Image
3.11.2016 0 Comments

Acronis Storage, prvé úložisko s autentizáciou dát postavené na technológii blockchain

Acronis, celosvetový líder hybridných cloudových riešení ochrany dát, oznámil uvedenie Acronis Storage, prvého riešenia softvérovo definovaného úložiska s autentizáciou dát, postaveného na technológii blockchain a s univerzálnou podporou súborov, blokov a objektov.

Svet okolo nás je stále viac digitálny a tvorba a hodnota dát sa stále zvyšuje s tým, ako dáta prenikajú do našich profesijných a osobných životov. To vytvára extrémny tlak na poskytovateľov služieb, ktorí teraz nesú hlavnú zodpovednosť za integritu, bezpečnosť a pravosť zákazníckych dát uložených na ich serveroch.

Acronis Storage na tieto výzvy reaguje. Je to rýchle, univerzálne, ľahko ovládateľné, škálovateľné a pritom cenovo prijateľné a preverené riešenie softvérovo definovaného úložiska s technológiami Acronis CloudRAID a Acronis Notary postavené na validácii blockchain, ktoré integruje bloky, súbory a objekty s využitím bežného hardvéru.

Acronis Storage predstavuje výnimočnú obchodnú príležitosť pre poskytovateľov služieb. Trh so softvérovo definovanými úložiskami porastie zo 4,75 miliardy dolárov v roku 2016 na 22,56 miliardy dolárov v roku 2021, čo predstavuje priemerný medziročný nárast vo výške 36,7 %*.  Takýto nárast trhu je dôsledkom výhod, ktoré prinášajú riešenia softvérovo definovaného úložiska oproti tradičným systémom ukladania, a potrieb optimalizácie nákladov a jednoduchej správy.

Najlepší na trhu, rýchli a inovatívni
Spoločne s produktmi Acronis Hybrid Cloud Architecture, Acronis Backup, Disaster Recovery, Acronis Files Cloud a Monitoring, kompletizuje Acronis Storage súbor riešení dostupných pre poskytovateľov služieb, ktoré im umožnia splniť požiadavky ich zákazníkov na čo najefektívnejšie procesy.

Pred pár mesiacmi Acronis ohlásil dlhodobé partnerstvo so Scuderia Toro Rosso, tímom Formuly 1. Pre obe organizácie sú špičkové technológie základom úspechu. Ako Acronis tak Scuderia Toro Rosso sa zameriavajú na dosiahnutie vysokého výkonu a technickej vyspelosti vyplývajúcej z existencie vízie, riadenia, tímovej práce a prevádzkovej dokonalosti. Tieto charakteristiky, totožné pre obe organizácie, sa dajú zhrnúť do troch konceptov - byť najlepší na trhu, rýchli a inovatívni.

 „Digitálny svet je všade okolo nás. Rovnako ako mnoho našich partnerov spolieha aj Scuderia Toro Rosso plne na svoje dáta. Náš úspech na trati závisí od dostupnosti dát – ich ochrana je kritickým prvkom našich aktivít. Sme hrdí na to, že môžeme využívať technológie Acronis na ukladanie a ochranu našich najdôležitejších aktív, ktorými sú dáta,“ povedal Franz Tost, riaditeľ tímu Scuderia Toro Rosso.

Hlavné charakteristiky Acronis Storage
Acronis Storage je rýchly.
Ponúka vysokú výkonnosť vďaka SSD ukladaniu, automatizovanému vyrovnávania záťaže, automatizovanej distribúcii dát a paralelnej replikácii. Interné testy ukázali, že Acronis Storage je 5x rýchlejší než Ceph.

Acronis Storage je univerzálny. Poskytuje univerzálne riešenia pre všetky potreby ukladania dát, súčasne podporuje dáta v blokoch a objektoch a v ďalšej aktualizácii bude podporovať tiež súbory. Poskytuje ucelený set štandardnej konektivity a API rozhrania vrátane Amazon S3 a iSCSI.

Acronis Storage je bezpečný. Poskytuje konfigurovateľné úrovne redundancie uložených dát prostredníctvom Acronis CloudRAID a umožňuje autentizačnú verifikáciu dát s využitím logov a vodoznakov postavenú na technológii blockchain.

Acronis Storage je efektívny. Umožňuje poskytovateľom služieb riadiť celkové náklady na vlastníctvo úložnej infraštruktúry a zvyšuje ukladaciu kapacitu z gigabytov na petabyty bez zvýšených nárokov na rozpočet. Napríklad v porovnaní s riešením Ceph má Acronis Storage až o 55 % nižšie celkové náklady na vlastníctvo, čo sa dosahuje prostredníctvom nižších nárokov na hardvérové zdroje, vďaka nastaviteľnej redundancii, inteligentnej automatizácii, lepšiemu riadeniu zdrojov a výkonnej, webovej centralizovanej ovládacej konzole.

Acronis Storage je preverený.  S viac ako päťročnou existenciou a podporou vlastnej globálnej cloudovej infraštruktúre Acronis prešiel Acronis Storage radom náročných testovaní v reálnej prevádzke. Druhá generácia softvéru podporuje v súčasnosti globálnu sieť 12 dátových centier, ktoré chránia 50 petabytov dát vo viac ako 125 000 zariadeniach.

  • Acronis CloudRAID využíva erasure-coding technológie na rekonštrukciu chránených dát uložených kdekoľvek v ukladacom klastri. To znamená, že každý nový ukladací nód posilňuje Acronis Storage proti hardvérovým zlyhaniam vďaka rýchlejšej obnove.
  • Acronis Notary s technológiou blockchain  predstavuje globálne prvú integráciu blockchain do softvérovo definovaného úložiska a riešenia ochrany dát. Acronis Notary s technológiou blockchain  generuje ekvivalent časovej pečiatky či odtlačku prsta u dát uložených v Ethereum, verejne distribuovanej výpočtovej platforme postavenej na blockchain. Porovnaním dvoch odtlačkov pri rovnakých dátach je Acronis Storage schopný verifikovať pravosť a integritu uložených dát.

Acronis Storage je vhodný pre všetkých poskytovateľov služieb, podniky a organizácie, ktoré potrebujú spravovať svoju ukladaciu kapacitu bez akýchkoľvek výpadkov. Inštalácia trvá 5 minút a ku svojej konfigurácii potrebuje 14 kliknutí, bez nutnej znalosti systémovej administrácie. Má moderné, dotykové, webové užívateľské rozhranie a prichádza s komplexnou príručkou a sprievodcom pre riešenie problémov.

„V tomto roku Acronis uviedol najucelenejší súbor produktov na ochranu dát postavených na našej hybridnej cloudovej architektúre. Rovnako ako naše ďalšie produkty je Acronis Storage číslom 1 vo svojej triede. Umožňuje poskytovateľom služieb prevziať kontrolu nad svojimi dátami a my sme pripravení im pomáhať v rastu ich podnikania ponukou globálne najlepšieho a najrýchlejšieho riešenia ochrany dát.“ povedal Serguei Beloussov, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Acronis.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá