10.9.2012 0 Comments

AVG predstavuje produktový rad 2013

AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovateľ internetovej a mobilnej bezpečnosti pre 128 miliónov aktívnych používateľov, dnes predstavuje nový produktový rad AVG 2013. Aktualizácia obsahuje nové verzie AVG neplatených aj platených produktov, ktoré obsahujú zdokonalené používateľské rozhranie s technológiiou, ktorá je kompatibilná aj so zariadeniami s dotykovým displejom. Rad produktov obsahuje tiež ďalšie vylepšenie k už existujúcej AVG ochrane a optimalizácii výkonu.

Bezkonkurenčná detekcia, vylepšená rýchlosť skenovania a znížená stopa sú doplnené optimálnym výkonom tak, aby bol tento produktový rad ešte nenápadnejšie a silnejšie než kdekoľvek predtým. Používateľské rozhranie AVG 2013 bolo špeciálne upravené, je prvým bezpečnostným produktom, ktorý funguje aj na zariadeniach s dotykovou obrazovkou a podporuje intuitívnu navigáciu.

„Urýchlené zavádzanie nových technológií do nášho života vytvára z už aj tak prepojeného online sveta ešte komplexnejší priestor, v ktorom je potrebné orientovať sa. Naši zákazníci si chcú prácu na internete užívať bez obáv, chcú vedieť, že sú chránení. Našou zodpovednosťou je preto vytvoriť jednoduché a priamočiare produkty,"
hovoríSmith, generálny riaditeľ AVG Technologies. „Sme prvou antivírusovou spoločnosťou, ktorá ponúkla pred desiatimi rokmi všetkým používateľom produkt zadarmo. V marci 2012 sme boli prví, ktorí poskytli aktívny Do Not Track, prvok na ochranu online súkromia v platených aj neplatených produktoch. Verím, že vďaka produktovému radu AVG 2013 budeme pokračovať v našej tradícii plnej inovácií a vytváranie nových trendov."

Súčasná situácia na Slovensku je vo svete internetovej ochrany nasledujúca - podľa najnovšieho prieskumu AVG Technologies má už 93 % slovenských používateľov internetu nainštalovaný bezpečnostný softvér, len 54 % používateľov ho však pravidelne aktualizuje. Podľa prieskumu si iba 48 % slovenských používateľov internetu myslí, že sú sami zodpovední za bezpečné správanie sa na internete. Väčšina respondentov si totiž myslí, že hlavná zodpovednosť majú poskytovatelia internetových a telefónnych služieb.

Čo je nové?

  • Nové používateľské rozhranie, ktoré podporuje aj zariadenia s dotykovými obrazovkami, je založené na spätnej väzbe našich používateľov, ponúka jednoduchšiu navigáciu a prístup k jednotlivým nastaveniam
  • Čas potrebný na naštartovanie systému sa znižuje o 26 %, o 36 % sa zrýchlil skenovací čas. Používateľské rozhranie sa načíta o viac než 200 % rychlejšie. *)
  • Technológia zvyšujúca detekciu a znižujúca riziko planého poplachu
  • Jednoduchšia inštalácia vďaka novej uvítacej obrazovke
  • Zjednodušený firewall tak, aby bolo ľahšie chrániť súkromie a identitu a personalizovať nastavenie
  • AVG Internet Security 2013 prichádza s integrovaným ochranným firewallom, AVG LinkScanner®, AVG Anti-Spam, Anti-Spyware a technológiou ochraňujúcou pred hackermi pri pripájaní sa na wi-fi

Produktový rad AVG 2012 nastavil vysokú úroveň dosiahnutím excelentných výsledkov v nezávislých benchmarkových testoch, napr. AV-Test.org, v ktorých AVG Internet Security 2012 a AVG AntiVirus FREE 2012 získali 5,5 bodov zo šiestich možných za reprezentatívnu sadu malwaru odhalenú v skúšobnej dobe máj a jún 2012. Z týchto úspechov vychádza aj AVG Internet Security 2013, obsahuje totiž viacvrstvovú ochranu, ktorá využíva antivírus založený na podpisoch, heuristike, polymorfnej detekcii a behaviorálne založenú detekciu hrozieb spoločne s integrovaným firewallom a AVG LinkScanner® pre úplnú pohodu pri surfovaní, nákupoch online a internetovom bankovníctve.

Yuval Ben-Itzhak, Chief Technology Officer AVG, dodáva: „Sústredíme sa na poskytovanie tej najlepšej ochrany našim zákazníkom. Veríme, že produktový rad AVG je najdostupnejšou značkou pre online bezpečnosť a že dá našim používateľom výber v tom, aby si sami nastavili svoj webový profil na ochranu osobných informácií. V produktovom rade AVG 2013 sme sa sústredili na jednoduchosť a výkon pri zabezpečení našej detekcie, ktorá patrí medzi špičky v odbore, a na odstránenie problémov, čo umožňuje bojovať s aktuálnymi hrozbami na počítačoch, ako aj na smartfónoch."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá