Image
1.2.2016 0 Comments

ASUS Chromebit CS10 – počítač s Chrome OS vo veľkosti flash disku

ASUS začal v Česku a na Slovensku predávať Chromebit CS10, najmenšie zariadenie so systémom Chrome OS na svete, ktoré premení akýkoľvek televízor alebo monitor s rozhraním HDMI na počítač so systémom Chrome OS.

Chromebit CS10 umožňuje používateľom prezerať web, sledovať multimediálny obsah a využívať desiatky tisíc funkcií a aplikácií dostupných prostredníctvom internetového obchodu Chrome. Môže takisto slúžiť ako cenovo dostupné riešenie na digitálne reklamné pútače alebo informačné monitory. Súčasťou balenia je predlžovací kábel alebo ohybný adaptér HDMI. Predáva sa za 111 eur s DPH.

Chromebit_2D-with-cap.jpg
Chromebit CS10 sa spustí počas niekoľkých sekúnd, ponúka obraz v rozlíšení full HD a využíva najnovší systém Chrome OS podporujúci automatické aktualizácie a integrovaný antivírusový softvér, ktorý sa stará o chránené digitálne prostredie.

Zariadenie disponuje 2 GB pamäťou RAM LPDDR3L, 16 GB úložiskom eMMC, dvojpásmovým bezdrôtovým rozhraním Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.0 a aj portmi USB a HDMI. Môžete ho používať spolu s rozbočovačom USB a aj spárovať s kompatibilnou bluetoothovou klávesnicou a myšou.

Nastavenie minipočítača je veľmi jednoduché. Stačí sa len prihlásiť k účtu Google a všetko je pripravené. Tento prístup založený na účtoch uchováva dáta všetkých používateľov samostatne a zaisťuje ich bezpečnosť. K zariadeniu Chromebit CS10 získajú používatelia aj 100 GB priestoru v úložisku Disk Google, aby mohli spravovať svoje súbory v cloude a využívať služby Googlu.

Chromebit_2D.jpg

Po spárovaní s klávesnicou a myšou cez bluetooth sa Chromebit CS10 stáva plnohodnotným počítačom so systémom Chrome OS, ktorý používateľom umožní prezerať web, prehrávať hudobné videá v službe YouTube, sledovať živé futbalové zápasy na televízore alebo monitore s rozlíšením full HD alebo využívať desiatky tisíc funkcií a aplikácií prostredníctvom internetového obchodu Chrome.

Chromebit_Extension-side.jpg
Všestranné zariadenie Chromebit CS10 podporuje funkciu správy zariadenia so systémom Chrome OS. Môže preto slúžiť ako jednoducho ovládateľný multimediálny prehrávač typu plug-and-play, vhodný na použitie spolu s displejmi v predajniach alebo digitálnymi reklamnými pútačmi. V reštaurácii možno napríklad ľahko premeniť štandardný monitor na digitálny jedálny lístok. Zariadenie možno aj nakonfigurovať na použitie v úlohe jednoúčelového kiosku pre zamestnanca, ktorý možno využiť na predajných priehradkách a pokladničných pultoch v maloobchodných predajniach, reťazcoch rýchleho občerstvenia a reštauráciách. Prístup k systému Chrome OS založený na účtoch umožňuje toto zariadenie používať ako zdieľaný informačný monitor na letiskách, v hoteloch alebo v informačných centrách. Jednotliví používatelia sa tak môžu prihlásiť k svojmu účtu a bezpečne si prezerať web. Po uplynutí určitého času nečinnosti potom budú automaticky odhlásení.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá