Image
13.6.2014 0 Comments

ASPI – interaktívny navigátor vám ukáže najvhodnejší právny postup

paragraf.jpg Len nedávno sa zákon o verejnom obstarávaní opäť novelizoval a už je tu potreba zapracovávať zmeny. Ďalšie desiatky novelizácií v jednotlivých právnych oblastiach nútia firmy nanovo si zadovážiť nielen znenia, ale aj výklad právnych noriem, aby sa v spleti zmien vedeli zorientovať. Práve zložité a pomerne neobvyklé právne postupy, nejasná či nekonzistentná právna úprava totiž nesú v sebe riziko chýb.

Aj preto sa vydavateľstvo Wolters Kluwer, ktoré na Slovensku prevádzkuje Automatizovaný systém právnych informácií (ASPI), rozhodlo priniesť na trh novú generáciu informačno-právnych produktov - ASPI Navigátor. Ide o interaktívne zobrazenie potrebných právnych úkonov a procesov z jednotlivých oblastí práva, a to vďaka prehľadnému diagramu s komentármi, ktorý zohľadňuje aktuálny stav legislatívy.

„Navigátor prehľadnou a jednoduchou formou poskytuje používateľom komplexný pohľad na jednotlivé právne postupy. To doposiaľ používané právne pomôcky neumožňovali," hovorí riaditeľ Wolters Kluwer Martin Winkler.

obrazoknavigatoravASPI.png

Systém používateľovi zobrazí graficky celý priebeh konania, kde mu ponúkne všetky dostupné spôsoby riešenia, postupnosť potrebných krokov v rámci nich a časovú náročnosť. Každý krok pritom obsahuje aj vysvetľujúci komentár a odkazy na právnu normu.

Vďaka komplexnosti systému ASPI dokáže Navigátor ponúknuť aj prepojenie na iné dokumenty, webové stránky a ďalšie predpisy, vzory, judikáty či iné dokumenty súvisiace s úkonom. Napríklad v prípade správy daní v rámci Daňového poriadku ponúka ASPI Navigátor až 90 možných postupov pri úkonoch z pohľadu správcu dane aj daňového subjektu, v prípade navigátorov venovaných verejnému obstarávaniu je to viac ako 200 postupov.

Nový systém je určený predovšetkým pre odborníkov na právo, dane a účtovníctvo pre verejný aj súkromný sektor.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá