10.2.2016 0 Comments

ASUS a Valentín: Keď robí radosť, robiť radosť

Len pred chvíľou skončili Vianoce, po ktorých plynulo nastúpila plesová sezóna a teraz sa chceme nechceme posúvame do ružovo - červenej, Svätým Valentínom ovenčenej časti roka. Udalosti milované i nenávidené vytvárajú akúsi harmóniu dvoch názorovo úplne opačných protipólov. Tak, či onak, asi nie je možné blížiaci sa 14. február úplne odignorovať. Produkty ASUS striktne nepodliehajú diktátu medziročných udalostí, sú tu stále, pripravené byť užitočné a potešiť. A to nie len „valentínsky" cítiace duše, ale každého, kto má rád špičkové technológie v nádhernom harmonickom dizajne.

Valentín z Terni alias Svätý Valentín robí mnohým vrásky na čele, avšak mnohých povzbudzuje, i dnes. A čo sa vlastne také „zamilované" v ďalekej histórii stalo, že sa zaľúbenci dodnes bláznia za týmto sviatkom?

Rímsky cisár Claudius II bol zástancom názoru, že ženatý vojak je oslabený vojak. Bol presvedčený, že obetavosť a bojaschopnosť zadaných mužov klesá kvôli ženám a rodine, preto vojakom „celoplošne" zakázal uzatvárať manželstvá. Kňaz Valentín však zamilovaným párom drukoval a sobášil ich i napriek zákazu, čím si vyslúžil najskôr drastický pobyt vo väznici a neskôr, presne 14. februára, i smrť sťatím hlavy.

Deň Sv. Valentína je v našich zemepisných šírkach pomerne mladou tradíciou, ale i za ten krátky čas si stihol vytvoriť dlhý zástup odporcov, ktorí: „Nepotrebujú presne určený deň k tomu, aby obdarovali, potešili, alebo romantiku navodili." Na strane druhej stoja sympatizanti, ktorí radi a ochotne okorenia tento deň čímsi navyše.

Vždy čosi navyše je doménou aj produktov ASUS, a to nie len pre dni výnimočné, ale pre každodennú prácu, zábavu, komunikáciu, vzdelávanie, fotenie, natáčanie videí, dobrú hudbu, či film. A čo majú „navyše"?

Fantastický zvuk aj v malých prenosných zariadeniach. Je jedno či sledujete romantickú „sladkosť", alebo akčný trhák. Technológie DTS-HD Premium Sound a SonicMaster v tablete ASUS ZenPad 7.0 premenia akýkoľvek filmový, či hudobný žáner na zážitok. Presným a krištáľovo čistým kino zvukom vyniká aj 15 - palcový notebook ASUS X553, ale aj jeho ultra tenučký, len 1,75 cm „hrubý" príbuzný ASUS EeeBook X205 s 11,6 - palcovým displejom.

Fotoaparát, pred ktorým sa nemusíte skrývať. Fotoaparát, pred ktorým sa nič neskryje. Máte radi selfie? Máte radi, keď sa podarí záber s vyváženým tónom pleti, bez fľakov a odleskov na tvári? Keď sú kontúry ostré a jasné? Náročná hra zo svetlom pri fotení už nemusí ležať len na vašich bedrách, či šťastnej náhode. Prenechajte ju smartfónu ASUS ZenFone Selfie a „vyrábajte" krásne a svieže tváre s režimom „Vylepšenie" zakaždým. Svoju pozornosť si určite zaslúžia aj detaily v tieni, alebo fotenie v protisvetle. Vy len fotíte a všetko ostatné za vás urobí technológia PixelMaster. Doplní chýbajúce pixely a keď treba zvýši jas až o 400%. A keď sa svojho remesla chytí laser, presnejšie ASUS ZenFone 2 Laser s extrémne rýchlym ostrením pomocou lasera, máte fantastické zábery za okamžitých 0,03 sekúnd.

Rýchlosť, výkon a výdrž v luxusnom dizajne. Plynulá práca bez sekania, čakania, či zamŕzania, viac spustených aplikácií a úloh súčasne bez „zadýchania sa", spoľahlivosť a výdrž počas celého dňa. To sú vlastnosti, ktoré stoja na prvých priečkach priorít používateľov. To sú vlastnosti, na ktoré dohliada procesor v absolútnej symbióze so softvérom. ASUS ZenFone Selfie a ASUS ZenPad 7.0 sú jedny z mála smartfónov a tabletov, ak nie jediné na slovenskom trhu, s osadeným procesorom Intel. Pri notebookoch a zariadeniach 2 v 1 je Intel procesor práve pre jeho „pracovitosť" samozrejmosťou, preto ho nájdete aj v zariadeniach ASUS EeeBook X205 a ASUS X553, ale pri smartfónoch a tabletoch je to skutočne ojedinelá výnimočnosť. S výkonom, prehrievaním a s bezdrôtovou komunikáciou úzko súvisí aj výdrž na batériu. Tak schválne, či vydržíte viac.

Viac na www.asus.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá