Image
13.6.2014 0 Comments

ASPI – interaktívny navigátor vám ukáže najvhodnejší právny postup

paragraf.jpg Len nedávno sa zákon o verejnom obstarávaní opäť novelizoval a už je tu potreba zapracovávať zmeny. Ďalšie desiatky novelizácií v jednotlivých právnych oblastiach nútia firmy nanovo si zadovážiť nielen znenia, ale aj výklad právnych noriem, aby sa v spleti zmien vedeli zorientovať. Práve zložité a pomerne neobvyklé právne postupy, nejasná či nekonzistentná právna úprava totiž nesú v sebe riziko chýb.

Aj preto sa vydavateľstvo Wolters Kluwer, ktoré na Slovensku prevádzkuje Automatizovaný systém právnych informácií (ASPI), rozhodlo priniesť na trh novú generáciu informačno-právnych produktov - ASPI Navigátor. Ide o interaktívne zobrazenie potrebných právnych úkonov a procesov z jednotlivých oblastí práva, a to vďaka prehľadnému diagramu s komentármi, ktorý zohľadňuje aktuálny stav legislatívy.

„Navigátor prehľadnou a jednoduchou formou poskytuje používateľom komplexný pohľad na jednotlivé právne postupy. To doposiaľ používané právne pomôcky neumožňovali," hovorí riaditeľ Wolters Kluwer Martin Winkler.

obrazoknavigatoravASPI.png

Systém používateľovi zobrazí graficky celý priebeh konania, kde mu ponúkne všetky dostupné spôsoby riešenia, postupnosť potrebných krokov v rámci nich a časovú náročnosť. Každý krok pritom obsahuje aj vysvetľujúci komentár a odkazy na právnu normu.

Vďaka komplexnosti systému ASPI dokáže Navigátor ponúknuť aj prepojenie na iné dokumenty, webové stránky a ďalšie predpisy, vzory, judikáty či iné dokumenty súvisiace s úkonom. Napríklad v prípade správy daní v rámci Daňového poriadku ponúka ASPI Navigátor až 90 možných postupov pri úkonoch z pohľadu správcu dane aj daňového subjektu, v prípade navigátorov venovaných verejnému obstarávaniu je to viac ako 200 postupov.

Nový systém je určený predovšetkým pre odborníkov na právo, dane a účtovníctvo pre verejný aj súkromný sektor.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá