27.2.2014 0 Comments

ASUS predstavil na veľtrhu Mobile World Congress 2014 používateľské rozhranie ZenUI a technológiu PixelMaster

ASUS prezentuje na veľtrhu Mobile World Congress 2014 nové technológie a vlastnosti mobilných zariadení - ZenUI a PixelMaster. Nové rozhranie na mobilných zariadeniach spoločnosti ASUS obsahuje viac ako 200 vylepšení, ktorých cieľom je poskytnúť jednoduché a zábavné používanie. Predstavená technológia PixelMaster umožňuje používateľom ASUS zariadení zachytávať vynikajúce zábery s totožnou alebo lepšou kvalitou v porovnaní so samostatnými digitálnymi fotoaparátmi.

Plynulé a intuitívne
Používateľské rozhranie ZenUI bolo navrhnuté s cieľom ušetriť používateľom čas a pomôcť čo najlepšej organizácii povinností. Rozhranie sa vyznačuje novým dizajnom a zrozumiteľnými informáciami. Je tvorené zjednodušenými ikonami a menu s položkami, rôznymi farebnými témami, animáciami, novými zvoneniami a zvukmi upozornení. ASUS aplikácie majú atraktívny dizajn, ktorý využíva celý priestor displeja. Kontextové farebné témy korešpondujú s ikonami aplikácií.

Zabudovaná funkcia What's Next zjednodušuje používateľom spracovanie veľkého množstva každodenných informácií. Tie najužitočnejšie sa zobrazujú v strede uzamknutej obrazovky, na domovskej obrazovke a v notifikáciách. Používatelia majú rýchly prístup k zoznamu nadchádzajúcich stretnutí, vrátane možnosti zrušenia alebo zmeny času, k novým správam, zmeškaným hovorom, počasiu v najbližšej destinácii či narodeninám a výročiam.

Funkcia Do It Later je prirodzene integrovaná v natívnych aplikáciách ako sú Email, Správy alebo Prehliadač. Používatelia si nemusia pamätať všetky povinnosti, ale môžu sa sústrediť iba na aktuálnu úlohu. Ak v prípade rozpísaného emailu zazvoní telefón, jedným dotykom vytvorí pripomienku na spätný hovor. Používatelia si môžu ukladať dôležité informácie ako články, YouTube videá či internetové stránky.

V používateľskom rozhraní ZenUI je integrovaná komunikačná platforma Omlet Open Messaging. Tá umožňuje posielať správy a zdieľať informácie z množstva aplikácií s priateľmi, ktorých zariadenie podporuje aplikáciu Omlet Chat. Podpora pre Open Messaging je integrovaná v ASUS aplikáciách Kontakty, Kalendár, Email a Galéria.

ZenUI obsahuje tiež Omlet Chat, samostatnú aplikáciu na komunikáciu vo dvojiciach a skupinách s neobmedzeným množstvom členov. Pomocou aplikácie je možné zdieľať videá, fotografie a ďalšie dáta. Zdieľané súbory môžu byť uložené v službe ASUS WebStorage alebo v inom podporovanom cloudovom úložisku. Funkcia Social Hotspot umožňuje používateľom vytvoriť alebo pridať sa do diskusnej miestnosti na základe lokality.

Open Cloud, ďalšia funkcia v používateľskom rozhraní ZenUI, sprístupňuje informácie a dáta kdekoľvek. Integruje cloudové úložiská do aplikácie Kamera, Galéria, Hudba a Správca súborov. Open Cloud podporuje službu ASUS WebStorage a ďalšie kompatibilné cloudové služby. Používatelia si môžu automaticky nahrávať fotografie do cloudu a takisto pristupovať k fotkám, hudbe a súborom, ktoré sú v cloudovom úložisku uložené.

Profesionálne vyzerajúce fotografie
Technológia PixelMaster je momentálne dostupná v zariadeniach ZenFone a PadFone mini. Zahŕňa množstvo funkcií, vrátane režimov Selfie Mode a Depth of Field Mode, čím zjednodušuje tvorbu výborných fotografií. Dve dodatočné funkcie, Low-light Mode a Time Rewind, sú dostupné v zariadeniach ZenFone 5, ZenFone 6 a PadFone mini.

Funkcia Low-light Mode výrazne zlepšuje kvalitu fotiek a videa v slabo osvetlených priestoroch. Fotoaparát dokáže spájaním okolitých pixelov vylepšiť senzitivitu svetla až o 400 % a kontrast až o 200 %. Fotografie sú vďaka tomu jasné aj bez použitia blesku. Fotenie v slabom osvetlení vylepšuje aj elektronický stabilizátor obrazu pre ostrejšie zábery (Electronic Image Stabilizer - EIS). Keďže PixelMaster dokáže automaticky rozoznať, kedy je potrebné fotiť v režime Low-light Mode, fotografie v bežných podmienkach sú zachytené v plnom rozlíšení.

Tvorba akčných fotografií býva často náročná kvôli pohybujúcemu sa subjektu. Funkcia Time Rewind zjednodušuje zachytenie ideálneho momentu, automatickým odfotením viacerých snímok pred a po stlačení spúšte. Umožňuje „cestovať v čase" a vybrať si najlepšiu fotografiu alebo uložiť všetky.

Režim Selfie Mode je určený na vytváranie vysokokvalitných portrétových fotografií „selfies." Fotoaparát automaticky rozpozná, kedy je zadaný počet ľudí v zábere a pred fotením začne odpočítavať. Z trojice vytvorených fotografií si môžu používatelia vybrať tú najlepšiu.

Režim Depth of field Mode umožní vytvoriť fotografie s ostrými a izolovanými subjektmi a mierne rozmazaným pozadím. Efekt, ktorý je označovaný ako „depth of field" sa bežne dá vytvoriť iba pomocou samostatných high-endových fotoaparátov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá