Image
26.7.2016 0 Comments

Acronis uvádza kľúčovú verziu Acronis Backup 12

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, ohlásil Acronis Backup 12, kľúčovú verziu riešení, ktoré dokážu kompletne ochrániť digitálny obraz celého podniku. S narastajúcim podielom digitálnych podnikových aktív rozmiestnených na rôznych zariadeniach a lokalitách firmy potrebujú zálohovacie riešenia, ktoré poskytnú ucelenú ochranu dát pre nový spôsob prevádzkovania súčasného podnikania. Na rozdiel od iných riešení ponúka Acronis Backup 12 schopnosť chrániť podnikové dáta v hybridných cloudových IT prostrediach – či už sa nachádzajú v cloude, on-premise, vo virtuálnych a fyzických systémoch, vo vzdialených lokalitách či na mobilných zariadeniach.

 „Dáta sú životnou miazgou súčasného digitálneho podnikania – ich strata ohrozuje samotnú existenciu firmy,“ povedal Serguei Beloussov, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Acronis.
„S riešením Acronis Backup 12 získavajú podniky ucelenú ochranu nutnú v dnešnom digitálnom svete s možnosťou kontroly nad svojimi dátami bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, a v kombinácii s výkonnou obnovou dát, ktorá je v prípade straty dát či vonkajšieho útoku rýchlejšia než nikdy predtým.“

Rastúca potreba ucelenej ochrany dát
Pôvodné zálohovacie riešenia neposkytujú adekvátnu ochranu pre stále zložitejšie IT infraštruktúry, ktoré sa dnes skladajú z mnohých fyzických systémov, virtuálnych prostredí, cloudových platforiem a mobilných zariadení. Spoločnosti taktiež čelia vyšším rizikám a zraniteľnostiam v súvislosti s hrozbami typu ransomware, ktorých výskyt napríklad iba na mobilných zariadeniach vzrástol oproti roku 2014 o 400 %.V dôsledku toho sa podľa Enterprise Strategy Group (ESG) zálohovanie dát a ich obnova stali jednou z dvoch hlavných priorít v nasledujúcich 12 mesiacoch.

„Nikdy v minulosti sme neboli takí závislí na svojich dátach ako dnes a ani neboli distribuované na toľkých rôznych serveroch, službách a koncových bodoch,“ povedal Jason Buffington, hlavný analytik Enterprise Strategy Group (ESG). „Prevádzkové platformy sa neustále rozvíjajú, objem dát narastá a pôvodné prístupy k zálohovaniu a obnove dát nepostačujú, a preto narastá potreba rýchlejších a ucelenejších riešení ochrany dát. Acronis Backup 12 na tieto potreby odpovedá ponukou jednotného riešenia s centrálnou ovládacou konzolou, ktorá umožňuje užívateľom správu a rýchlu obnovu podnikových dát bez ohľadu na ich umiestnenie.“ 

Acronis Backup 12 dáva IT manažérom kontrolu nad dátami
Riešenie Acronis 12 je jediné riešenie, ktoré poskytuje podnikom kompletnú kontrolu nad umiestnením svojich dát, systémov a záloh, vrátane virtuálnych prostredí. Výsledkom je, že IT manažéri vždy vedia, kde sa nachádzajú dáta ich spoločnosti a kto k nim má prístup, aj keď sú umiestnené v cloude.

V prípade straty dát poskytuje Acronis Backup 12 podnikom rad možností ich obnovy, vrátane obnovy súborov, e-mailov a databázy; obnovy celého systému vrátane obnovy na „holé železo“, aktívnej obnovy, okamžitej obnovy a vmFlashBack; obnovy po havárii z cloude; a doručení dát na fyzickom nosiči. Acronis Backup 12 taktiež umožňuje IT manažérom migráciu dát, aplikácií a systémov na akúkoľvek platformu.

Prečo teraz nastal čas na Acronis Backup 12

  • Zálohovanie virtuálnych platforiem – Zálohuje VMware ESXi a Microsoft Hyper-V (nielen VM) a obnovuje na odlišný hardvér s cieľom kompletnej ochrany virtuálnych infraštruktúr.
  • Integrácia cloudu s novou centrálnou webovou konzolou – Pre IT manažérov je teraz jednoduchšie než kedykoľvek predtým zjednotiť ochranu dát v cloude a on-premise prostredníctvom zálohovania a správy všetkých individuálnych pracovných prostredí v lokálnom aj cloudovom umiestnení, na fyzických systémoch, virtuálnych platformách a strojoch – z jedného miesta na akomkoľvek zariadení.
  • Čas obnovy (RTO) s Acronis Instant Restore za menej než 15 sekúnd – Je zameraný na dopyt dnešných spoločností po kontinuite podnikania a potrebe byť stále „on-line“ s patentovanou technológiou Acronis Instant Restore umožňujúcou IT manažérom dosiahnuť RTO rádovo v sekundách.
  • Podpora cloudových prostredí s novou hybridnou cloudovou architektúrou – Poskytuje širokú platformnú podporu súčasných cloudových riešení na trhu, pričom umožňuje IT manažérom zálohovať fyzické a virtuálne systémy a tiež umiestnenie Microsoft Azure VM a Amazon EC2 pre ucelenú ochranu celej IT infraštruktúry a aplikácií.
  • Ucelená ochrana PC Mac a mobilných zariadení – Podporuje všetky súčasné platformy
    a zariadenia vrátane Microsoft Windows PC a tabletov, počítačov Mac, zariadení iPad, iPhone, a akýchkoľvek zariadení Android na ochranu koncového bodu každého užívateľa.

Acronis Backup 12 tiež poskytuje dátovú ochranu pre široké spektrum infraštruktúry a zariadení Microsoft, vrátane Microsoft Exchange, Office 365, SharePoint, Active Directory, Windows Server, Windows PC, Hyper-V, Azure a tiež Azure Stack v okamihu jeho uvedenia na trh. Acronis Backup 12 je tiež prvé komerčne dostupné riešenie, ktoré bude podporovať pripravovanú verziu Microsoft Windows Server 2016, vrátane Hyper-V s RCT (resilient change tracking).

“V našom konkurenčnom prostredí je dôležité využívať najnovší softvér na ochranu technických informácií. Náš tím Scuderia Toro Rosso víta verziu Acronis Backup 12, pretože poskytuje vysokú úroveň ochrany dát a flexibilitu, ktorú potrebujeme,“ povedal Raffaele Boscheti, IT manažér v Scuderia Toro Rosso, pretekárskom tíme Formule 1. „Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Acronis v oblasti využívania ich produktov ochrany dát ako v rámci našej továrne tak pretekárskeho tímu. Som si istý, že naša technická spolupráca prinesie požadované výsledky a pomôže sa nášmu tímu posunúť vpred.“

„V Českej republike si produkt Acronis Backup získava medzi podnikmi stále väčšiu popularitu vďaka svojej rýchlosti, jednoduchému ovládaniu a podpore rôznych platforiem,“ povedal Zdeněk Bínek zodpovedný za predaj riešení Acronis v Českej republike a na Slovensku. „Verzia Acronis Backup 12 prináša ďalšie vylepšenia v oblasti rýchlosti zálohovania, obnovy a podpory najrôznejších prostredí a zariadení, a tak dokáže českým podnikom a organizáciám všetkých veľkostí pokryť ich potreby komplexnej ochrany dát.“

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá