Image
8.4.2016 0 Comments

Acer prichádza s prvým chromebookom na svete so 14 hodinovou výdržou na batériu

Acer Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s veľkým 14" displejom. Displej je v porovnaní s 11,6" modelmi o 20 % väčší, používatelia tak majú väčšiu zobrazovaciu plochu, aby mohli používať viac záložiek, vychutnávať si videá a webové stránky a pohodlnejšie spolupracovať s ostatnými. Displej sa môže pochváliť technológiou IPS a rozlíšením buď Full HD (1 920 × 1 080 px) alebo HD (1 366 × 768 px). Acer Chromebook 14 znižuje námahu očí a to vďaka antireflexným vlastnostiam displeja ComfyView.

Acer Chromebook 14 je prvým chromebookom na trhu, ktorý poskytne pri modeloch s HD displejom až 14 hodinovú výdrž na batériu; Full HD modely poskytnú 12-hodinovú výdrž na batériu. Acer Chromebook 14 je osadený dvojjadrovým procesorom Intel Celeron N3060. Chromebook je osadený buď 4 alebo 2 GB dvojkanálovou pamäťou LPDDR3 SDRAM.

Nový Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s kompletne kovovým šasi; kryty sú vyrobené výhradne z hliníka. Nový Chromebook 14 sa môže pochváliť na dotyk pocitom, ktorý je neporovnateľný s akýmkoľvek iným chromebookom na trhu, a to vďaka svojmu klasickému kartáčovanému povrchu a zaobleným rohom. Je pritom mimoriadne tenký a ľahký. S hrúbkou iba 17 mm a hmotnosťou len 1,55 kg a vďaka technológii pasívneho chladenia od Aceru prináša tichú prácu na počítači bez zahrievania.

Chromebook 14 je prvým chromebookom od Aceru s dvoma portami USB 3.1 prvej generácie. Vďaka svojmu portu HDMI je možné použiť aj pre sledovanie HD videa a zvuku na externom monitore či televízore. K chromebooku je tiež možné pripojiť periférie cez rozhranie Bluetooth 4.2.

S rýchlou dvojpásmovou 2 × 2 MIMO 802.11ac/a/b/g/n Wi-Fi sú používatelia notebooku Acer Chromebook 14 neustále v kontakte ostatnými a bezdrôtové pripojenie až trikrát vyššou rýchlosťou v porovnaní 802.11n.

Acer Chromebook 14 je dodávaný so 100 GB diskového priestoru na Google Drive (5) zdarma, kde môžete mať bezpečne uložené súbory, dokumenty a fotky v cloude. Ten tiež zaručuje, že budete mať vždy k dispozícii a v bezpečí uloženú najaktuálnejšiu verziu súboru alebo dokumentu, a to aj v prípade, že dôjde k strate alebo odcudzeniu Chromebooku. S notebookom Acer Chromebook 14 môžu používatelia prezerať, upravovať, vytvárať a spolupracovať online aj offline, a to v čoraz väčšom množstve programov, medzi ktoré patrí dokumentmi Office či Gmail.

Zabezpečenie je kľúčovou výhodou operačného systému Chrome OS, ktorý je automaticky aktualizovaný pre ochranu proti neustále sa meniacim online hrozbám. To ocenia najmä rodiny a školy, ktoré chcú chrániť deti. Okrem toho napomáha funkcie Supervised Users k tomu, aby deti surfovali bezpečným a kontrolovaným spôsobom.

K dispozícii bude hneď niekoľko modelov Acer Chromebook 14 (CB3-431), a to buď s eMMC úložiskom o kapacite 16 alebo 32 GB a buď s 2 alebo 4 GB pamäťou RAM. Chromebook 14 bude k dispozícii v máji za cenu od 290 €.

Zobrazit Galériu
Autor: TS Acer

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá