Image
3.6.2015 0 Comments

AdBlock Plus vyhral v Nemecku ďalší súdny spor. Blokovanie reklamy je legálne

adblock.jpg Nemecké televízne spoločnosti RTL a ProSiebenSat1 neuspeli v súdnom konaní proti spoločnosti Eyeo stojacej za populárnym doplnkom AdBlock Plus na blokovanie reklám, ktorý ich vraj pripravuje o príjmy z reklamy. Pred mesiacom podobne prehrali súd aj vydavatelia Zeit Online a Handelsblatt.

Kontroverzie vyvolal tzv. whitelist spoločnosti Eyeo. Väčšie weby totiž môžu zaplatiť, aby ich reklamy boli z blokovania AdBlock Plus vyňaté. Eyeo odhaduje, že AdBlock Plus sa v súčasnosti používa na 50 miliónoch počítačov.

Rozhodnutie mníchovského krajského súdu, podľa ktorého si používatelia môžu blokovať, čo chcú, je už druhá porážka on-line vydavateľov v priebehu posledných mesiacov a zároveň ide o štvrtú úspešnú obranu Eyeo proti súdnej žalobe podanej proti nemu. Ďalší právny boj zvádza spoločnosť s veľkým nemeckým nakladateľstvom Axel Springer, vydavateľom najväčších novín v krajine Bild.

Hovorca ProSieben povedal, že rozhodnutie súdu „ohrozuje finančný základ" voľného obsahu na internete a ide vraj o „útok na pluralitu médií a slobodu tlače". Spoločnosť uviedla, že chce podniknúť ďalšie právne kroky a skúma možnosti odvolania.

Podľa hovorcu Eyeo znamená toto rozhodnutie „ďalšie víťazstvo pre každého používateľa internetu". Spoločnosť sa bude snažiť spolupracovať s vydavateľmi, inzerentmi a tvorcami obsahu na presadzovaní nevtieravej reklamy a na objavovaní nových spôsobov, ako robiť reklamu lepšie.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá