22.2.2013 0 Comments

Accenture, Morpho a HP budu robiť podporu Európskeho vízového informačného systému a Systému na porovnávanie biometrických dát

Útvar pre vnútorné záležitosti Európskej komisie vybral konzorcium firiem Accenture (NYSE: ACN), Morpho (Safran) a HP ako dodávateľa služieb pre podporu Európskeho vízového informačného systému (VIS). Zmluva má strop 70 miliónov Eur a uzatvára sa na obdobie troch rokov s opciou na ďalší rok.

VIS je jadrom procesu spracovávania žiadostí o víza do schengenského priestoru a umožňuje jeho členským štátom ukladanie a výmenu alfanumerických a biometrických údajov týkajúcich sa žiadostí o víza prichádzajúcich od občanov tretích krajín. Súčasťou VIS je aj Systém biometrického porovnávania (Biometric Matching System - BMS), ktorý umožňuje presnú identifikáciu žiadateľov o víza pomocou porovnania biometrických údajov - ako napríklad odtlačky prstov - na vytvorenie a overenie žiadostí o víza.

Projekt bude podporovať výmenu dát o vízach medzi jednotlivými štátmi pomocou vyhľadávacích a porovnávacích funkcií. Systém VIS bol spustený do prevádzky v októbri 2011 a jeho využívanie konzulátmi v nečlenských krajinách EÚ a na hraniciach schengenského priestoru odvtedy rastie.

„Accenture má rozsiahle skúsenosti v práci s hraničnou políciou na celom svete a pomáha jej útvarom zvládať rastúci počet cezhraničných cestujúcich a zvyšujúcu sa zložitosť žiadostí o víza," povedal Mark Crego, vedúci predstaviteľ Accenture pre služby zamerané na Border and Identity Management. „Sme potešení, že sme boli vybraní Európskou komisiou ako vedúci člen konzorcia dodávateľov na nasledujúce roky."

V rámci svojej vedúcej role v konzorciu preberie Accenture celkovú zodpovednosť za projekt a bude dohliadať na integráciu funkčných, technických a operatívnych požiadaviek v rámci podpory systému VIS. Spoločnosť Morpho dodá služby biometrického porovnávania. Accenture a Morpho spolupracujú s Európskou komisiou na vývoji a podpore nástroja na biometrické porovnávanie VIS v rámci konzorcia Bridge už od roku 2007.

„Morpho je hrdé na svoje opätovné zvolenie za dodávateľa služieb porovnávania biometrických údajov pre VIS," povedal Jean-Paul Jainsky, predseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Morpho. „Biometria sa stáva kľúčovým prvkom pre efektívnu kontrolu cezhraničného pohybu osôb a my ako svetový líder v biometrickej technológii sme zaviazaní rozvíjať najmodernejšie riešenia, aby sme odpovedali na súčasné a budúce potreby na tomto trhu."

Spoločnosť HP pracovala s Európskou komisiou od roku 2005 a nasadila konvergovanú infraštruktúru a súvisiace technologické služby pre VIS, ako aj riešenie na archiváciu a zálohovanie. V rámci novej zmluvy existuje potenciál pre dodatočnú podporu sieťových služieb a na ne naviazaného poradenstva, ako aj IT podpory. Subdodávateľmi Accenture sú spoločnosti Daon a WCC Smart Search and Match, ktoré budú poskytovať IT podporu a služby.

„Bezpečnosť hraníc a ochrana občanov sa stávajú čoraz dôležitejšími," povedal Peter Ryan, senior viceprezident a generálny riaditeľ HF EMEA. Pre úspech projektu je podľa neho dôležitá konvergovaná infraštruktúra HP, ktorá je kľúčom k realizácii medzinárodných IT projektov v sfére verejnej bezpečnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá