11.4.2014 0 Comments

ASUS Design Center sa prezentuje expozíciou Our Touch of Life

Ocenený tím dizajnérov spoločnosti ASUS, ASUS Design Center, sa od 8. do 13. apríla 2014 prezentuje expozíciou Our Touch of Life, ktorá je súčasťou výstavy Milan Design Week. Tohtoročná výstava vyzdvihuje filozofiu dizajnu s cieľom oživiť všetky produkty. Our Touch of Life stvárňuje prirodzenú integráciu technológií do každodenného života a rovnováhu medzi dizajnom a funkcionalitou. Expozícia je prezentovaná inštaláciou, ktorú vytvoril tím ASUS Design Center a galériou, pozostávajúcou zo širokého portfólia produktov. Návštevníci si môžu produkty naživo vyskúšať.

Our Touch of Life
Expozícia Our Touch of Life sa zameriava na filozofiu spoločnosti ASUS. Základom sú tri kľúčové prvky. Dizajn musí byť adaptívny, čistý a expresívny. Adaptívny je, ak je intuitívny na používanie, má zmysluplné funkcie a prirodzenú formu. Čistý dizajn pozostáva z jednoduchých precíznych tvarov a hladkého povrchu. Expresívnosť dizajnu definujú prepracované detaily a prémiový používateľský zážitok.

Návštevníci výstavy si môžu vychutnať dynamickú umeleckú inštaláciu Moments of Life. Dielo je zložené z troch veľkých sôch v tvare disku, ktoré obkolesujú kruhovitú ikonu expozície. Každý disk pozostáva z mnohých sústredných kruhov, ktoré sa voľne pohybujú po centrálnej osi a vytvárajú trojrozmerný obrys. Sochy sú reflexné a z premietaného svetla vytvárajú podmanivé a neustále sa meniace predstavenie, unikátne pre každého návštevníka.

Dizajnéri spoločnosti ASUS zvolili kruh za ikonu výstavy, pretože je jedným zo základných tvarov. Je univerzálny a reprezentuje dokonalú jednoduchosť. Taktiež pripomína tvar ľudskej tváre a nepriamo vyjadruje vrúcnosť a priateľstvo. Kruh je výrazným prvkom dizajnu mnohých ASUS produktov. Objavuje sa na kovovej povrchovej úprave Zenbooku NX500 alebo v produktovej rade smartfónov ZenFone.

Návštevníci si môžu vyskúšať ASUS zariadenia v produktovej galérii a z vlastnej skúsenosti zistiť, ako je dizajn ASUS zariadení inšpirovaný životom. Interaktívna projekcia zvýrazňuje produkty a pútavo popisuje ich vlastnosti. Medzi vystavené produkty patria smartfóny ZenFone, zariadenia 2-v-1, vrátane modelov PadFone mini a Transformer Book T100, zariadenia z kategórie Ultra mobilita, napr. Zenbook UX301 Ultrabook™, a zástupcovia „Evolúcie stolných PC" All-in-One PC ET2321 a VivoMouse.

ASUS Design Center
ASUS Design Center je ocenený tím spoločnosti ASUS. Pozostáva zo skupiny dizajnérov, inžinierov a fantastov, ktorí sa zameriavajú na vytváranie inovatívnych produktov, zosobňujúcich technológiu s prémiovým používateľským zážitkom.

ASUS Design Center je podľa hodnotenia iF International Forum Design aktuálne na 12. mieste v kategórii iF Creative a získal 11 prestížnych ocenení iF Product Design Awards 2014. iF Design Awards sú celosvetovo uznávané ocenenia, ktoré sú považované za dôkaz kvality produktov. Tieto excelujú v špecifických kritériách, ako je kvalita dizajnu, inovácie, funkcionalita, ergonómia a ďalšie. ASUS Design Center získal v roku 2013 viacero ďalších ocenení, vrátane Good Design Awards a Red Dot Product Design Awards.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá