Image
3.6.2015 0 Comments

AdBlock Plus vyhral v Nemecku ďalší súdny spor. Blokovanie reklamy je legálne

adblock.jpg Nemecké televízne spoločnosti RTL a ProSiebenSat1 neuspeli v súdnom konaní proti spoločnosti Eyeo stojacej za populárnym doplnkom AdBlock Plus na blokovanie reklám, ktorý ich vraj pripravuje o príjmy z reklamy. Pred mesiacom podobne prehrali súd aj vydavatelia Zeit Online a Handelsblatt.

Kontroverzie vyvolal tzv. whitelist spoločnosti Eyeo. Väčšie weby totiž môžu zaplatiť, aby ich reklamy boli z blokovania AdBlock Plus vyňaté. Eyeo odhaduje, že AdBlock Plus sa v súčasnosti používa na 50 miliónoch počítačov.

Rozhodnutie mníchovského krajského súdu, podľa ktorého si používatelia môžu blokovať, čo chcú, je už druhá porážka on-line vydavateľov v priebehu posledných mesiacov a zároveň ide o štvrtú úspešnú obranu Eyeo proti súdnej žalobe podanej proti nemu. Ďalší právny boj zvádza spoločnosť s veľkým nemeckým nakladateľstvom Axel Springer, vydavateľom najväčších novín v krajine Bild.

Hovorca ProSieben povedal, že rozhodnutie súdu „ohrozuje finančný základ" voľného obsahu na internete a ide vraj o „útok na pluralitu médií a slobodu tlače". Spoločnosť uviedla, že chce podniknúť ďalšie právne kroky a skúma možnosti odvolania.

Podľa hovorcu Eyeo znamená toto rozhodnutie „ďalšie víťazstvo pre každého používateľa internetu". Spoločnosť sa bude snažiť spolupracovať s vydavateľmi, inzerentmi a tvorcami obsahu na presadzovaní nevtieravej reklamy a na objavovaní nových spôsobov, ako robiť reklamu lepšie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá