Image
22.5.2014 0 Comments

AT&T kupuje DirectTV za takmer 50 miliárd dolárov

atandt.jpg Americký telekomunikačný gigant AT&T plánuje kúpiť spoločnosť DirectTV, najväčšieho amerického prevádzkovateľa satelitného televízneho vysielania, za 48,5 mld. dolárov.

Oznámenie o dohode prichádza práve v čase, keď konkurenčný Comcast Corp. čaká na schválenie svojej 45-miliardovej ponuky pre Time Warner Cable Inc. americkým regulačným úradom. Táto transakcia by mohla transformovať pomery na trhu televízneho vysielania v krajine vytvorením prepojenia káblového a širokopásmového pripojenia k internetu. Ak sa obe megafúzie uskutočnia, dve spoločnosti budú kontrolovať 60 % trhu platenej televízie a internetu v USA.

AT&T ponúka za jednu akciu DirectTV 95 dolárov, čiastočne v hotovosti a čiastočne v akciách. Po započítaní dlhu DirectTV hodnota transakcie stúpne na 67,1 mld. dolárov.

Pre AT&T znamená dohoda získanie silnejšej pozície na trhu platenej televízie. Ak k svojim zákazníkom U-verse, ktorých je 5,7 milióna, pridá 20,3 milióna amerických zákazníkov DirectTV, bude mať väčšiu vyjednávaciu silu na získanie lepších programov a za nižšie ceny. Generálny riaditeľ AT&T Randall Stephenson sa vyjadril, že dohoda umožní spoločnosti „ponúkať prvotriedne videá na všetkých obrazovkách od televízie po smartfóny a od áut po lietadlá".

Efekt synergie bude pôsobiť aj na strane DirectTV, ktorá v súčasnosti nemôže ponúknuť svojim zákazníkom vysokorýchlostný internet ako súčasť svojho satelitného balíka.

Niektorí analytici však pochybujú o strategických výhodách dohody, ktorá poskytne AT&T silnejšiu pozíciu na trhu platenej televízie, pretože tento trh je už nasýtený.

Zdroj: reuters.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá