Image
9.5.2014 0 Comments

Adaptívna inteligencia: Prispôsobte sa potrebám zákazníkov

zdielanie dat.jpg V oblasti technológií pre biznis sa stále častejšie vyskytuje termín adaptívna inteligencia (AI). Čo si pod ním predstaviť a aké prínosy firmám ponúka?

Adaptívnu inteligenciu možno chápať ako viacúrovňové zdieľanie dát v reálnom čase, ktoré sa snaží pochopiť potreby zákazníka, jeho kontext a aktuálne požiadavky s cieľom maximalizovať obchodné prínosy. Ide o špecifickú časť odboru, ktorá sa nazýva consumer insights (teda vhľad do zákazníka) a jej cieľom je automatizovať za pomoci dostupných technológií prácu so zákazníckymi dátami a získať tak vzorce ich správania. Adaptívna inteligencia rieši množstvo problémov (pozri ďalej).

Čo získate zavedením adaptívnej inteligencie
- Systematickú inováciu v oblasti prístupu k dátam. Ide o zdieľanie vedomostí v rámci organizácie, redukciu redundancie v oblasti akvizície dát a zlepšenie kreativity v praktikách customer insights.
- Zaručenie pôvodu dát, ktoré možno bez obáv využiť na marketing a na analýzy prostredníctvom riešenia big data.
- Lepšiu kontrolu nad dátami a kvalitnejší data governance na zlepšenie ochrany dát a bezpečnosti vďaka adopcii štandardov.
- Lepšiu štruktúru dát, ktorá umožní lepšiu prácu s dátami pri analýzach a pri rozhodovaní.
- Vyššiu dátovú interoperabilitu, ktorá umožní rozpoznanie zákazníka nezávisle od kanála a zdroja, vďaka čomu môžu byť dáta využité na lepšiu zákaznícku skúsenosť.
- Kvalitná správa dát prináša transparentnosť a vhľad do správania zákazníkov. Consumer insights sa tak stáva z nákladovej položky spôsobom, ako firma môže zarábať peniaze.

Ak je firma schopná vďaka novým technológiám adaptívne reagovať na svojich zákazníkov, potom je dobre pripravená na budúce zmeny a na to, aby mohla posilňovať na trhu. Najmä na úkor tých firiem, ktoré nástroje na adaptívnu inteligenciu podcenili. Tieto nástroje sú vhodné prakticky pre každú oblasť biznisu, pretože každá firma musí svojim zákazníkom dokázať rozumne sa adaptovať na ich potreby.

Agentúra Forrester Research priamo ponúka vlastný nástroj, ktorý umožní firme zmerať úroveň jej adaptívnej inteligencie. Pracuje so siedmimi kategóriami, ktoré sú zásadné, a ponúka v rámci nich kroky na zlepšenie zo súčasnej situácie na úroveň, ktorú možno považovať za vyhovujúcu.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá