Image
1.2.2016 0 Comments

ASUS Chromebit CS10 – počítač s Chrome OS vo veľkosti flash disku

ASUS začal v Česku a na Slovensku predávať Chromebit CS10, najmenšie zariadenie so systémom Chrome OS na svete, ktoré premení akýkoľvek televízor alebo monitor s rozhraním HDMI na počítač so systémom Chrome OS.

Chromebit CS10 umožňuje používateľom prezerať web, sledovať multimediálny obsah a využívať desiatky tisíc funkcií a aplikácií dostupných prostredníctvom internetového obchodu Chrome. Môže takisto slúžiť ako cenovo dostupné riešenie na digitálne reklamné pútače alebo informačné monitory. Súčasťou balenia je predlžovací kábel alebo ohybný adaptér HDMI. Predáva sa za 111 eur s DPH.

Chromebit_2D-with-cap.jpg
Chromebit CS10 sa spustí počas niekoľkých sekúnd, ponúka obraz v rozlíšení full HD a využíva najnovší systém Chrome OS podporujúci automatické aktualizácie a integrovaný antivírusový softvér, ktorý sa stará o chránené digitálne prostredie.

Zariadenie disponuje 2 GB pamäťou RAM LPDDR3L, 16 GB úložiskom eMMC, dvojpásmovým bezdrôtovým rozhraním Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.0 a aj portmi USB a HDMI. Môžete ho používať spolu s rozbočovačom USB a aj spárovať s kompatibilnou bluetoothovou klávesnicou a myšou.

Nastavenie minipočítača je veľmi jednoduché. Stačí sa len prihlásiť k účtu Google a všetko je pripravené. Tento prístup založený na účtoch uchováva dáta všetkých používateľov samostatne a zaisťuje ich bezpečnosť. K zariadeniu Chromebit CS10 získajú používatelia aj 100 GB priestoru v úložisku Disk Google, aby mohli spravovať svoje súbory v cloude a využívať služby Googlu.

Chromebit_2D.jpg

Po spárovaní s klávesnicou a myšou cez bluetooth sa Chromebit CS10 stáva plnohodnotným počítačom so systémom Chrome OS, ktorý používateľom umožní prezerať web, prehrávať hudobné videá v službe YouTube, sledovať živé futbalové zápasy na televízore alebo monitore s rozlíšením full HD alebo využívať desiatky tisíc funkcií a aplikácií prostredníctvom internetového obchodu Chrome.

Chromebit_Extension-side.jpg
Všestranné zariadenie Chromebit CS10 podporuje funkciu správy zariadenia so systémom Chrome OS. Môže preto slúžiť ako jednoducho ovládateľný multimediálny prehrávač typu plug-and-play, vhodný na použitie spolu s displejmi v predajniach alebo digitálnymi reklamnými pútačmi. V reštaurácii možno napríklad ľahko premeniť štandardný monitor na digitálny jedálny lístok. Zariadenie možno aj nakonfigurovať na použitie v úlohe jednoúčelového kiosku pre zamestnanca, ktorý možno využiť na predajných priehradkách a pokladničných pultoch v maloobchodných predajniach, reťazcoch rýchleho občerstvenia a reštauráciách. Prístup k systému Chrome OS založený na účtoch umožňuje toto zariadenie používať ako zdieľaný informačný monitor na letiskách, v hoteloch alebo v informačných centrách. Jednotliví používatelia sa tak môžu prihlásiť k svojmu účtu a bezpečne si prezerať web. Po uplynutí určitého času nečinnosti potom budú automaticky odhlásení.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá