Image
8.9.2014 0 Comments

ASUS predstavil nový MeMO Pad 7 s displejom IPS a 64-bitovým štvorjadrovým procesorom

MeMO Pad 7 ME572CCL Gold01_C.JPG ASUS uviedol nový MeMO Pad 7 (ME572C/CL), 7-palcový tablet s operačným systémom Android 4.4 (KitKat), full HD displejom IPS, 64-bitovým štvorjadrovým procesorom Intel Atom Z3560 (až do 1,83 GHz) a voliteľnou konektivitou 4G LTE.

MeMO Pad 7 je dostupný v troch farbách s luxusnými textúrami. Model Rose Champagne má bohatú, lesklú povrchovú úpravu, ktorá sa trbliece vo svetle. Burgundy Red zaujme elegantným tmavým lakovým povlakom, pripomínajúcim piano. Model Gentle Black má matnú textúru, ktorá na pohľad aj na dotyk pripomína kožu.

Full HD displej IPS a technológia ASUS TruVivid reprodukujú zreteľný obraz, ktorý vyzerá výborne z každého uhla. MeMO Pad 7 je vybavený 5-megapixelovou (MP) zadnou kamerou s automatickým zaostrovaním a 2 Mpx prednou kamerou. Kvalitu fotiek a videa zlepšuje aj technológia PixelMaster.

MeMO Pad 7 v sebe ukrýva 64-bitový štvorjadrový procesor Intel Atom Z3560, ktorý je výkonný, energeticky efektívny a poradí si s najnovšími hrami a aplikáciami. MeMO Pad 7 je dostupný v dvoch verziách: model Wi-Fi (ME572C) dopĺňa model 4G LTE/Wi-Fi (ME572CL) s podporou ultrarýchleho mobilného internetu.

MeMO Pad 7 využíva rozhranie ASUS ZenUI s novým vizuálnym dizajnom, ktorý tvoria „flat" ikony, živé farebné témy, animácie, nové zvuky notifikácií a zrozumiteľne prezentuje informácie.

Stredobodom pozornosti nového MeMO Padu 7 je 7-palcový full HD (1920 × 1200) displej IPS. Ten má vysokú hustotu 323 pixelov na palec (ppi) a pozostáva z viac ako 2,3 milióna pixelov. Ostrý obraz a text dopĺňajú široké 178-stupňové pozorovacie uhly a presná reprodukcia farieb. Technológia Miracast umožňuje bezdrôtovo prehrávať filmy alebo prezerať fotografie na veľkej TV obrazovke alebo na externom displeji. MeMO Pad 7 takisto podporuje kodek CSR aptX, ktorý umožňuje bezdrôtové prehrávanie hudby v CD kvalite na bluetoothových zariadeniach.

MeMO Pad 7 má 5 Mpx zadnú kameru s automatickým zaostrovaním a 2 Mpx prednú kameru. Kvalitu momentiek a fotiek selfie zlepšuje exkluzívna technológia PixelMaster, ktorá ponúka viacero funkcií vrátane režimov Time Rewind Mode a Selfie Mode.

MeMO Pad 7 poháňa 64-bitový štvorjadrový procesor Intel Atom Z3560, ktorý zabezpečuje dostatok výkonu a plynulú, energeticky efektívnu prevádzku. Výsledkom je rýchle prezeranie internetu, výborná reakcia pri používaní náročných aplikácií a dlhá výdrž batérie.

MeMO Pad 7 je dostupný vo verziách Wi-Fi a LTE/Wi-Fi so zabudovaným modemom LTE Intel XMM 7160. Ten poskytuje rýchlu konektivitu na prehliadanie internetu a streamovanie videa a hudby. Zároveň je optimalizovaný na nízku spotrebu energie, čo zlepšuje výdrž batérie pri používaní aj v režime stand-by.

MeMO Pad 7 má telo zo sklených vlákien a duralumínový rám. S hrúbkou iba 8,3 mm a hmotnosťou 269 g je ľahší, tenší a mobilnejší ako jeho predchodca.

ASUS MeMO Pad 7 (ME572C/CL) bude na slovenskom trhu dostupný v treťom kvartáli 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá