Image
29.5.2016 0 Comments

Acer Aspire R13

» Acer zlepšil osvedčenú koncepciu minuloročného modelu Aspire R13 s preklápacou konštrukciou, predovšetkým klávesnicu, a osadil nové modely procesormi Skylake.

Snaha uspokojiť jedným prístrojom priaznivcov ultrabookov aj tabletov viedla k rôznym viac alebo menej úspešným konštrukciám konvertibilných zariadení s rôznou mierou ­variability. Výsledky viacerých prieskumov dokazujú, že málokto rozpája dvojdielne konvertibilné zariadenia, obzvlášť ak je spojenie mechanické, a nie magnetické. Oveľa viac sa možnosť zmeny formy využíva pri prístrojoch s rôznou konštrukciou preklápacieho displeja. Výhodou riešenia Acer je prakticky neobmedzená variabilita. Panel ­displeja je otočne umiestnený v tenkom, ale pevnom kovovom ráme tvaru hranatého U. ­Dômyselná konštrukcia zaručuje, že si určite nájdete vhodné usporiadanie na prácu v akých­koľvek podmienkach, napríklad v stiesnených priestoroch ekonomickej triedy v lietadle a podobne, kde sa klasický notebook nedá otvoriť do požadovaného uhla na aspoň trochu komfortnú prácu. Po sklopení do režimu tablet môžete zariadenie vďaka malým rozmerom použiť aj počas vzletu a pristávania. Patentovaná technológia Ezel Aero Hinge umožňuje plynulý prechod medzi šiestimi rôznymi používateľskými režimami. Najzaujímavejšia je poloha Ezel, ktorá sa dosiahne naklopením displeja v ráme. ­Postupným naklápaním sa cez polohu Stand dostanete do režimu Tablet. Zaujímavá medzipoloha je aj displej rovnobežný s klávesnicou, vysunutý o výšku rámu.

Klávesnica má v porovnaní s minuloročným modelom podstatne zlepšenú reakciu na stlačenie, príjemný nízky zdvih zostal. Veľmi elegantne je vyriešené podsvietenie nápisov a okrajov klávesov. Úroveň podsvietenia si môžete prispôsobiť. Podobne ako do väčšiny ostatných nových modelov Acer je aj do Aspire R3 zabudovaný port USB Type -C s podporou technológie DisplayPort, takže môžete cez vhodné rozhranie pripojiť až tri monitory. Používateľ má k dispozícii aj ďalšie tri klasické porty USB, dva sú typu 3.0. Externý monitor štandardne pripojíte cez HDMI. Na pravej strane vedľa slotu na kartu SD je kolískové tlačidlo na reguláciu hlasitosti, port USB, tlačidlo na zapnutie/vypnutie a konektor na pripojenie sieťového zdroja.

Displej IPS má rovnomerné podsvietenie, rozdiely sú menšie ako 10 percent, s dostatočným rozsahom regulácie na báze impulznej šírkovej modulácie. Sondou sme zistili, že modulácia sa prejaví len pri najnižšej úrovni jasu, ale frekvencia 1 kHz je okom nepostrehnuteľná. Pokrytie farebného priestoru sRGB je 98 percent, latencia grey-to-grey 32 ms.

Pri extrémnych pozorovacích uhloch, ktoré sa bežne nepoužívajú, sa farby trochu posunú k studenším odtieňom. Integrovaná grafika Intel HD520 je na kancelárske a multimediálne účely dimenzovaná dostatočne. Maximálna hlasitosť zvuku z reproduktorov je vyššia, než by ste čakali, ale vzhľadom na objem nemôžete čakať zázraky na nízkych frekvenciách. A keďže reproduktory sú na spodnej stene, aj výšky sú trochu utlmené. Týka sa to predovšetkým ich smerovosti.

Výkonný procesor novej generácie sa nenechá zahanbiť v náročných aplikáciách, napríklad pri analýzach miliónov záznamov v Exceli, ale ani pri bežných hrách, treba však znížiť rozlíšenie na full HD alebo až na HD. Chladenie je vyriešené pomerne dobre a všimli sme si, že občas dostane zabrať, procesor pri náročných úlohách pokiaľ možno neobmedzuje výkon. Teplota spodnej steny však v žiadnom mieste neprekročila 41 °C. Použitý polovodičový disk má prenosovú rýchlosť priemerne 400 MB/s.

PARAMETRE:

Procesor: Intel Core i7-6500U 2,5 GHz
Pamäť: 8 GB, DDR3 SDRAM
Úložný priestor: 256 GB SSD
Displej: 33,8 cm (13,3"), WQHD (2560 × 1440), 16:9
Grafika: integrovaná Intel HD520
Operačný systém: Windows 10 Home
Rozmery: 343 × 230 × 18 – 19 mm
Hmotnosť: 1,54 kg
Benchmarky: PC Mark 8 Home skóre 3236, 3D Mark Cloud Gate skóre 5980, Fire Strike skóre 872
Cena: 1269 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Maximálna variabilita používania, vysoký výkon a kvalitný displej
- Neboli zistené

HODNOTENIE:

Dizajn: 90 %
Výkon: 80 %
Funkcionalita: 90 %
Celkovo: 90 %

VERDIKT:

Aspire R13 je najvariabilnejšie zariadenie, aké sme mali možnosť testovať. V režime tablet je to oveľa lepšie riešenie než 360-stupňové preklápačky, pri ktorých sa klávesnica ocitne naspodku tabletu. Výkon je dostatočný na akékoľvek podnikové nasadenie, chladenie je pri bežnej záťaži nehlučné a výdrž na batériu pri štandardnej prevádzke prekročila 9 hodín.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Inovovaná služba DOCKitIN

08.11.2016 11:51

V septembrovom čísle sme predstavili túto zaujímavú službu, ktorá umožňuje spravovať vaše osobné papierové dokumenty, prípadne dokumenty živnostníka či malej firmy. Poskytne vám prístup do mobilnej ap ...

Recenzie

TOP WIN

08.11.2016 11:41

AutoCAD 360 Pre tých, ktorí sa chystajú vkročiť do sveta nákresov, náčrtov, návrhov a profesionálnej grafiky, je určená táto aplikácia. K dispozícii je zadarmo, no aj tak poskytuje niekoľko zaujímavý ...

Recenzie

Ochrana pre celú firmu: AVG Internet Security Business

08.11.2016 11:38

AVG sa i po odkúpení Avastom naďalej používa a napreduje. Výsledkom je nový build Internet Security, určený do podnikového prostredia (ďalej už iba ISB). Pozrime sa, čo a ako v rámci tohto balíka fung ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá