Image
26.7.2016 0 Comments

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1060 - grafika pripravená na virtuálnu realitu

ASUS predstavil hernú grafickú kartu ROG Strix GeForce GTX 1060 podporujúcu virtuálnu realitu (VR). Základom tejto karty je najnovšie grafické jadro NVIDIA GeForce GTX 1060 (GPU) nastavené na frekvenciu 1873 MHz v režime pretaktovaní (OC), s ktorým ROG Strix GeForce GTX 1060 dosahuje až o 5 % lepších výsledkov v teste 3DMark Fire Strike Extreme a o 6,5 % vyššieho výkonu v hre Doom než referenčné modely. Cena najvyššieho modelu ROG Strix GeForce GTX 1060 začína na 388 eur.

Chladenie DirectCU III - ventilátory s lopatkami v tvare krídel

Grafická karta ROG Strix GeForce GTX 1060 je vybavená technológiou chladenia DirectCU III využívajúca teplovodivé trubice, ktoré sú v priamom kontakte s GPU, odkiaľ dokážu odviesť viac tepla. V porovnaní s referenčnými kartami dosahuje tento model až o 30 % nižších teplôt. Súčasťou technológie DirectCU III je tiež trojica tichých ventilátorov s patentovanými lopatkami v tvare krídel, ktoré zaisťujú čo najlepšie prúdenie vzduchu a zvyšujú statický tlak nad chladičom o 105 %, pričom sú trikrát tichšie ako ventilátory referenčných kariet.

Počas hrania sa grafické jadro (GPU) často zahrieva viac ako procesor (CPU), napriek tomu sa ventilátory v skrini spravidla riadia iba teplotou CPU. Technológia ASUS FanConnect tento problém rieši pomocou dvoch štvorpinových konektorov riadených GPU, ku ktorým je možné pripojiť ventilátory v skrini a zaistiť tak cielené doplnkové chladenie zaručujúce optimálnu teplotu.

Technológia Auto-Extreme s komponentmi Super Alloy Power II

Všetky grafické karty ASUS sa v súčasnosti vyrábajú pomocou technológie Auto-Extreme – 100 % automatického výrobného procesu, ktorý je zárukou konzistentnej kvality grafických kariet, vyššieho výkonu a dlhej životnosti. Tento výrobný proces je zároveň šetrný k životnému prostrediu, odstraňuje použitie agresívnych chemikálií a znižuje spotrebu energie o 50 %.

Použité kvalitné komponenty Super Alloy Power II sa vyznačujú vyššou účinnosťou a spoľahlivosťou, nižšími energetickými stratami, o 50 % nižšou intenzitou nepríjemných zvukov komponentov pri plnom zaťažení a chladení, ktoré v porovnaní s predchádzajúcimi riešeniami ponúka približne o 50 % nižšiu teplotu.

Unikátny vzhľad karty - Aura RGB Lighting

Kryt karty ROG Strix GeForce GTX 1060 využíva technológiu ASUS Aura RGB Lighting. Vďaka nej sa dá zobraziť milióny farieb kombinovaných do šiestich rôznych svetelných efektov a vytvoriť tak skutočne personalizovaný herný systém. Karta obsahuje tiež dva porty HDMI pre súbežné pripojenie zariadenia virtuálnej reality a monitoru, takže si hráči môžu kedykoľvek užiť pôsobivú virtuálnu realitu, bez toho aby museli prepájať káble.

Intuitívne ladenie: Nástroj GPU Tweak II s funkciou XSplit Gamecaster

Technológia GPU Tweak II prichádza s novým intuitívnym používateľským rozhraním, vďaka ktorému je pretaktovanie jednoduchšie a vizuálne prehľadnejšie než kedykoľvek predtým. Zároveň si však zachováva pokročilé možnosti, ktoré ocenia skúsení používatelia zaoberajúci sa pretaktovaním. Nová funkcia Gaming Booster dokáže jediným kliknutím maximalizovať výkon systému tým, že ukončí nadbytočné procesy a automaticky využije všetky dostupné prostriedky. Ku karte je k dispozícii aj prémiová verzia nástroja XSplit Gamecaster v hodnote 99 dolárov na 1 rok zadarmo. Tento nástroj umožňuje prostredníctvom grafiky zobrazovanej priamo v hre streamovať alebo nahrávať video s priebehom hry. Grafika zobrazuje aj takt a teplotu GPU, využitie VRM a ovládacie prvky nástroja GPU Tweak II, takže si možno zvoliť požadovaný herný profil a zvýšiť výkon jediným kliknutím.

Kompletný sortiment ASUS GeForce GTX 1060: Rad Turbo a Dual

V sortimente grafických kariet GeForce GTX 1060 nájdeme tiež grafické karty ASUS Turbo GeForce GTX 1060 a ASUS Dual GeForce GTX 1060, ktoré hráčom ponúkajú viac možností pri navrhovaní ich herného systému. Karta ASUS Turbo GeForce GTX 1060 je osadená dvoma ventilátormi s guličkovými ložiskami a zdobená prispôsobiteľným podsvieteným logom umožňujúcim personalizáciu systému. Grafická karta ASUS Dual GeForce GTX 1060 potom prináša vysoký grafický výkon, ktorý - ako je známe - je podmienený perfektným chladením. Preto sú grafické karty radu Dual vybavené dvoma patentovanými ventilátormi s lopatkami v tvare krídel, ktoré zaisťujú optimálne prúdenie vzduchu a o 105 % vyšší tlak ako u referenčných modelov. Karty radu Dual sú zdobené farebným motívom, ktorý ladí so základnou doskou ASUS x99-A II.

Zobrazit Galériu
Autor: TS ASUS

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá