Image
8.4.2016 0 Comments

Acer prichádza s prvým chromebookom na svete so 14 hodinovou výdržou na batériu

Acer Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s veľkým 14" displejom. Displej je v porovnaní s 11,6" modelmi o 20 % väčší, používatelia tak majú väčšiu zobrazovaciu plochu, aby mohli používať viac záložiek, vychutnávať si videá a webové stránky a pohodlnejšie spolupracovať s ostatnými. Displej sa môže pochváliť technológiou IPS a rozlíšením buď Full HD (1 920 × 1 080 px) alebo HD (1 366 × 768 px). Acer Chromebook 14 znižuje námahu očí a to vďaka antireflexným vlastnostiam displeja ComfyView.

Acer Chromebook 14 je prvým chromebookom na trhu, ktorý poskytne pri modeloch s HD displejom až 14 hodinovú výdrž na batériu; Full HD modely poskytnú 12-hodinovú výdrž na batériu. Acer Chromebook 14 je osadený dvojjadrovým procesorom Intel Celeron N3060. Chromebook je osadený buď 4 alebo 2 GB dvojkanálovou pamäťou LPDDR3 SDRAM.

Nový Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s kompletne kovovým šasi; kryty sú vyrobené výhradne z hliníka. Nový Chromebook 14 sa môže pochváliť na dotyk pocitom, ktorý je neporovnateľný s akýmkoľvek iným chromebookom na trhu, a to vďaka svojmu klasickému kartáčovanému povrchu a zaobleným rohom. Je pritom mimoriadne tenký a ľahký. S hrúbkou iba 17 mm a hmotnosťou len 1,55 kg a vďaka technológii pasívneho chladenia od Aceru prináša tichú prácu na počítači bez zahrievania.

Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s dvoma portami USB 3.1 prvej generácie. Vďaka svojmu portu HDMI je možné použiť aj pre sledovanie HD videa a zvuku na externom monitore či televízore. K chromebooku je tiež možné pripojiť periférie cez rozhranie Bluetooth 4.2.

S rýchlou dvojpásmovou 2 × 2 MIMO 802.11ac/a/b/g/n Wi-Fi sú používatelia notebooku Acer Chromebook 14 neustále v kontakte ostatnými a bezdrôtové pripojenie až trikrát vyššou rýchlosťou v porovnaní 802.11n.

Acer Chromebook 14 je dodávaný so 100 GB diskového priestoru na Google Drive (5) zdarma, kde môžete mať bezpečne uložené súbory, dokumenty a fotky v cloude. Ten tiež zaručuje, že budete mať vždy k dispozícii a v bezpečí uloženú najaktuálnejšiu verziu súboru alebo dokumentu, a to aj v prípade, že dôjde k strate alebo odcudzeniu Chromebooku. S notebookom Acer Chromebook 14 môžu používatelia prezerať, upravovať, vytvárať a spolupracovať online aj offline, a to v čoraz väčšom množstve programov, medzi ktoré patrí dokumentmi Office či Gmail.

Zabezpečenie je kľúčovou výhodou operačného systému Chrome OS, ktorý je automaticky aktualizovaný pre ochranu proti neustále sa meniacim online hrozbám. To ocenia najmä rodiny a školy, ktoré chcú chrániť deti. Okrem toho napomáha funkcie Supervised Users k tomu, aby deti surfovali bezpečným a kontrolovaným spôsobom.

K dispozícii bude hneď niekoľko modelov Acer Chromebook 14 (CB3-431), a to buď s eMMC úložiskom o kapacite 16 alebo 32 GB a buď s 2 alebo 4 GB pamäťou RAM. Chromebook 14 bude k dispozícii v máji za cenu od 290 €.

Zobrazit Galériu
Autor: TS Acer

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Produkty

Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

01.12.2016 00:19

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mno ...

Produkty

ASUS ZenFone 3 Max v predaji už aj na Slovensku. S veľkou 4100 mAh batériou dokáže fungovať v pohotovostnom režime až mesiac

30.11.2016 00:07

Spoločnosť ASUS uviedla do predaja nový smartfón ASUS ZenFone 3 Max. Novinka v portfóliu smartfónov ZenFone 3 ponúka 5,2-palcový HD IPS displej, procesor MediaTek a najmä veľkú 4100 mAh batériu, ktorá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá