10.2.2016 0 Comments

ASUS a Valentín: Keď robí radosť, robiť radosť

Len pred chvíľou skončili Vianoce, po ktorých plynulo nastúpila plesová sezóna a teraz sa chceme nechceme posúvame do ružovo - červenej, Svätým Valentínom ovenčenej časti roka. Udalosti milované i nenávidené vytvárajú akúsi harmóniu dvoch názorovo úplne opačných protipólov. Tak, či onak, asi nie je možné blížiaci sa 14. február úplne odignorovať. Produkty ASUS striktne nepodliehajú diktátu medziročných udalostí, sú tu stále, pripravené byť užitočné a potešiť. A to nie len „valentínsky" cítiace duše, ale každého, kto má rád špičkové technológie v nádhernom harmonickom dizajne.

Valentín z Terni alias Svätý Valentín robí mnohým vrásky na čele, avšak mnohých povzbudzuje, i dnes. A čo sa vlastne také „zamilované" v ďalekej histórii stalo, že sa zaľúbenci dodnes bláznia za týmto sviatkom?

Rímsky cisár Claudius II bol zástancom názoru, že ženatý vojak je oslabený vojak. Bol presvedčený, že obetavosť a bojaschopnosť zadaných mužov klesá kvôli ženám a rodine, preto vojakom „celoplošne" zakázal uzatvárať manželstvá. Kňaz Valentín však zamilovaným párom drukoval a sobášil ich i napriek zákazu, čím si vyslúžil najskôr drastický pobyt vo väznici a neskôr, presne 14. februára, i smrť sťatím hlavy.

Deň Sv. Valentína je v našich zemepisných šírkach pomerne mladou tradíciou, ale i za ten krátky čas si stihol vytvoriť dlhý zástup odporcov, ktorí: „Nepotrebujú presne určený deň k tomu, aby obdarovali, potešili, alebo romantiku navodili." Na strane druhej stoja sympatizanti, ktorí radi a ochotne okorenia tento deň čímsi navyše.

Vždy čosi navyše je doménou aj produktov ASUS, a to nie len pre dni výnimočné, ale pre každodennú prácu, zábavu, komunikáciu, vzdelávanie, fotenie, natáčanie videí, dobrú hudbu, či film. A čo majú „navyše"?

Fantastický zvuk aj v malých prenosných zariadeniach. Je jedno či sledujete romantickú „sladkosť", alebo akčný trhák. Technológie DTS-HD Premium Sound a SonicMaster v tablete ASUS ZenPad 7.0 premenia akýkoľvek filmový, či hudobný žáner na zážitok. Presným a krištáľovo čistým kino zvukom vyniká aj 15 - palcový notebook ASUS X553, ale aj jeho ultra tenučký, len 1,75 cm „hrubý" príbuzný ASUS EeeBook X205 s 11,6 - palcovým displejom.

Fotoaparát, pred ktorým sa nemusíte skrývať. Fotoaparát, pred ktorým sa nič neskryje. Máte radi selfie? Máte radi, keď sa podarí záber s vyváženým tónom pleti, bez fľakov a odleskov na tvári? Keď sú kontúry ostré a jasné? Náročná hra zo svetlom pri fotení už nemusí ležať len na vašich bedrách, či šťastnej náhode. Prenechajte ju smartfónu ASUS ZenFone Selfie a „vyrábajte" krásne a svieže tváre s režimom „Vylepšenie" zakaždým. Svoju pozornosť si určite zaslúžia aj detaily v tieni, alebo fotenie v protisvetle. Vy len fotíte a všetko ostatné za vás urobí technológia PixelMaster. Doplní chýbajúce pixely a keď treba zvýši jas až o 400%. A keď sa svojho remesla chytí laser, presnejšie ASUS ZenFone 2 Laser s extrémne rýchlym ostrením pomocou lasera, máte fantastické zábery za okamžitých 0,03 sekúnd.

Rýchlosť, výkon a výdrž v luxusnom dizajne. Plynulá práca bez sekania, čakania, či zamŕzania, viac spustených aplikácií a úloh súčasne bez „zadýchania sa", spoľahlivosť a výdrž počas celého dňa. To sú vlastnosti, ktoré stoja na prvých priečkach priorít používateľov. To sú vlastnosti, na ktoré dohliada procesor v absolútnej symbióze so softvérom. ASUS ZenFone Selfie a ASUS ZenPad 7.0 sú jedny z mála smartfónov a tabletov, ak nie jediné na slovenskom trhu, s osadeným procesorom Intel. Pri notebookoch a zariadeniach 2 v 1 je Intel procesor práve pre jeho „pracovitosť" samozrejmosťou, preto ho nájdete aj v zariadeniach ASUS EeeBook X205 a ASUS X553, ale pri smartfónoch a tabletoch je to skutočne ojedinelá výnimočnosť. S výkonom, prehrievaním a s bezdrôtovou komunikáciou úzko súvisí aj výdrž na batériu. Tak schválne, či vydržíte viac.

Viac na www.asus.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá