Image
17.4.2015 0 Comments

ASUS predstavil svoju novú vlajkovú loď – smartfón ZenFone 2

ZE551_all colors.jpg Novinka sa od predchodcov odlišuje prepracovaným dizajnom a lepšou výbavou. ZenFone 2 ponúka 5,5" Full HD displej, 13Mpx fotoaparát, procesor Intel Atom Z3580 s frekvenciou 2,3 GHz a ako jeden z prvých telefónov aj 4 GB operačnú pamäť. Vylepšené je aj používateľské rozhranie ASUS ZenUI, ktoré umožňuje jednoduché prispôsobenie smartfónu. Nástupca úspešného modelu ZenFone 5, ktorého sa vo svete predalo už 10 miliónov kusov, chce osloviť záujemcov o smartfón vyššej triedy - nielen dizajnom a fotoaparátom, ale aj veľkým displejom a podporou mobilných sietí LTE.

Poznávacím znamením smartfónu ZenFone 2 je hladký povrch s motívom sústredených kruhov. Telefón má zaoblený chrbát, ktorý imituje brúsený kov. Zariadenie sa vďaka ergonomickému tvaru jednoducho a bezpečne drží a dianie na displeji je vždy v dosahu palca. Tlačidlá hlasitosti sú umiestnené pod fotoaparátom na zadnej strane a k prebudeniu telefónu stačí iba poklepať na dotykovú obrazovku.

Vlajková loď radu ZenFone ponúka vysoký výkon, o ktorý sa stará 64-bitový procesor Intel Atom Z3580 a operačná pamäť o veľkosti 4 GB. Rýchle a bezproblémové pripojenie do internetu a podporu mobilných sietí LTE zabezpečuje modem Intel LTE-Advanced.

Nová generácia ZenFone 2 je vybavená 13-megapixelovým fotoaparátom s technológiou PixelMaster a clonou f/2.0. Fotoaparát rýchlo sníma fotografie vo vysokom rozlíšení, ponúka nočný a HDR režim a vďaka vylepšenému softvéru poskytuje fotky v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Náročnejší používatelia ocenia manuálny režim, ktorý umožňuje detailné nastavenie expozície. Predná kamera s rozlíšením 5-megapixelov je určená pre fotenie selfie a väčšie skupiny využijú režim Selfie Panorama.

Zenfone 2 disponuje batériou s kapacitou 3000 mAh, ktorá zabezpečuje dostatok energie na celý deň. Nabíjanie smartfónu taktiež trvá výrazne kratšie, vďaka technológii rýchleho nabíjania.

ASUS predstavil na parížskej tlačovej konferencii aj konvertibilné zariadenie Trasformer Book Chi (tablet a notebook v jednom), najtenší 13,3-palcový ultrabook ZenBook UX305 a ultrabook pre firemné využitie Zenbook Pro UX501.

Cena a dostupnosť Zenfone 2 na slovenskom trhu budú spresnené neskôr.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá