22.4.2016 0 Comments

Acronis: podniky kladú pri zálohovaní najväčší dôraz na istotu obnovy dát, rýchlosť zálohovania a veľkosť záloh

Acronis, celosvetový líder v riešeniach ochrany dát novej generácie, predstavil výsledky svojho lokálneho prieskumu, ktorý urobil tohto roku medzi svojimi predajnými partnermi. Z prieskumu vyplýva, že v súvislosti so zálohovaním kritických podnikových dát je pre slovenské podniky najdôležitejším atribútom zálohovacieho riešenia istota obnovy dát. Najčastejšie potom riešia zálohovanie fyzických serverov a virtualizovaných VMware strojov.

Ak slovenské podniky hľadajú riešenie na zálohovanie svojich dát, je pre nich najdôležitejšia istota obnovy dát (94 %), rýchlosť zálohovania (58 %) a veľkosť zálohy (35 %). Pre 28 % je tiež dôležitá funkcia overovania a pre 24 % potom replikácia virtuálnych strojov.  Výsledky tak ukazujú na dôležitosť procesu obnovy dát, či už stratených či zneprístupnených, ktorý je rovnako kľúčový ako samotné zálohovanie.

„Je potrebné si uvedomiť, že hoci zálohovanie je kľúčový proces ochrany dát, bez ich spoľahlivej obnovy by v podstate stratil zmysel,” povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Preto vždy odporúčame našim zákazníkom, aby si proces obnovy sami otestovali alebo požiadali svojho dodávateľa, aby im predviedol na ich dátach ukážkovú obnovu. Tým jednak získajú istotu, že svoje potenciálne stratené dáta získajú späť, a jednak predstavu o celom procese vrátane času, ktorý by potrebovali na obnovu bežnej prevádzky spoločnosti.”

Čo sa týka skladby infraštruktúry, ktorou firmy zálohujú a prípadne obnovujú svoje dáta, najčastejšie riešia fyzické servery (38 %), virtualizované VMware stroje (31 %), stanice (21 %) a virtualizované Hyper-V stroje (10 %). Slovenské podniky preto stále častejšie hľadajú komplexné backup riešenia, ktoré dokážu zálohovať dáta zo všetkých možných prevádzkovaných zariadení, či už lokálne, do cloudu či v rámci hybridného zálohovania. 

Spoločnosť Acronis ponúka na slovenskom trhu Acronis True Image 2016, najpredávanejšie zálohovacie riešenie, určené pre domácnosti a kancelárie, ktoré umožňuje vytvárať a ukladať zálohy celého počítača, súborov a adresárov lokálne a do cloudu. Pre firmy a organizácie ponúka riešenie Acronis Backup a Acronis Backup Advanced na lokálne a cloudové zálohovanie pracovných staníc, serverov a virtuálnych strojov. Viac na www.acronis.cz.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá