Image
3.6.2015 0 Comments

AdBlock Plus vyhral v Nemecku ďalší súdny spor. Blokovanie reklamy je legálne

adblock.jpg Nemecké televízne spoločnosti RTL a ProSiebenSat1 neuspeli v súdnom konaní proti spoločnosti Eyeo stojacej za populárnym doplnkom AdBlock Plus na blokovanie reklám, ktorý ich vraj pripravuje o príjmy z reklamy. Pred mesiacom podobne prehrali súd aj vydavatelia Zeit Online a Handelsblatt.

Kontroverzie vyvolal tzv. whitelist spoločnosti Eyeo. Väčšie weby totiž môžu zaplatiť, aby ich reklamy boli z blokovania AdBlock Plus vyňaté. Eyeo odhaduje, že AdBlock Plus sa v súčasnosti používa na 50 miliónoch počítačov.

Rozhodnutie mníchovského krajského súdu, podľa ktorého si používatelia môžu blokovať, čo chcú, je už druhá porážka on-line vydavateľov v priebehu posledných mesiacov a zároveň ide o štvrtú úspešnú obranu Eyeo proti súdnej žalobe podanej proti nemu. Ďalší právny boj zvádza spoločnosť s veľkým nemeckým nakladateľstvom Axel Springer, vydavateľom najväčších novín v krajine Bild.

Hovorca ProSieben povedal, že rozhodnutie súdu „ohrozuje finančný základ" voľného obsahu na internete a ide vraj o „útok na pluralitu médií a slobodu tlače". Spoločnosť uviedla, že chce podniknúť ďalšie právne kroky a skúma možnosti odvolania.

Podľa hovorcu Eyeo znamená toto rozhodnutie „ďalšie víťazstvo pre každého používateľa internetu". Spoločnosť sa bude snažiť spolupracovať s vydavateľmi, inzerentmi a tvorcami obsahu na presadzovaní nevtieravej reklamy a na objavovaní nových spôsobov, ako robiť reklamu lepšie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá