemecký denník Der Spiegel článok, v ktorom popisuje, ako NSA infiltruje počítače a komponenty a inštaluje do nich neodhaliteľný spyware. Zároveň na nedávnej konferencii Chaos Communications Congress predstavil niektoré ďalšie praktiky.

Jednou z nich je exploit, ktorý NSA využíva v iOS zariadeniach pre prístup k takmer všetkým funkciám. Americká tajná služba dokáže vďaka predinštalovanému softvéru DROPOUTJEEP získavať súbory, SMS správy, zoznamy kontaktov, údaje o lokalite zariadenia. Takisto môže ovládať mikrofón a kameru. Okrem toho dokáže zachytiť akúkoľvek telefonickú komunikáciu cez GSM.

Zaujímavé je aj zariadenie, vďaka ktorému môžu agenti NSA hacknúť počítač až do vzdialenosti 13 km. Toto zariadenie posiela do počítača exploity, vďaka ktorým získajú agenti prístup k PC. Appelbaum špekuluje, že tieto exploity by mohli posielať aj drony, vo väčšine prípadov sú však agenti prítomní v dodávke. K dispozícii je aj interaktívna infografika, ktorá popisuje niektoré z praktík NSA agentov.

Je možné, že NSA má dnes k dispozícii oveľa sofistikovanejšie metódy. Množstvo praktík, ktoré Appelbaum spomenul, sa datuje do roku 2007.


Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá