Image
31.5.2016 0 Comments

Acer Iconia Tab 10 prináša lepší obraz aj zvuk a presnejšie dotykové ovládanie

Acer predstavil tablet Acer Iconia Tab 10, ktorý bol navrhnutý tak, aby poskytol pokročilú audiovizuálnu zábavu a vyšší výkon. Toto zariadenie sa môže pochváliť napríklad štyrmi dopredu hrajúcimi reproduktory s technológiou DTS-HD Premium Sound, dotykovou plochou Acer Precision Plus a full HD displejom s technológiou IPS.

Tablet Iconia Tab 10 má rozmery 259 × 167,5 × 8,985 mm a je vybavený 2 GB pamäte RAM a 32 GB úložiskom (rozšíriteľným prostredníctvom kariet microSD s kapacitou 128 GB). Poháňa ho štvorjadrový 64-bitový procesor MediaTek MT8163A a beží na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow. Tento tablet ponúkne nielen viac ako osemhodinovú výdrž na batériu, ale má aj viac než dostačujúci výkon na chod najnovších hier, na surfovanie na internete a hladké prehrávanie videa bez prerušovania.

Lepší zvuk

Tablet Iconia Tab 10 je vybavený štvoricou dopredu hrajúcich reproduktorov Acer Quadio s funkciou DTS-HD Premium Sound, ktorá zahŕňa dekodér DTS-HD, virtuálny priestorový zvuk a rôzne zlepšenia zvuku. Na počúvanie so slúchadlami je tablet vybavený tak, aby ponúkol podporu headsetov 5.1, čo umožňuje počúvanie priestorového zvuku.

Na jednom z bokov zariadenia nájdete tlačidlo MEDIAMASTER, ktoré používateľom umožňuje rýchlu voľbu najvhodnejšieho nastavenia obrazu i zvuku pri rôznych scenároch používania. Vďaka výstupu microHDMI a podpore bezdrôtového obrazu Wireless Display je pripojenie k väčšiemu multimediálnemu systému (ako je domáce kino či prezentačná obrazovka) veľmi jednoduché.

Lepší obraz

Desaťpalcový full HD displej je riadený procesorom na spracovanie obrazu MediaTek MiraVision, ktorý na displeji produkuje snímky s väčším počtom farieb, vyššou ostrosťou a lepším kontrastom. To v kombinácii s technológiou IPS (In-Plane Switching) znamená, že sú farby viac konzistentné a presnejšie, a to aj zo širokých pozorovacích uhlov.

Tablet Iconia Tab 10 je vybavený aj nástrojmi Acer EZ Utilities, ktoré sú k dispozícii exkluzívne len preň. Tieto predinštalované aplikácie umožňujú používateľovi zväčšenie používateľského rozhrania (UI), ako aj veľkosť písma nad rámec štandardnej zmeny v operačnom systéme Android. Možnosť zväčšenia zjednodušuje čítanie detailov a umožňuje používateľom, ktorí uprednostňujú väčšie ikony aj text, dosiahnuť to, čo chcú.
Navyše ani zhotovovanie fotiek a videí nebolo nikdy jednoduchšie, a to vďaka dvojici kamier: 2 Mpx prednej kamere a 5 Mpx zadnému fotoaparátu s automatickým zaostrovaním.

Pokročilé dotyky

Dotykový displej Acer Precision Plus poteší používateľov, ktorí túžia po plnom kreatívnom využití schopností Iconia Tab 10. Je natoľko citlivý, že na ňom môžete písať aj načrtávať pomocou obyčajnej ceruzky, nielen za pomoci špeciálneho stylusu.

Táto neuveriteľná citlivosť sa dosiahla vďaka unikátnemu panelu s menšími senzormi, s ktorými sa používatelia stretnú pri technológii Acer Precision Plus. Majú veľkosť iba 3,5 mm, pritom klasické senzory v bežných paneloch sú veľké 5,5 mm. Vďaka tomu je na obrazovke hustejšia sieť senzorov, ktorá prináša 2,5× vyššiu citlivosť. S väčšou citlivosťou môžu používatelia dosiahnuť väčšiu presnosť ovládania s menším množstvom chýb. Navyše nechýba ani špeciálna vrstva zabraňujúca zachytávaniu odtlačkov prstov, ktorá udržuje displej čistý a obraz ostrý.

Vďaka tomu, že sa tento tablet môže pochváliť funkciou EZ Snap, umožňuje používateľom okamžite urobiť snímku zovretím troch prstov. Táto funkcia sa hodí aj pri prezeraní obsahu. S pomocou jednoduchého gesta zovretia tromi prstami si môžu používatelia uložiť článok na webe do aplikácie Pocket na jeho neskoršio prečítanie bez prístupu k internetu. Na začiatok s aplikáciou Pocket ponúka Iconia Tab 10 bezplatné polročné predplatné Pocket Premium na čítanie off-line článkov.

Cena a dostupnosť

Acer Iconia Tab 10 (A3-A40) bude k dispozícii v júni za cenu od 218 €.

Zobrazit Galériu
Autor: TS Acer

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá