27.2.2014 0 Comments

ASUS predstavil na veľtrhu Mobile World Congress 2014 používateľské rozhranie ZenUI a technológiu PixelMaster

ASUS prezentuje na veľtrhu Mobile World Congress 2014 nové technológie a vlastnosti mobilných zariadení - ZenUI a PixelMaster. Nové rozhranie na mobilných zariadeniach spoločnosti ASUS obsahuje viac ako 200 vylepšení, ktorých cieľom je poskytnúť jednoduché a zábavné používanie. Predstavená technológia PixelMaster umožňuje používateľom ASUS zariadení zachytávať vynikajúce zábery s totožnou alebo lepšou kvalitou v porovnaní so samostatnými digitálnymi fotoaparátmi.

Plynulé a intuitívne
Používateľské rozhranie ZenUI bolo navrhnuté s cieľom ušetriť používateľom čas a pomôcť čo najlepšej organizácii povinností. Rozhranie sa vyznačuje novým dizajnom a zrozumiteľnými informáciami. Je tvorené zjednodušenými ikonami a menu s položkami, rôznymi farebnými témami, animáciami, novými zvoneniami a zvukmi upozornení. ASUS aplikácie majú atraktívny dizajn, ktorý využíva celý priestor displeja. Kontextové farebné témy korešpondujú s ikonami aplikácií.

Zabudovaná funkcia What's Next zjednodušuje používateľom spracovanie veľkého množstva každodenných informácií. Tie najužitočnejšie sa zobrazujú v strede uzamknutej obrazovky, na domovskej obrazovke a v notifikáciách. Používatelia majú rýchly prístup k zoznamu nadchádzajúcich stretnutí, vrátane možnosti zrušenia alebo zmeny času, k novým správam, zmeškaným hovorom, počasiu v najbližšej destinácii či narodeninám a výročiam.

Funkcia Do It Later je prirodzene integrovaná v natívnych aplikáciách ako sú Email, Správy alebo Prehliadač. Používatelia si nemusia pamätať všetky povinnosti, ale môžu sa sústrediť iba na aktuálnu úlohu. Ak v prípade rozpísaného emailu zazvoní telefón, jedným dotykom vytvorí pripomienku na spätný hovor. Používatelia si môžu ukladať dôležité informácie ako články, YouTube videá či internetové stránky.

V používateľskom rozhraní ZenUI je integrovaná komunikačná platforma Omlet Open Messaging. Tá umožňuje posielať správy a zdieľať informácie z množstva aplikácií s priateľmi, ktorých zariadenie podporuje aplikáciu Omlet Chat. Podpora pre Open Messaging je integrovaná v ASUS aplikáciách Kontakty, Kalendár, Email a Galéria.

ZenUI obsahuje tiež Omlet Chat, samostatnú aplikáciu na komunikáciu vo dvojiciach a skupinách s neobmedzeným množstvom členov. Pomocou aplikácie je možné zdieľať videá, fotografie a ďalšie dáta. Zdieľané súbory môžu byť uložené v službe ASUS WebStorage alebo v inom podporovanom cloudovom úložisku. Funkcia Social Hotspot umožňuje používateľom vytvoriť alebo pridať sa do diskusnej miestnosti na základe lokality.

Open Cloud, ďalšia funkcia v používateľskom rozhraní ZenUI, sprístupňuje informácie a dáta kdekoľvek. Integruje cloudové úložiská do aplikácie Kamera, Galéria, Hudba a Správca súborov. Open Cloud podporuje službu ASUS WebStorage a ďalšie kompatibilné cloudové služby. Používatelia si môžu automaticky nahrávať fotografie do cloudu a takisto pristupovať k fotkám, hudbe a súborom, ktoré sú v cloudovom úložisku uložené.

Profesionálne vyzerajúce fotografie
Technológia PixelMaster je momentálne dostupná v zariadeniach ZenFone a PadFone mini. Zahŕňa množstvo funkcií, vrátane režimov Selfie Mode a Depth of Field Mode, čím zjednodušuje tvorbu výborných fotografií. Dve dodatočné funkcie, Low-light Mode a Time Rewind, sú dostupné v zariadeniach ZenFone 5, ZenFone 6 a PadFone mini.

Funkcia Low-light Mode výrazne zlepšuje kvalitu fotiek a videa v slabo osvetlených priestoroch. Fotoaparát dokáže spájaním okolitých pixelov vylepšiť senzitivitu svetla až o 400 % a kontrast až o 200 %. Fotografie sú vďaka tomu jasné aj bez použitia blesku. Fotenie v slabom osvetlení vylepšuje aj elektronický stabilizátor obrazu pre ostrejšie zábery (Electronic Image Stabilizer - EIS). Keďže PixelMaster dokáže automaticky rozoznať, kedy je potrebné fotiť v režime Low-light Mode, fotografie v bežných podmienkach sú zachytené v plnom rozlíšení.

Tvorba akčných fotografií býva často náročná kvôli pohybujúcemu sa subjektu. Funkcia Time Rewind zjednodušuje zachytenie ideálneho momentu, automatickým odfotením viacerých snímok pred a po stlačení spúšte. Umožňuje „cestovať v čase" a vybrať si najlepšiu fotografiu alebo uložiť všetky.

Režim Selfie Mode je určený na vytváranie vysokokvalitných portrétových fotografií „selfies." Fotoaparát automaticky rozpozná, kedy je zadaný počet ľudí v zábere a pred fotením začne odpočítavať. Z trojice vytvorených fotografií si môžu používatelia vybrať tú najlepšiu.

Režim Depth of field Mode umožní vytvoriť fotografie s ostrými a izolovanými subjektmi a mierne rozmazaným pozadím. Efekt, ktorý je označovaný ako „depth of field" sa bežne dá vytvoriť iba pomocou samostatných high-endových fotoaparátov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá