Image
17.4.2015 0 Comments

ASUS predstavil svoju novú vlajkovú loď – smartfón ZenFone 2

ZE551_all colors.jpg Novinka sa od predchodcov odlišuje prepracovaným dizajnom a lepšou výbavou. ZenFone 2 ponúka 5,5" Full HD displej, 13Mpx fotoaparát, procesor Intel Atom Z3580 s frekvenciou 2,3 GHz a ako jeden z prvých telefónov aj 4 GB operačnú pamäť. Vylepšené je aj používateľské rozhranie ASUS ZenUI, ktoré umožňuje jednoduché prispôsobenie smartfónu. Nástupca úspešného modelu ZenFone 5, ktorého sa vo svete predalo už 10 miliónov kusov, chce osloviť záujemcov o smartfón vyššej triedy - nielen dizajnom a fotoaparátom, ale aj veľkým displejom a podporou mobilných sietí LTE.

Poznávacím znamením smartfónu ZenFone 2 je hladký povrch s motívom sústredených kruhov. Telefón má zaoblený chrbát, ktorý imituje brúsený kov. Zariadenie sa vďaka ergonomickému tvaru jednoducho a bezpečne drží a dianie na displeji je vždy v dosahu palca. Tlačidlá hlasitosti sú umiestnené pod fotoaparátom na zadnej strane a k prebudeniu telefónu stačí iba poklepať na dotykovú obrazovku.

Vlajková loď radu ZenFone ponúka vysoký výkon, o ktorý sa stará 64-bitový procesor Intel Atom Z3580 a operačná pamäť o veľkosti 4 GB. Rýchle a bezproblémové pripojenie do internetu a podporu mobilných sietí LTE zabezpečuje modem Intel LTE-Advanced.

Nová generácia ZenFone 2 je vybavená 13-megapixelovým fotoaparátom s technológiou PixelMaster a clonou f/2.0. Fotoaparát rýchlo sníma fotografie vo vysokom rozlíšení, ponúka nočný a HDR režim a vďaka vylepšenému softvéru poskytuje fotky v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Náročnejší používatelia ocenia manuálny režim, ktorý umožňuje detailné nastavenie expozície. Predná kamera s rozlíšením 5-megapixelov je určená pre fotenie selfie a väčšie skupiny využijú režim Selfie Panorama.

Zenfone 2 disponuje batériou s kapacitou 3000 mAh, ktorá zabezpečuje dostatok energie na celý deň. Nabíjanie smartfónu taktiež trvá výrazne kratšie, vďaka technológii rýchleho nabíjania.

ASUS predstavil na parížskej tlačovej konferencii aj konvertibilné zariadenie Trasformer Book Chi (tablet a notebook v jednom), najtenší 13,3-palcový ultrabook ZenBook UX305 a ultrabook pre firemné využitie Zenbook Pro UX501.

Cena a dostupnosť Zenfone 2 na slovenskom trhu budú spresnené neskôr.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá