Image
8.4.2015 0 Comments

ASUS oznámil ZenBook Pro UX501

UX501JW_Left Open.jpg ASUS predstavil ZenBook Pro UX501, ultra-výkonný prírastok do oceňovanej rodiny notebookov ZenBook.

ZenBook Pro UX501 je určený pre používateľov, ktorí vyžadujú ultimátny výkon v najlepšom prevedení. UX501 je vybavený špičkovými komponentmi vrátane výkonného štvorjadrového procesora Intel® Core™ i7, hernej grafickej karty NVIDIA® GeForce® GTX™ 960M a najrýchlejšieho 512GB PCI Express® (PCIe®) x4 SSD úložiska.

ZenBook Pro UX501 má štíhly a štýlový dizajn. Používateľov poteší aj vynikajúcim 15,6-palcovým VisualMaster IPS displejom s rozlíšením 4K/UHD a úžasnou hustotou 282 pixelov na palec (PPI).

ZenBook Pro UX501 ponúka aj napriek veľkému výkonu pozoruhodnú výdrž batérie, viac ako 6 hodín.

UX501JW_Front Open.jpg

Ideálne spojenie výkonu a elegancie

ZenBook Pro UX501 kombinuje skvelý výkon s nestarnúcim klasickým dizajnom rodiny ZenBookov. Štíhle a kompaktné šasi má hrúbku iba 20,6 mm, čo umožňuje jednoduchú mobilitu. Povrchovú úpravu z brúseného hliníka skrášľuje ikonický vzor sústredených kruhov, diamantom brúsené hrany a laserom gravírované vlnky v okolí klávesnice.

Ultimátny výkon pre náročných používateľov

Srdcom ZenBooku Pro UX501 je ultra-výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7-4720HQ, ktorý si bez problémov poradí s akoukoľvek úlohou. Multitasking práca je rýchla a plynulá aj vďaka masívnej operačnej pamäti 16GB RAM.

ZenBook Pro UX501 je vybavený aj novou hernou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960M. Používatelia si vďaka grafickej pamäti až do 4GB GDDR5 môžu užívať dokonalo plynulé prehrávanie 4K/UHD videa, bezproblémové renderovanie v 3D a hranie najnovších hier pri vysokých hodnotách fps.

Ultra-rýchle úložisko je základom rýchleho spustenia operačného systému a pohodlnej práce so súbormi. UX501 je dostupný s najrýchlejším SSD úložiskom na svete, s rozhraním PCIe x4, s kapacitou až 512GB a rýchlosťami čítania/zapisovania až 1400MB/s. Úložisko je dvakrát také rýchle ako modely PCIe x2 a 16-krát rýchlejšie v porovnaní so štandardnými pevnými diskami SATA 6Gbit/s.

ZenBook Pro UX501 využíva ďalšiu generáciu dual-band 802.11ac Wi-Fi konektivity s prenosovými rýchlosťami až 867Mbit/s. Tento štandard je trojnásobne rýchlejší a má dvojnásobné pokrytie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, štandardom 802.11n.

Vynikajúci ASUS VisualMaster 4K/UHD displej

ASUS VisualMaster displeje definujú štandardy pre notebooky, pretože využívajú najnovšie technológie, ktoré používateľom poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu vizuálov a detailov. ZenBook Pro UX501 má 15,6-palcový viacdotykový VisualMaster displej s rozlíšením 4K/UHD 3860 x 2160 - štvornásobok rozlíšenia Full HD - a vynikajúcou hustotou pixelov 282PPI. Technológia IPS so 178° pozorovacími uhlami zabezpečuje plnohodnotné zobrazenie farieb a kontrastu z každej pozície.

VisualMaster displej má v UX501 široký farebný priestor pre verné zobrazenie farieb - 72% NTSC, 74% Adobe RGB a 100% sRGB. Farby sú vykreslené ešte precíznejšie vďaka vopred kalibrovanej teplote farieb. Technológia ASUS Splendid optimalizuje nastavenia pre hocaké prostredie a dáva používateľovi možnosť voľby z troch režimov - Vivid pre filmy a fotografie, Eye Care znižuje modré svetlo a chráni oči a Normal pre každodenné používanie - plus manuálny režim pre používateľom definované nastavenia.

Úžasná výdrž batérie, vynikajúca konektivita, jedinečný zvuk

Na úkor výkonu sa často znižuje výdrž batérie, avšak vysokokapacitná 96Wh lítium-polymérová batéria v ZenBooku Pro UX501 zabezpečuje prevádzku na jedno nabitie viac ako 6 hodín.

ZenBook Pro UX501 je vybavený vynikajúcou konektivitou vrátane troch USB 3.0 portov a voliteľného Thunderbolt™ konektoru pre rýchly prenos dát. Notebook profituje aj z technológie ASUS USB Charger+, ktorá nabije pripojené zariadenie až 3× rýchlejšie ako klasické USB nabíjačky - aj keď je ZenBook Pro UX501 vypnutý.

Úžasný notebook si zaslúži jedinečný zvuk a ZenBook Pro UX501 ponúka ASUS SonicMaster Premium s technológiou ICEpower® pre bohatý a dokonale čistý zvuk. Softvér AudioWizard sa jednoducho používa a obsahuje 5 nastavení pre rôzne typy prehrávania zvuku - hudba, filmy, hovorené slovo, hranie, nahrávanie - takže používatelia dostanú vždy ten najlepší zvuk.

Cena a dostupnosť

ZenBook Pro UX501 bude na slovenskom trhu dostupný od mája tohto roku za cenu od 1239 Eur s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá