10.9.2012 0 Comments

AVG predstavuje produktový rad 2013

AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovateľ internetovej a mobilnej bezpečnosti pre 128 miliónov aktívnych používateľov, dnes predstavuje nový produktový rad AVG 2013. Aktualizácia obsahuje nové verzie AVG neplatených aj platených produktov, ktoré obsahujú zdokonalené používateľské rozhranie s technológiiou, ktorá je kompatibilná aj so zariadeniami s dotykovým displejom. Rad produktov obsahuje tiež ďalšie vylepšenie k už existujúcej AVG ochrane a optimalizácii výkonu.

Bezkonkurenčná detekcia, vylepšená rýchlosť skenovania a znížená stopa sú doplnené optimálnym výkonom tak, aby bol tento produktový rad ešte nenápadnejšie a silnejšie než kdekoľvek predtým. Používateľské rozhranie AVG 2013 bolo špeciálne upravené, je prvým bezpečnostným produktom, ktorý funguje aj na zariadeniach s dotykovou obrazovkou a podporuje intuitívnu navigáciu.

„Urýchlené zavádzanie nových technológií do nášho života vytvára z už aj tak prepojeného online sveta ešte komplexnejší priestor, v ktorom je potrebné orientovať sa. Naši zákazníci si chcú prácu na internete užívať bez obáv, chcú vedieť, že sú chránení. Našou zodpovednosťou je preto vytvoriť jednoduché a priamočiare produkty,"
hovoríSmith, generálny riaditeľ AVG Technologies. „Sme prvou antivírusovou spoločnosťou, ktorá ponúkla pred desiatimi rokmi všetkým používateľom produkt zadarmo. V marci 2012 sme boli prví, ktorí poskytli aktívny Do Not Track, prvok na ochranu online súkromia v platených aj neplatených produktoch. Verím, že vďaka produktovému radu AVG 2013 budeme pokračovať v našej tradícii plnej inovácií a vytváranie nových trendov."

Súčasná situácia na Slovensku je vo svete internetovej ochrany nasledujúca - podľa najnovšieho prieskumu AVG Technologies má už 93 % slovenských používateľov internetu nainštalovaný bezpečnostný softvér, len 54 % používateľov ho však pravidelne aktualizuje. Podľa prieskumu si iba 48 % slovenských používateľov internetu myslí, že sú sami zodpovední za bezpečné správanie sa na internete. Väčšina respondentov si totiž myslí, že hlavná zodpovednosť majú poskytovatelia internetových a telefónnych služieb.

Čo je nové?

  • Nové používateľské rozhranie, ktoré podporuje aj zariadenia s dotykovými obrazovkami, je založené na spätnej väzbe našich používateľov, ponúka jednoduchšiu navigáciu a prístup k jednotlivým nastaveniam
  • Čas potrebný na naštartovanie systému sa znižuje o 26 %, o 36 % sa zrýchlil skenovací čas. Používateľské rozhranie sa načíta o viac než 200 % rychlejšie. *)
  • Technológia zvyšujúca detekciu a znižujúca riziko planého poplachu
  • Jednoduchšia inštalácia vďaka novej uvítacej obrazovke
  • Zjednodušený firewall tak, aby bolo ľahšie chrániť súkromie a identitu a personalizovať nastavenie
  • AVG Internet Security 2013 prichádza s integrovaným ochranným firewallom, AVG LinkScanner®, AVG Anti-Spam, Anti-Spyware a technológiou ochraňujúcou pred hackermi pri pripájaní sa na wi-fi

Produktový rad AVG 2012 nastavil vysokú úroveň dosiahnutím excelentných výsledkov v nezávislých benchmarkových testoch, napr. AV-Test.org, v ktorých AVG Internet Security 2012 a AVG AntiVirus FREE 2012 získali 5,5 bodov zo šiestich možných za reprezentatívnu sadu malwaru odhalenú v skúšobnej dobe máj a jún 2012. Z týchto úspechov vychádza aj AVG Internet Security 2013, obsahuje totiž viacvrstvovú ochranu, ktorá využíva antivírus založený na podpisoch, heuristike, polymorfnej detekcii a behaviorálne založenú detekciu hrozieb spoločne s integrovaným firewallom a AVG LinkScanner® pre úplnú pohodu pri surfovaní, nákupoch online a internetovom bankovníctve.

Yuval Ben-Itzhak, Chief Technology Officer AVG, dodáva: „Sústredíme sa na poskytovanie tej najlepšej ochrany našim zákazníkom. Veríme, že produktový rad AVG je najdostupnejšou značkou pre online bezpečnosť a že dá našim používateľom výber v tom, aby si sami nastavili svoj webový profil na ochranu osobných informácií. V produktovom rade AVG 2013 sme sa sústredili na jednoduchosť a výkon pri zabezpečení našej detekcie, ktorá patrí medzi špičky v odbore, a na odstránenie problémov, čo umožňuje bojovať s aktuálnymi hrozbami na počítačoch, ako aj na smartfónoch."


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá